• Informacje na temat:

  urlop a staz pracy

Artykuły na temat: urlop a staz pracy
 • Zdrowotne wczasy. Urlop najlepszą inwestycją.

  Zbliża się okres urlopowy. Jaki kierunek w tym roku wybiorą Polacy? Okazuje się, że wakacje lubimy spędzać aktywnie. To dobrze. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że eksploracja nowych miejsc oraz dzielenie czasu z bliskimi, zapewnia najlepszą regenerację. Urlop to również doświadczenie emocjonalne. Badania pokazują, że może on dostarczyć wrażeń silniejszych od myślenia o… wygranej na loterii. Jednak...

 • Urlop: Kiedy, ile, dla kogo?

  Masz zaległy urlop i zastanawiasz się, do kiedy możesz go wykorzystać? Zachorowałaś w czasie wakacji i boisz się, że wolne dni ci przepadły? Dowiedz się, w jaki sposób prawo pracy reguluje takie kwestie.

 • Urlop macierzyński to jeden z najważniejszych przywilejów pracowniczych związanych z rodzicielstwem. Służy on sprawowaniu osobistej opieki nad małym dzieckiem oraz ma pomóc kobiecie odzyskać siły po porodzie. Komu i na jakich zasadach obecnie przysługuje?

 • Staż pracy

  Od stażu pracy zależą uprawnienia pracownicze, wynikające z kodeksu pracy. Warto więc wiedzieć, jakie okresy - oprócz tych bezpośrednio związanych z pracą - możemy do takiego stażu wliczyć.

 • Nie lubię swojej pracy!

  Lucyna, 41 lat, kierowniczka supermarketu Znajomi Lucyny uważają, że jest w czepku urodzona. W ich niewielkim mieście nie ma przecież wielu miejsc pracy. Większość ludzi podejmuje się dorywczych zajęć(...) wyjść do roboty, gdzie wszystko jest na mojej głowie. Zamówienia, dostawy, personel, porządek i rozliczenia finansowe. Pracy, także fizycznej, jest tyle, że mogłabym nie wychodzić z supermarketu...

 • Wiesz jaki urlop ci przysługuje?

  Jeśli pracujesz na etacie, masz prawo do płatnego wypoczynku. Urlop to twój przywilej! Szef musi ci go udzielić zgodnie z przepisami. Wymiar, odmowa, ekwiwalent – wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości.

 • Co nam się należy przy zwolnieniu z pracy?

  ...stanowisku; - sposobie i trybie rozwiązania umowy o pracę; - wymiarze czasu pracy; - wykorzystanym urlopie wypoczynkowym w tym samym roku kalendarzowym; - okresach wykonywania pracy w szczególnych(...)Gdy okres wypowiedzenia wynosi co najmniej dwa tygodnie, pracownik ma prawo do płatnych dni wolnych na poszukiwanie pracy: - 2 dni robocze - przy dwutygodniowym albo miesięcznym okresie...

 • Urlopy wypoczynkowe, dni wolne od pracy w 2014 roku

  Sytuacja na rynku pracy sprawia, że niektóre firmy nie dbają nawet o podstawowe prawa swoich pracowników. Takim jest prawo do urlopu.

 • Urlop bez niespodzianek

  Każdy pracownik ma prawo do odpoczynku - to wiemy wszyscy. Ale zasady udzielania urlopów wzbudzają często wątpliwości... W naszym poradniku objaśniamy przepisy.

 • Czy po wykorzystaniu całego okresu przeznaczonego na tzw. wychowawczy, mam prawo jeszcze skorzystać z urlopu wypoczynkowego?