• Informacje na temat:

  soczewki astygmatyzm

Artykuły na temat: soczewki astygmatyzm
 • Nowoczesne soczewki przy korekcji astygmatyzmu

  Choć nie mówi się o tym zbyt wiele, astygmatyzm dotyka niemal 40 procent dorosłych mieszkańców Europy. W jaki sposób można skorygować tę wadę?

 • Jakie soczewki wybrać przy astygmatyzmie?

  Soczewki dla astygmatyków nie są już nowością, ale ich wybór wciąż nastręcza nam kłopotów. Dzieje się tak, ponieważ ich budowa jest zdecydowanie bardziej złożona niż w soczewkach dla krótko- i dalekowidzów. W jaki sposób dobrać odpowiednie?

 • Soczewki a okulary w astygmatyzmie

  Astygmatykami jest prawie połowa Europejczyków. Najczęstszym sposobem korygowania tej wady wzroku jest dobór odpowiednich okularów. Jednak nie każdy dobrze się w nich czuje. Czy naprawdę astygmatyzm musi zawsze wiązać się z ich dożywotnim noszeniem?

 • Objawy astygmatyzmu

  Ból głowy wcale nie musi oznaczać problemów neurologicznych. Zanim rozpoczniemy leczenie, lepiej sprawdźmy swój wzrok. Może okazać się, że winny jest astygmatyzm. Przedstawiamy objawy niezborności i metody korekcji tej wady.

 • Znani z astygmatyzmem

  Czy malarz El Greco cierpiał na astygmatyzm? W jaki sposób z wadą radzi sobie pod wodą Otylia Jędrzejczak? Jak wzrok poprawiali sobie rzymscy cesarze.

 • Astygmatyzm

  Astygmatyzm jest to wada wzroku, która wynika z nieprawidłowej budowy gałki ocznej, przez co promienie świetlne wpadające do oka załamują się w różnych płaszczyznach. Na siatkówce powstaje wówczas nieostry obraz.

 • Fakty i mity o astygmatyzmie

  Czym różni się astygmatyzm od krótko- i dalekowzroczności? Czy da się tej wady uniknąć? Czy astygmatycy mogą nosić soczewki kontaktowe? Obalamy mity dotyczące powszechnie występującej wady wzroku.

 • Astygmatyzm – wszystko, co musisz wiedzieć

  Wiele osób dowiaduje się o istnieniu astygmatyzmu w momencie stwierdzenia wady przez specjalistę. Czym jest astygmatyzm, jak powstaje i w jaki sposób można go skorygować? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

 • Rodzaje soczewek kontaktowych

  ...praktycznie każdą wadę. Chcąc korygować astygmatyzm, wybierane są tak zwane soczewki toryczne. Ich budowa sprawia, że radzą sobie nie tylko z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością, ale również ze(...)Na soczewki decydujemy się z różnych powodów. Przede wszystkim ułatwiają one życie, ponieważ umożliwiają swobodne uprawianie sportu czy też wykonywanie zwykłych, codziennych obowiązków. Nie...

 • Alternatywy dla okularów przy korekcji astygmatyzmu

  Czasy, w których byliśmy skazani wyłącznie na niewygodne okulary, dawno już odeszły do lamusa. Niestety nie wszyscy pacjenci zdają sobie sprawę z tego, że mają wygodną i bezpieczną alternatywę. Przedstawiamy nowoczesne metody korekcji astygmatyzmu.

Dyskusje na temat: soczewki astygmatyzm
 • Re: Okulary czy soczewki?

  od kilku lat noszę soczewki i jestem bardzo zadowolona. Soczewki to super sprawa dla osób z dużą wadą i takich którzy cenią sobie komfort życia. Dzięki soczewce mamy skorygowane pełne pole widzenia i nawet kontem oka widzimy tak jakbyśmy nie mieli wady wzroku, a w okularach, żeby widziec dobrze musimy niestety patrzeć przez szkła. Nie zgadzam się z przedmówczynią, gdyż soczewki są zarówno dla

 • Re: Astygmatyzm: nieostre widzenie

  Wymiana soczewki wiaze sie z zacma, madrocholku...

 • Re: zaćma- leczenie, operacja?

  Witam mam zaćmę a do tego astygmatyzm, nie wiem jakie są te najlepsze soczewki w moim przypadku. Chcę iść prywatnie bo publicznej służbie zdrowia nie ufam. Polecicie coś?

 • Re: będę modna...

  Ja się dołączam, bez okularów kompletnie ślepa. Czasem noszę soczewki ale przez dodatkowy astygmatyzm gorzej w nich widzę niż w okularach. O operacji myślałam, ale za bardzo się boję. Zawsze ile widzę tyle widzę a jak coś się nie uda? Zawsze to oczy, trudno byłoby mi się zdecydować. Znajoma miała, udało jej się świetnie, ale ona to prawie ślepa była, chyba z minus 20, więc nie miała specjalnie

 • Re: Laserowa korekcja wzroku - warto?

  też myślałam nad tym zabiegiem, mam astygmatyzm, ale niestety nie ma gwarancji, że wada nie będzie się pogłębiać, a i tak nawet po zabiegu musiałabym nosić socewki, tyle, że słabsze. Ja mam podobnie, ale decyduje się na zabieg - bo przynajmniej gdyby nie udało się zejść do 0 to będę mógł nosić soczewki. Teraz tylko okulary lub twarde soczewki, bardzo drogie. Na badaniach byłem już w zeszłym

 • soczewki a wada wzroku astygmatyzm

  SA STRASZNIE DROGIE I TRZEBA ZAMAWIAĆ KILKA PAR

 • Re: Laserowa korekcja wzroku - warto?

  Soczewki fakijne to przy dużych wadach zalecają. Ja mam -4 i -5, astygmatyzm -5 i -4,5 - więc sporo... Byłem na konsultacji w Weiss Klinik u dr Rogowskiej-Godeli. Jest ryzyko przy takiej wadzie na(...) soczewki, że nie trzeba żadnych okularów - może więc na starość zaczekam :) tylko wtedy raczej będzie mi latało, czy mam okulary czy nie:P

 • Re: Astygmatyzm: nieostre widzenie

  Powrót astygmatyzmu? Niby z jakich przyczyn? A druga sprawa, to to, że przy aktualnym stanie jonosfery, i tak 2/3 populacji na starość przejdzie operację na jaskrę (wymiany soczewki).

 • Re: Czy okularnice mogą być sexy?

  a mnie okulary raczej zniechęcają. dziś są takie możliwości, od operacji laserem po szkła kontaktowe, że patrząc na kobietę w okularach zastanawiam się, dlaczego z nich wciąż korzysta. Jest leniwa? Niewykształcona? Nie interesuje się swoim zdrowiem? Jest cała lista przeciwskazań do operacji laserowej - mnie na przykład dyskwalifikuje astygmatyzm. A soczewki są fajne, lecz zawsze to będzie

 • Re: Astygmatyzm, łzawienie oczu: Co robić

  Mam spory astygmatyzm i wadę wzroku, która uniemożliwia korzystanie z okularów. Nosze toryczne soczewki kontaktowe. Zadowolona jestem dopiero z czwartej marki. Dla każdego inne soczewki będą wygodne i odpowiednie. Ważne jest skuteczne oczyszczanie soczewek, skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i nawilżanie soczewek. Bardzo dobre efekty daje płyn Biotrue. Zawsze mam też przy sobie mała buteleczkę na