• Informacje na temat:

  zwyrodnienie plamki żółtej

Artykuły na temat: zwyrodnienie plamki żółtej
 • Gdy wzrok się mąci

  Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) zaczyna się od tego, że proste linie wydają się krzywe. Kończy zaś na ślepocie funkcjonalnej.

 • AMD: choroba oczu nie tylko seniorów!

  Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) staje się problemem coraz młodszych osób. Dlatego warto dowiedzieć się, jak zapobiegać temu schorzeniu.

 • Jak zachować dobry wzrok na długo?

  Zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej to choroby, które rozwijają się w ukryciu, stopniowo pogarszając widzenie. Jak je powstrzymać?

 • Dieta dla oczu

  Osoby po 65 roku życia zmagają się ze zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD) i stopniową utratą widzenia. Dlatego tak ważne jest spożywanie produktów zawierających luteinę i zeoksantynę. Dietetyk Alicja Kalińska proponuje posiłki, które zawierają te karotenoidy.

 • Zioła mogą odmłodzić nasz mózg

  Naukowcy z Uniwersytetu Illinois odkryli, że luteina, która do tej pory używana była do profilaktyki zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), obecna m.in. w szpinaku i kwiecie aksamitki, hamuje starzenie się mózgu.

 • Superprodukty na lepszy wzrok

  ...). Badania dowiodły również, że osoby, które jedzą dużo tych warzyw, dużo rzadziej zapadają na zwyrodnienie plamki żółtej. Dlaczego tak jest? Ponieważ zielone warzywa zawierają dwie niezwykle cenne dla oczu(...) jest wysoka ilość tych substancji, są o 30-50 proc. mniej narażone na wystąpienie zwyrodnienia plamki żółtej (AMD, czyli degeneracyjnej choroby siatkówki oka). Kwasy omega-3 chronią nasze oczy także...

 • Niestety nie mam dobrych wiadomosci. Wczorajsza diagnoza nie napawa optymizmem. Jest to zwyrodnienie plamki zoltej i to w wersji, ktora wystepuje w 10...

 • Tracą wzrok przez AMD

  ...- Dieta zawierająca mniej słodyczy, białego chleba i łuskanego ryżu, zmniejsza ryzyko postępu zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), które jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku po 65. roku życia - informuje "American Journal of Clinical Nutrition". Na ciężką postać tej choroby co roku zapada w Polsce 20 tys. osób.

 • Ochrona przed promieniami - jakie wybrać okulary?

  Promieniowanie słoneczne może być przyczyną wielu chorób, m.in. oczu, takich jak zapalenie spojówek i rogówki, zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), zaćma, czerniak. Chronią przed nim okulary z filtrem. By należycie pełniły tę funkcję, powinny mieć filtr co najmniej 400 nm. Najlepiej kupić je w sklepie optycznym. Przyciemniane, ale bez filtra (takie zwykle są na bazarach), mogą szkodzić. Sprawiają...

 • Dbajmy o oczy każdego dnia

  ...papierosowy Jest jednym z najgroźniejszych wrogów narządu wzroku! Udowodniono, że osoby palące są nawet czterokrotnie bardziej narażone na zwyrodnienie plamki żółtej i zaćmę niż osoby niepalące. Nie(...) dowiedli, że wpływa ono negatywnie na znajdujące się w oczach tzw. czopki i sprzyja zwyrodnieniu plamki żółtej. Nigdy nie korzystaj z laptopa czy tabletu dla "zabicia" czasu. Dodatkowo możesz zakładać...

Wideo na temat: zwyrodnienie plamki żółtej
 • Aronia – lek na choroby cywilizacyjne

  - Chroni przed zwyrodnieniem plamki żółtej, zapobiega zaćmie, jaskrze - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" o aronii dr Danuta Myłek, dietetyk, alergolog. - Polska jest największym producentem soków z aronii na świecie - podkreśliła w studiu programu dyplomowany coach zdrowia Agnieszka Cegielska. Do czego można dodawać sok z aronii? (DDTVN/x-news)