• Informacje na temat:

  właściwości lecznicze pokrzywy

Artykuły na temat: właściwości lecznicze pokrzywy
 • Lecznicza moc pokrzywy

  Zawsze staramy się ją omijać szerokim łukiem, a powinnyśmy zrywać, jeść i przyrządzać z niej lecznicze mikstury. Ta wszędobylska roślina może dla nas zrobić wiele dobrego. Wzmocni nasze włosy i poprawi cerę.

 • 7 leczniczych naparów

  ...zalejmy szklanką gorącej wody i przykryjmy do ostygnięcia. Przecedźmy i dodajmy łyżeczkę dobrej jakości miodu. Popijajmy do czasu ustąpienia gorączki. Rzepik na ból gardła Zioło to ma właściwości(...), 10 g krwawnika, 10 g złotej rózgi, 10 g liści pokrzywy, 10 g owoców jałowca, 10 g wilżyny ciernistej. Zioła wsypmy do szklanego pojemnika. Łyżeczkę mieszanki wsypmy do szklanki, zalejmy wrzątkiem...

 • Najlepszy czas ziół

  ...​Domowy syrop, wino, napar z kwiatów i leczniczych części roślin warto przygotować teraz, gdy kwitnie rumianek, krwawnik, mniszek lekarski i glistnik jaskółcze ziele. Oprócz kwiatów pozbieraj młode liście babki lancetowatej oraz pokrzywy przed kwitnieniem, a także ziele krwawnika.

 • Nie tylko parzy, ale i leczy, czyli pani doktor pokrzywa

  Dzięki zawartości wielu cennych witamin i soli mineralnych, w tym rzadkich mikroelementów, pokrzywa ma wiele właściwości leczniczych. Jak podaje specjalista ziołolecznictwa Zbigniew T. Nowak, zawiera też enzymy pobudzające trawienie.

 • Ziołowe mikstury w domu

  Najprostsze do przyrządzenia są nalewki i syropy. Można także suszyć majowe zioła, by jesienią przygotować z nich lecznicze napary i odwary . Odpowiednio przyrządzone, mają bezcenne właściwości(...) pokrzywy dostarczą żelazo, witaminy i sole mineralne. Oczyszczą organizm, wzmocnią wątrobę i nerki. Można je jeść świeże lub suszyć, parzyć jak herbatę, przyrządzać jak szpinak. 17/2016 Świat i Ludzie...

 • Zbieraj chwasty!

  .... Młode liście pokrzywy czy podagrycznika możesz dodać do omletu, pesto, zrobić ziołowe masło (więcej przepisów w książkach: "Pyszne chwasty" i "Jadalne kwiaty" Małgorzaty Kalemby-Dróżdż). Lecznicze(...) doskonale. Pokrzywa, krwawnik czy mniszek lekarski (popularny mlecz) to cenione przez medycynę naturalną składniki leczniczych naparów i maści. Ale oprócz właściwości leczniczych chwasty zawierają ogromne...

 • Pokrzywa na mocne włosy i piękną cerę

  ...​Zawsze staramy się ją omijać szerokim łukiem, a powinnyśmy zrywać, jeść i przyrządzać z niej lecznicze mikstury. Ta wszędobylska roślina może dla nas zrobić wiele dobrego.

 • Czarny bez na odporność

  Bez czarny znamy głównie z działania wzmacniającego organizm, ale ma on wiele innych właściwości leczniczych.

 • Poznaj moc pospolitego chwastu

  Napary, płukanki i sok wyciśnięty ze świeżych liści i łodyg pokrzyw mają wiele leczniczych właściwości.

 • Zdrowotne hity prosto z natury

  Mamy do dyspozycji coraz więcej naturalnych produktów z całego świata, które mają wyjątkowe właściwości dla zdrowia. Poznaj te, po które warto sięgać, gdy zbliża się sezon infekcji wirusowych.

Dyskusje na temat: właściwości lecznicze pokrzywy
 • Re: Joanna Naturia, Szampon z pokrzywą i zieloną herbatą

  Pokrzywy to rośliny lecznicze, która ma sporo fajnych właściwości. Tu jest kilka z nich http://adamed.expert/ Warto ją stosować nie tylko na włosy, zwłaszcza że jest tania :)

 • Re: Wasze ulubione kosmetyki - recenzje

  skuteczniejsze niż krem z najwyższej półki. Ja już poznałam dar pokrzywy i wciąż jestem jej wierna. Jest wspaniałym kosmetykiem a także cudownym napojem uzdrawiającym i dostarczającym wiele cennych składników mojemu wnętrzu. Namawiam każdego do poznania tego wspaniałego kosmetyku, jakim jest pokrzywa, która nie tylko ma wspaniałe właściwości kosmetyczne, ale także lecznicze:)