• Informacje na temat:

  skuteczne sposoby na komary

Artykuły na temat: skuteczne sposoby na komary
 • Lato z komarami, swędzące lato

  Ukąszenia komarów w Polsce są niegroźne, jednak swędzenie bywa dolegliwe. Te owady mają swoje preferencje wśród ludzi. Na odstraszenie tych owadów są sposoby bardziej i mniej skuteczne.

 • Nie wszyscy wiedzą, że przed wlatującymi do mieszkania insektami ustrzec nas mogą zieloni mieszkańcy skrzynek balkonowych. Komary wyjątkowo nie lubią zapachu wydzielanego przez liście plekantrusa, a także mięty i kocimiętki. Odstraszają je też pelargonie!

 • Co zrobić, gdy komary nie dają spać? Skuteczne są elektrofumigatory, czyli urządzenia elektryczne działające na wymienne wkłady. Są też tradycyjne sposoby, by pozbyć się insektów.

 • Komary, a właściwie komarzyce, bo tylko samice tych owadów żywią się naszą krwią, atakują szczególnie zajadle w ciepłe i wilgotne dni, przed zmrokiem. Białko z naszej krwi jest im niezbędne do rozmnażania.

 • ...komary, przede wszystkim nie rozdrapuj bąbli. W drogeriach oraz aptekach dostaniesz maści i żele łagodzące swędzenie, jednak możesz też zastosować domowe sposoby. Do bąbla przyłóż na przykład(...). Komary nie lubią zapachu tych ziół. W plenerze Gdy nie chcesz, by komary uprzykrzyły Ci piknik na łonie natury czy rodzinny grill w ogrodzie, zastosuj kadzidła. Można je kupić w postaci lontu...

 • Nie daj się komarom

  ...lub na balkonie ustaw doniczki z pelargoniami, kocimiętką, bazylią lub miętą. Komary nie lubią zapachu tych ziół. W plenerze Gdy nie chcesz, by komary uprzykrzyły Ci piknik na łonie natury czy(...) skóry. A gdy już ukąsi Jeśli mimo zabezpieczeń zostaniesz pogryziony przez komary, przede wszystkim nie rozdrapuj bąbli. W drogeriach oraz aptekach dostaniesz maści i żele łagodzące swędzenie...

 • Domowe sposoby na komary

  Tegoroczna plaga komarów uprzykrza letnie wieczory na świeżym powietrzu. Środki, które mają je odstraszać albo są nieskuteczne, albo odstraszają swoim zapachem ludzi. Są jednak bardziej aromatyczne i naturalne metody na pozbycie się owadów - zioła.

 • Domowe sposoby na bzyczące utrapienie

  Komary potrafią skutecznie zatruć nam pobyt na działce czy biesiadowanie na świeżym powietrzu. Typowymi objawami ukąszenia przez te uciążliwe owady są: bąbel, zaczerwienienie i intensywny świąd, niekiedy nawet pieczenie i ból.

 • Naturalne sposoby ochrony przed kleszczami

  ..., ale również komary, muchy czy mszyce. - Chrzan pospolity - wyciąg z korzenia chrzanu pospolitego odstrasza  i zabija kleszcze. - Kocimiętka - zawiera neptalakton - związek, którego nie tolerują kleszcze, jak i komary. - Clematis - wywar sporządzony z tej rośliny jest trujący dla komarów i kleszczy. - Tatarak - olejek eteryczny tej rośliny zawiera azoran - substancję, która...

 • Sposoby na ukąszenia i poparzenia

  ​Medycyna ludowa dysponuje całym arsenałem sposobów na piekące dolegliwości po zjedzeniu gorącego lub bardzo pikantnego posiłku, na opuchnięcia i natrętne uczucie swędzenia po ukąszeniu owadów, także na poparzenia słoneczne i podrażnienia skóry.