• Informacje na temat:

  zapobieganie anemii

Artykuły na temat: zapobieganie anemii
 • Buraki wspomagają leczenie anemii

  Zwiększają ilość czerwonych krwinek i czterokrotnie ułatwiają przyswajanie tlenu przez komórki.​ Natomiast obecny w nich kwas foliowy zapobiega chorobom serca.

 • Szczaw na biegunki i anemię

  Korzeń szczawiu stosowany jest w zatruciach pokarmowych, biegunkach, wzdęciach, także w niedokrwistości, czyli anemii.

 • Witaminy - jedz na zdrowie i zapobiegaj niedoborom!

  Organizm ludzki to sprawnie działająca maszyna, każdego dnia krew transportuje do jego narządów niezbędne witaminy, pierwiastki i sole mineralne. Już niewielkie niedobory tych składników mogą przyczynić się do poważnych chorób, a nawet śmierci!

 • 5 sposobów na... zapobieganie anemii ciążowej

  Na pytania naszych czytelniczek odpowiada dr Leszek Lewandowski ginekolog-położnik, pracownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

 • 5 sposobów na... zapobieganie anemii ciążowej

  1.Jedz pokarmy bogate w żelazo. Duże ilości tego mikroelementu zawierają: chuda wołowina, wieprzowina, jaja, a także suszone morele. Pamiętaj, by łączyć dania mięsne z warzywami zawierającymi duże ilości witaminy C (jest potrzebna do przyswojenia żelaza).

 • Jak zapobiegać grzybicy intymnej

  Ta infekcja przytrafia się przynajmniej raz w życiu niemal każdej kobiecie. Wymaga wizyty u lekarza

 • Wygraj z anemią

  Twój brzdąc jest blady, apatyczny i szybko się męczy? Sprawdź, czy przypadkiem nie ma anemii. Choroba ta charakteryzuje się niedoborem czerwonych ciałek krwi i zawartej w nich hemoglobiny, która jest głównym nośnikiem tlenu w organizmie. - U niemowląt niedokrwistość zwykle pojawia się między 3. a 6. miesiącem życia. Mówimy wtedy o tzw. anemii fizjologicznej. Jest ona spowodowana wyczerpaniem się...

 • Walczymy z anemią

  ...między 3. a 6. miesiącem życia. Mówimy wtedy o tzw. anemii fizjologicznej. Stan ten jest spowodowany wyczerpaniem się zapasów żelaza zgromadzonych przez dziecko jeszcze w czasie życia płodowego(...) i jaki jest poziom hemoglobiny. Wykaże też, czy czerwone krwinki (erytrocyty) są prawidłowo zbudowane. Leczenie anemii zależy od jej przyczyny. Jeśli wynika ona z niedoboru żelaza oraz witamin, szkrab...

 • Nowotworom można zapobiegać

  Nie wierzysz, że możesz mieć wpływ na to, czy zachorujesz na raka czy nie? Myślisz, że to jedynie przypadek, wyrok losu? Nieprawda!

 • Wygraj z anemią i odzyskaj siły

  ...przyczyniły się do rozwoju anemii... Warto wiedzieć, co robić, by nie powtórzyć błędów Magdy. Każda z nas, zabiegana na co dzień, wiecznie spóźniona, w natłoku obowiązków może także przegapić moment(...), pojawiło się dziwne pieczenie języka i kołatania serca, zgłoś się koniecznie do lekarza. To mogą być sygnały anemii, choroby krwi. Nie czekaj - zapobiegaj By mieć piękną cerę...

Dyskusje na temat: zapobieganie anemii