• Informacje na temat:

  zaparcia u dorosłych

Artykuły na temat: zaparcia u dorosłych
 • Zaparcia - jak sobie z nimi radzić

  ...​O zaparciach mówimy wtedy, gdy wypróżnienia następują rzadziej niż trzy razy w tygodniu. Jeśli cierpisz na tę dolegliwość, prawdopodobnie twoja dieta jest zbyt uboga w błonnik, za mało się ruszasz lub po prostu zapominasz o piciu. Gdy mimo prawidłowej diety i aktywności fizycznej nie możesz pozbyć się problemu, idź do lekarza!

 • Koniec z zaparciami

  Powtarzające się zaparcia to problem, którego nie należy lekceważyć. Mówimy o nich, gdy wypróżnienie następuje rzadziej niż trzy razy w tygodniu. Przyczyną tych problemów są słabe skurcze mięśni(...) związanych z zaparciami jest nieregularne i nieprawidłowe odżywianie, niedostateczna ilość wody w pożywieniu, brak ruchu, powstrzymywanie się od wypróżnienia oraz zbyt częste stosowanie środków...

 • Kłopotliwe zaparcia

  .... Niestety, w większości przypadków, sami doprowadziliśmy się do takiego stanu. Co powoduje męczące zaparcia i kłopoty z wypróżnianiem się? Jakie są nasze najczęstsze zaniedbania? Jak powinno być(...) trudności z wydalaniem mogą być choroby jelit (np. polipy, hemoroidy, zwężenia), Zaparcia mogą też powstawać na skutek działania niektórych leków (np. leków antydepresyjnych, obniżających napięcie...

 • Kiedy jelito jest drażliwe...

  ...​Wzdęcia, zaparcia, biegunki... Ta choroba uprzykrza życie, ale dieta i dobre nawyki mogą wiele zmienić.

 • Trądzik różowaty po menopauzie

  ...​Trądzik różowaty (łac. rosacea) najkrócej można określić jako stan zapalny naczyń krwionośnych twarzy. Przyczyny tej przypadłości nie są znane. Pojawia się u osób dorosłych, zwykle około czterdziestki. Częściej u znerwicowanych, ze schorzeniami wątroby, przewodu pokarmowego i przewlekłymi zaparciami. W przeważającym stopniu - u kobiet.

 • Gdy jelita są drażliwe

  To schorzenie występuje u 20 proc. dorosłych. Zwykle daje o sobie znać w wieku 20–40 lat. Są sposoby, by nie uprzykrzało życia.

 • Zbuntowane jelita

  Bóle brzucha, biegunki na zmianę z zaparciami... I to akurat wtedy, gdy zaczynają się wakacje. Zobacz, jak sobie z tym poradzić?

 • Grzybica raz na zawsze pokonana!

  ....: częste i przewlekłe antybiotykoterapie oraz leczenie sterydami, chemioterapia i radioterapia. Chorobę rozpoznasz po: trudnym do pohamowania apetycie na słodkie pokarmy, wzdęciach, biegunkach z zaparciami...

 • Jedzenie szkodzi

  Choć alergia pokarmowa dotyka przede wszystkim dzieci, to niestety wielu dorosłych też musi się z nią zmierzyć. Jedynym wyjściem jest unikanie uczulających pokarmów.

 • Podrażnione jelita

  Nierzadko przypadłość tę myli się z niedomaganiem żołądka, jako że symptomy są łudząco podobne: kurcze, zaparcia, wzdęcia, biegunka czy wiatry. A jednak zespół podrażnienia jelit jest spowodowany bezpośrednio zaburzeniami jelit powstałymi na tle ich nadwrażliwości.

Dyskusje na temat: zaparcia u dorosłych
 • Re: Śliwki. Ulżą twym jelitom

  Ale z tego co wiem to śliwki muszą być suszone - te zwykłe nie mają takich właściwości... Na mnie raz działają a innym razem nie. Nie wiedziałam, że są czopki na zaparcia dla dorosłych...?