• Informacje na temat:

  złamania

Artykuły na temat: złamania
 • Specjalny klej naprawi złamane kości

  A my nie będziemy musieli przy tego typu urazach nosić gipsu na ręce czy nodze. Szwedzcy naukowcy opracowali klej, który w kilka minut zespala uszkodzoną kość. Działa na zasadzie kleju używanego przez stomatologów podczas zakładania wypełnień. Jest jednak od niego mocniejszy. Nakłada się go warstwami na miejsce złamania i utrwala specjalnym światłem. Zanim klej trafi do szpitali, musi przejść...

 • Osteoporoza każdego może złamać

  ...inaczej zrzeszotnienie kości, to choroba, która prowadzi do zmniejszenia masy kości. W wyniku tego częściej przytrafiają nam się złamania. Najczęściej są to urazy kręgosłupa, biodra oraz nadgarstka. Każdy...

 • Meghan Markle złamała etykietę?

  Wielu Brytyjczyków marzy o posiadaniu autografu któregoś z członków rodziny królewskiej. Jednak marzenie to jest niemożliwe do spełnienia, gdyż z obawy o prawdopodobieństwo sfałszowania podpisów, oficjalny protokół wyraźnie zakazuje rozdawania autografów.

 • Każdy miał kiedyś złamane serce

  Jeszcze nie mężczyzna, ale już nie chłopiec. Chłopak. Tak mówi o sobie Dawid Podsiadło, który po długiej przerwie w karierze wydaje intymny album „Małomiasteczkowy”.

 • Stres może złamać serce?

  Dowiedziałaś się o niespodziewanych zaręczynach córki i poczułaś nagły ból w klatce piersiowej? Uczestniczyłaś w stłuczce, a potem zaczęło kłuć cię serce i pojawiły się problemy z oddychaniem? Możliwe, że cierpisz na "zespół złamanego serca".

 • Dieta po złamaniu kości

  ​Uczona XII-wieczna benedyktynka z Bingen, św. Hildegarda szczególnie polecała rosół z nóżek cielęcych.

 • Dieta na zrastanie się złamań

  Poznaj najważniejsze zasady diety.

 • Odkąd złamał nogę, jest wredny i marudny

  ​- Mamo, zjadłbym naleśnika - usłyszałam wołanie swojego jedenastoletniego syna.

 • Złamałam zasadę

  ​Od jakiegoś czasu mąż zaczął bardziej dbać o siebie, już nie chodził do pracy w bluzach i swetrach - codziennie zakładał koszulę i marynarkę.

 • Złamali szyfr, ocalili 30 milionów ludzi

  „Enigma” była jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic armii Hitlera. Ale nie dla trzech polskich matematyków z Poznania.

Zdjęcia na temat: złamania
Wideo na temat: złamania
 • Miłość nauczyciela i uczennicy. Kiedy dochodzi do złamania prawa?

  Z miłości do swojej 17-letniej uczennicy, 42-letni nauczyciel zdecydował się zostawić żonę i 2 dzieci. O romansie poinformował dyrektorkę szkoły, w której pracuje, bo nie widział w tym nic złego, ta z kolei zgłosiła sprawę do prokuratury. O tym, czy takie związki, oparte na fascynacji starszym mężczyzną są częste, czy mają szansę powodzenia i czy jest to złamanie prawa, wypowiedziały się w "Dzień Dobry TVN" adwokat Eliza Kuna i psycholog dziecięcy Justyna Korzeniewska.

 • "Mam złamane serce"

  Demi Lovato ma problem ze strunami głosowymi. Wokalistka na kilka godzin przed startem musiała odwołać koncert w Londynie. 25-latka w mediach społecznościowych podzieliła się smutnymi wieściami. "Jeśli zaśpiewałabym, mogłabym uszkodzić moje struny głosowe i wtedy musiałabym odwołać całą trasę. Tak bardzo mi przykro, że zawiodłam wszystkich moich fanów w Londynie, którzy podróżowali godzinami samolotem lub samochodem, i wszystkich fanów, którzy dostali te bilety na urodziny, wakacje lub inne...

 • Złamany kręgosłup. Sekunda, która zniszczyła całe życie

  Marzanna Wieczorek uległa wypadkowi podczas biegu survivalowego i ma złamany kręgosłup. W "Dzień Dobry TVN" wyjaśniła, jak walczy o to, żeby znów móc chodzić. Jej mąż Marek Wieczorek wyjaśnił, jak zmieniło się ich życie. Kto jej pomaga? Jaki jest koszt terapii?

Dyskusje na temat: złamania