• Informacje na temat:

  sztuczne ognisko

Artykuły na temat: sztuczne ognisko
 • Żywa czy sztuczna. Jaką choinkę kupić?

  ​To pytanie wraca co roku: kupić prawdziwą choinkę czy sztuczną? Zwolennicy i jednej, i drugiej mają poważne argumenty za i przeciw. Ta pachnie, a ta nie gubi igieł.

 • Wolę ognisko od balu

  ...i ciepłe buty, były sztuczne ognie, ognisko, pieczona kiełbasa. A w Nowy Rok kulig. Pamiętam też ogromnego sylwestra, przejście z 2000 roku do 2001 roku, w Pałacu Prezydenckim, z fajerwerkami. Jako...

 • To pytanie wraca co roku: kupić prawdziwą choinkę czy sztuczną? Zwolennicy i jednej, i drugiej mają poważne argumenty za i przeciw.

 • Ślimaki świętojańskie

  Wigilia świętego Jana, czyli sobótka, noc przesilenia letniego to czas, w którym zwyczaje pogańskie, jak palenie ognisk czy zbieranie ziół, mieszają się z tradycją chrześcijańską - w kościele 24 czerwca wspominane są urodziny świętego Jana Chrzciciela.

 • Wierność? Trudna sprawa

  Jak Włoszka tłucze w złości porcelanę. Po kłótni z mężem pakuje walizkę i wyprowadza się z domu. A potem wraca. I przyznaje - wcale nie jest taka wyzwolona. Peszą ją erotyczne sceny w filmie, imponują opiekuńczy macho, przy których można czuć się bezpiecznie. A ona sama chętnie dba o domowe ognisko. Katarzyna Glinka: zbuntowana tradycjonalistka.

 • Bliskie spotkania III stopnia

  Dziecko potrafi zburzyć spokój domowego ogniska. Szczególnie jeśli nie jest nasze. A macocha, która latami tłumi uczucia, stara się i troszczy, i tak jest traktowana jak ktoś zazdrosny, niszczący i rywalizujący. Proszę, nie traktujmy jej jak kosmitki.

 • W tym nowym roczku:) Mam nadzieję, że wybalowałyście się. Ja raczyłam się grzanym winem przy ognisku, a potem z mojej góry oglądałam sztuczne ognie z całego...

 • Święto zmarłych na świecie - od tańców i śpiewów, po parady krów

  W Chinach i w Japonii przy grobach bliskich zostawia się jedzenie, w Nepalu urządzana jest parada krów, które symbolizują zmarłych, a w Meksyku znaleźć można pieczywo ozdobione kształtami piszczeli i czaszki z cukru.

 • Zrób sobie prezent (przed)świąteczny – nadaj mieszkaniu ciepła

  ...pełniło światło sztuczne. Zadbaj zarówno o główne źródło światła, jak i oświetlenie boczne. Miej na uwadze, że półmrok nie jest przytulny - jest ponury. Przytulności nada światło o ciepłej barwie, ale...

 • Osiem pomysłów na spędzenie Sylwestra

  Sylwester jest niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem w roku. To przez wielu długo wyczekiwany moment, kiedy żegnamy stare troski, a w głowie rodzą się nadzieje na realizację noworocznych celów i postanowień. Dla niektórych to czas całonocnego szaleństwa, inni zaś wolą spędzić ten wieczór w domowym zaciszu, z najbliższymi, bez dodatkowych kreacji i szampańskiej zabawy do rana. Na każdą z tych opcji dobrze mieć jednak ciekawy pomysł. W końcu taka noc zdarza się tylko raz w roku!