• Informacje na temat:

  zabawka z papieru dla dzieci

Artykuły na temat: zabawka z papieru dla dzieci
 • Zabawki dla kilkulatków

  Zabawa dla dziecka w okresie przedszkolnym jest tym, czym dla dorosłego nauka albo praca. Rozwija jego fantazję, wyobraźnię, wytrwałość, zdolność odtwarzania, zręczność.

 • Narysują dla ciebie motylka

  ...domu. Magda żartuje przy kolacji, że synek coś leniwy, nie kopie tak jak poprzednie dzieci. Usypia córeczkę, chce jej przeczytać bajkę przed spaniem. Bajkę przeczyta mąż. Ona biegnie do ubikacji(...)? Obraża się na Niego. Zbliża się Boże Narodzenie, ale ona nie umie się cieszyć, skoro jej dzieci umarły. Przychodzi Wielkanoc, jak się radować, że Jezus pokonał śmierć, skoro śmierć zabrała jej dzieci...

 • Kilkadziesiąt pomysłów na zabawki z papieru do samodzielnego wykonania przez dzieci w tzw. technice origami. Do stworzenia najróżniejszych zwierzątek i innych zabawek wystarczy kartka papieru i trochę cierpliwości. Wszystko jest dokładnie i bardzo prosto wyjaśnione na barwnych ilustracjach. "Origami dla dzieci". Wydawnictwo Świat Książki. Premiera: listopad 2006.

 • Rady dla mam leworęcznych dzieci

  ...ciała, natomiast lewa - prawą. U leworęcznych aktywniejsza jest prawa półkula. Właśnie dlatego ich lewa ręka, a także np. noga czy oko, są sprawniejsze niż prawe. Na to, której ręki będzie wolało(...), wzrasta ono do 50 procent. Jak rozpoznać sygnały leworęczności? U małych dzieci trudno określić, która ręka jest dominująca. Niemowlę powoli oswaja się z otaczającym je światem. Zanim osiągnie...

 • Jak zrobić kalendarz adwentowy?

  Kalendarz adwentowy z łakociami uprzyjemni odliczanie dni do Bożego Narodzenia. Bez trudu możesz zrobić go sama. Dzięki niemu dla najmłodszych czas przestanie być abstrakcją i nabierze wymiernego znaczenia. Potrzebne są:  wzorzyste papierowe torebki  papier kolorowy  wstążki  drewniane spinacze  klej  nożyczki  sznurek  słodycze lub małe zabawki.

 • Świat fantazji potrzebny dziecku

  Prezenty na gwiazdkę przynosi św. Mikołaj, w lesie mieszkają krasnoludki, a misia bardzo boli brzuszek... Dzieci wierzą w takie opowieści i warto im na to pozwolić!

 • Zabawy, które rozwijają twoje dziecko

  ...zachwyci produkcja biżuterii z masy solnej czy szycie ubranek dla lalki, włączenie z przygotowaniem wykroju z papieru. A może wspólnie przygotujecie kreacje na bal karnawałowy? Umiejętność planowania(...) rysowania i pisania. • Ugniatanie kulek Zaproponuj szkrabowi lepienie kulek z plasteliny, modeliny, miękkiego papieru. Wrzucajcie je do pudła z różnej odległości. • Budowanie wieży...

 • Żywe srebro! 15 zabaw, które zajmą dziecko

  ...się udało. W domu • Obrazki malowane paluszkami. Nawet, gdy dziecko nie przepada za rysowaniem, malowanie palcami sprawi mu frajdę. Na podłodze lub ścianie przyczep duży arkusz papieru(...) bawicie się na plaży, zwróć uwagę, by nie stały za blisko wody! Ta zabawa ćwiczy zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową. Gdy robicie coś we dwoje Czas spędzony z mamą to bezcenne momenty dla...

 • Wolny czas z dzieckiem bez grama nudy

  Wreszcie w domu. Rzucasz się w wir zajęć, a twoja pociecha - na kanapę i... chwyta za pilota. Czy tak wyglądają wasze wspólne popołudnia i weekendy? Są powody, dla których powinnaś to zmienić!

 • Superwoman na dziecięcym

  ...​Wie, jak to jest, kiedy w szpitalu rodzic chorego dziecka czuje się samotny. Widziała takich ludzi, bo kilka miesięcy spędziła z córką w Centrum Zdrowia Dziecka. Teraz im pomaga, a razem z nią cała drużyna. - Nie robię tego dla zaszczytów - zastrzega. Jednak i tak zrobiło się o niej głośno. Anna Ojer zajęła pierwsze miejsce w konkursie na Warszawiankę Roku!