• Informacje na temat:

  właściwości lecznicze zielonej herbaty

Artykuły na temat: właściwości lecznicze zielonej herbaty
 • Zielona herbata i jej lecznicze właściwości

  Właściwości zielonej herbaty i jej lecznicze działanie są doceniane od tysiącleci.

 • Kurkuma latte - "złote mleko" o leczniczej mocy

  Korzystnie wpływa na wygląd skóry, poprawia pamięć, pomaga zwalczać infekcje - kurkuma to nie tylko przyprawa o ciekawym smaku, ale i skarbnica cennych dla zdrowia składników. Napój na jej bazie może być znakomitą alternatywą dla porannej kawy czy herbaty.

 • Trzy rady, jak leczniczo wykorzystać fusy herbaciane

  ...i wysuszająco. Takie okłady rób do wygojenia skóry. Na podrażnione dziąsła Saszetkę zielonej herbaty lub płaską łyżeczkę jej listków zalej wodą o temp. 60-80°C. Nie może być to wrzątek, więc(...) czarnej herbaty po zaparzeniu odłóż na spodeczek. Gdy wystygną, połóż po jednej na zamknięte powieki. Herbata ma silne właściwości ściągające - obkurcza naczynia krwionośne, zmniejszy więc...

 • Różne Oblicza Zielonej Herbaty

  Nazywana najstarszym i najsłynniejszym napojem świata, zielona herbata staje się coraz bardziej doceniana. We wschodniej Azji właściwości profilaktyczno-lecznicze tego napoju były znane już 5000 lat temu, a dopiero trzy wieki temu zaczęli się do niej przekonywać Europejczycy. Teraz liście zielonej herbaty królują w kuchni, lecznictwie, a ostatnio także w kosmetologii. Coraz częściej ekstrakt...

 • Filiżanka na zielono

  Od wieków właściwości lecznicze zielonej herbaty wykorzystywano w Chinach i Japonii.

 • Chcesz się rozgrzać herbatą? Zapomnij o zielonej...

  Herbata uważana jest za płynne zdrowie w filiżance. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy napar poprawi nasze samopoczucie w słotne dni. Zielona herbata ma właściwości chłodzące, lepiej zamienić ją na czarną lub czerwoną.

 • Herbata - zielona, czerwona czy czarna?

  Napisano już o niej wiele. Co roku powstaje kilkadziesiąt naukowych publikacji o prozdrowotnych właściwościach herbaty i wiele artykułów opisujących jej smak, aromat, ceremonię parzenia, przepisy kulinarne z jej zastosowaniem itp.

 • Herbaty w kolorach tęczy

  Aromat, właściwości smakowe i lecznicze herbaty zależą od regionu, w którym jest uprawiana, klimatu i sposobu przetworzenia liści. Krzew herbaty należy do rodzaju Camellia spp., wyróżniamy dwa jej(...) enzymatycznej, dzięki czemu uzyskuje charakterystyczny smak i barwę, ale część związków ulega utlenieniu. - Regularne picie czarnej herbaty pomaga szybciej wrócić do siebie po stresach dnia codziennego...

 • Zielona herbata może osłabiać chemioterapię

  Dobroczynny wpływ zielonej herbaty na ludzkie zdrowie nie ulega wątpliwości. Jeżeli jednak zdarzy się komuś zachorować, warto pamiętać, że w pewnych sytuacjach może ona wchodzić w niekorzystne interakcje z lekami.

 • Herbaciana profilaktyka

  Zdrowotne oddziaływanie rozmaitych gatunków herbaty podkreślano już nieraz. Wyniki badań dowodzą, że zakres leczniczych właściwości tej rośliny jest niezwykle szeroki.

Wideo na temat: właściwości lecznicze zielonej herbaty
 • Właściwości zielonej herbaty i jej lecznicze działanie są doceniane od tysiącleci. Największą popularność zdobyła jako środek na odchudzanie i oczyszczenie organizmu z toksyn. Jakie jeszcze ma właściwości? – Zalecam ją też kobietom, ponieważ podkręca naszą urodę, opóźnia procesy starzenia – wyjaśniła dietetyk Ewa Fabisiak. Czy zielona herbata działa antynowotworowo?

Dyskusje na temat: właściwości lecznicze zielonej herbaty
 • Re: Uwaga na zieloną herbatę i rodzynki!

  . Od dawna znane są również jej właściwości lecznicze ze względu na wysoką zawartość niektórych pierwiastków i witamin. Zawarte w zielonej herbacie polifenole są bardzo silnymi antyoksydantami. Naukowcy przypisują im właściwości wspomagające odchudzanie. Zielona herbata ma też wspaniałe działanie kojące, a codzienne picie przynajmniej jednej filiżanki naparu z zielonej herbaty skutecznie oczyszcza