• Informacje na temat:

  zwiększona potliwosc

Artykuły na temat: zwiększona potliwosc
 • 5 zmian na ciele, których wstydzą się mężczyźni

  Nadmierna potliwość, zmiany w okolicach intymnych, łysienie, trądzik, wrastające włoski – mężczyźni niechętnie chcą rozmawiać o tych przypadłościach. Niestety, zignorowane mogą postępować. Jak poradzić sobie z problemami, które dla wielu mężczyzn są krępujące?

 • O czym świadczą nocne poty?

  U kobiet często stoi za tym menopauza, a u mężczyzn – andropauza. Ale czasem to może być objaw poważniejszej choroby.

 • Spoceni? Już nie!

  Gdy pot z nas spływa, nikt nie czuje się komfortowo. I choć naszym największym sprzymierzeńcem jest mydło i woda, czasem to nie wystarcza. Co wtedy?

 • 3 najczęstsze problemy stóp latem

  Latem Twoje stopy nieustannie znajdują się na widoku, dlatego też piękne i zadbane są podstawą. Niestety słońce, wysokie temperatury czy rozgrzane powierzchnie mogą stanowić dla nich wyzwanie i powodować nieprzyjemne dolegliwości. Jakie są najczęstsze problemy stóp latem i jak sobie z nimi radzić podpowiada podolog z FootMedica.

 • Znowu muszę do toalety...

  ...chociaż dużo nie piłam. Może to być zapalenie układu moczowego. Ale nie zawsze!

 • Dzień Wiedzy o Akromegalii

  Maj to miesiąc budowania wiedzy na temat akromegalii. Zmiana rysów twarzy, powiększenie dłoni, stóp, języka to podstawowe objawy tej choroby. Choć widać ją na pierwszy rzut oka, wciąż głównym problemem pozostaje właściwa diagnoza, na którą pacjenci czekają nawet 9 lat. 6 maja 2016 r. uruchomiona zostanie infolinia dla osób, które chciałyby skonsultować się z lekarzem endokrynologiem i dowiedzieć się więcej na temat akromegalii.

 • Herbaty mało znane, a tak zdrowe!

  Na co dzień pijemy najczęściej napar z czarnych listków. Sprawdź, dlaczego warto spróbować także innych odmian.

 • Napij się herbaty

  ​Herbata (czarna, zielona i czerwona) jest doskonałym środkiem pobudzającym, moczopędnym i ściągającym. Wspomaga trawienie, oczyszcza organizm, zmniejsza bóle głowy.

 • Zawały serca u kobiet są inne

  Kłopoty z sercem u kobiet i mężczyzn mogą mieć inne przyczyny i inne objawy. Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne zwraca uwagę na to, że mimo obserwowanych obecnie sukcesów kardiologii, kobiety wciąż bywają źle diagnozowane i źle leczone, a wiedza na temat specyficznych dla płci uwarunkowań choroby serca pozostaje wciąż niepełna. O potrzebie prowadzenia dokładniejszych badań i upowszechnienie najnowszej wiedzy na ten temat pisze w najnowszym numerze czasopismo "Circulation".

 • Cenne rośliny strączkowe: Jak wzmocnią i pomogą schudnąć

  U kobiet po 40. łatwiej odkłada się tkanka tłuszczowa ze względu na wahania estrogenów i spowolnienie metabolizmu. Panie mają problemy ze snem, co też… prowadzi do tycia. W złagodzeniu dolegliwości pomogą strączki.