• Informacje na temat:

  skrzynki balkonowe

Artykuły na temat: skrzynki balkonowe
 • Solidne uchwyty: Wybierając haki, na których zawisną skrzynki balkonowe, zwróć uwagę, aby miały możliwość dopasowania zarówno do szerokości balustrady, jak i pojemnika. Mniej odkształcać się będą te wykonane z metalu (za to mogą rdzewieć).

 • Jak mocować skrzynki balkonowe

  Wybierając haki, na których zawisną skrzynki balkonowe, zwróć uwagę, aby miały możliwość dopasowania zarówno do szerokości balustrady, jak i pojemnika. Mniej odkształcać się będą te wykonane z metalu (za to mogą rdzewieć).

 • Balkonowa strefa relaksu

  Nie inwestuj w meble  Stolik i krzesełka na balkon to spory wydatek. A, jeśli masz małe mieszkanie dojdzie problem z przechowaniem ich zimą. Unikniesz wydatków i kłopotów, wykorzystując rzeczy, które masz w domu, albo możesz za darmo zdobyć.  Rolę stolika balkonowego doskonale spełnią np.: skrzynka po owocach. Wystarczy odwrócić ją do góry dnem i przykryć serwetką.  Skrzynki mogą też być...

 • Pięć sposobów na balkonowe jesienne kwiaty

  Pod koniec sezonu wiele roślin kończy wegetację. Warto więc uzupełnić je o takie, które kwitną długo i świetnie znoszą chłodniejsze dni i noce.

 • Pięć sposobów na jesienne kwiaty balkonowe

  Pod koniec sezonu wiele roślin kończy wegetację. Warto więc uzupełnić je o takie, które kwitną długo i świetnie znoszą chłodniejsze dni i noce.

 • Najwyższy czas osłonić donice z roślinami wieloletnimi przed zimnem, zabezpieczyć rowery i meble. Możesz schować je w specjalne pokrowce chroniące przed wilgocią. A jeżeli nie wyobrażasz sobie balkonu bez zieleni, wybierz rośliny, które lubią chłodne klimaty.

 • Siedem pięknych i trwałych roślin balkonowych

  ...​Wiosna to czas, kiedy intensywnie myślimy o naszych ogrodach, również o dekoracji balkonów. Chcemy, aby rośliny, które tam umieścimy, nie tylko pięknie wyglądały, ale również podołały niekorzystnym warunkom pogodowym, których w naszym klimacie możemy się spodziewać. Sprawdź, jakie rośliny balkonowe wybrać, by nie martwić się o ich kondycję podczas kapryśnej pogody.

 • Balkonowe hity, czyli 7 roślin na balkony i tarasy

  ....  Szczypiorek i pietruszka Często zapominamy, że do ziół również można zaliczyć pietruszkę i szczypiorek, a te w balkonowej uprawie są niezwykle proste. Podobnie jak bazylię wystarczy je podlewać raz dzienne...

 • Pomysły na kwiaty i balkonową uprawę ziół i warzyw

  Kwiatki, bratki...Sezon otwarty Sadzenie roślin zaczynamy od wsypania warstwy drenażu na dno skrzynki. Może to być żwir, kamyki lub keramzyt (najlepiej!). Następnie warstwę ziemi. Nie wykorzystujmy ziemi zeszłorocznej, bo mogą się w niej znajdować formy przetrwalne szkodników. Skrzynkę wypełniamy ziemią do połowy i umieszczamy roślinę, podsypując ją dookoła ziemią...

 • Bajecznie obsadzone skrzynki

  Skrzynki balkonowe są szyldem każdego ogrodnika amatora. Zdobią zwykle balustradę balkonu, poręcz schodów i ożywiają fasady domów, stojąc na gzymsach okiennych. Oznacza to, że ogólne warunki są stworzone, za to możliwości aranżacji w doniczkach nie znają granic.

Dyskusje na temat: skrzynki balkonowe
 • Re: Jak mocować skrzynki balkonowe

  Ja kupiłam skrzynki w Sklepie Kwiecistym (sklep online) i mają one od razu metalowe haki i zabezpieczenia do montazu na balustradzie. Nie lubię standardowych plastikowych mocowań, bo są duże i źle wyglądają.

 • Re: Jak uprawiać rośliny balkonowe

  spoko. Zawsze miałam, mam i będę miała kwiaty w skrzynkach balkonowych. Spółdzielni nie chodziło o parapety, ale o skrzynki na balustradzie balkonu.

 • Re: Jak mocować skrzynki balkonowe

  najlepiej jak się tymi skrzynkami obwiesza naokoło balkon i podczas podlewania albo przesadzania (pielęgnacji) zalewa się sąsiadom poniżej balkon

 • Re: Jak mocować skrzynki balkonowe

  Nie wiedziałem że ta dziedzina jest tak skomplikowana dzięki za poradę ale dobry temat na doktorat

 • Re: Jak mocować skrzynki balkonowe

  bardzo wyczerpujacy artykul :D dzieki niemu rozwiazalam kilka technicznyc problemow, hihihi

 • Re: Zabawa w ogrodnika

  ..ja w ziemi niespecjalnie lubię grzebać... ;-)) za to uwielbiam wszelkie balkonowe skrzynki z kwiatami, wielkie donice z iglakami... obok latarenki ze świecami... a potem siedzieć nieopodal i pić kawę, albo jeść lody w letnie wieczory ... ;-)) oj tak , byloby fajnie, moze w na przyszla wiosne tak juz wlasnie zrobie stoliczek krzeselka, kwiaty w glinianych donicach i jakis lampionik dla

 • Re: Jak mocować skrzynki balkonowe

  Dziękuję! Już jestem mądrzejsza.

 • Re: Zabawa w ogrodnika

  ..ja w ziemi niespecjalnie lubię grzebać... ;-)) za to uwielbiam wszelkie balkonowe skrzynki z kwiatami, wielkie donice z iglakami... obok latarenki ze świecami... a potem siedzieć nieopodal i pić kawę, albo jeść lody w letnie wieczory ... ;-))