• Informacje na temat:

  serwetka przy stole

Artykuły na temat: serwetka przy stole
 • Frywolitkowa serwetka

  Nie może jej zabraknąć na świątecznym stole!

 • Okrągła serwetka z guzkami

  Serweta, która będzie się pięknie prezentować na stole w ogrodzie lub na tarasie...

 • Hefra Wedding - jakie zasady savoir vivre’u obowiązują nas przy weselnym stole?

  Ślub i przyjęcie weselne to wyjątkowo podniosłe wydarzenia. Z tego powodu ubieramy się elegancko i stosownie do sytuacji – zazwyczaj wedle zasad dress codu black tie. Weselny stół, do którego zapraszają nas młodzi, jest szykownie zastawiony, warto więc znać obowiązujące przy nim zasady etykiety.

 • Przy pięknym, weselnym stole

  Stół - kluczowa sprawa na weselnej sali. Oczko wyżej niż parkiet do całonocnych tańców. Bo przecież kto miałby energię na zabawy i szaleństwa bez pysznego biesiadowania? Nic dziwnego, że chcemy, by udekorowane stoły, przy których zasiądziemy z najbliższymi, prezentowały się naprawdę pięknie.

 • Savoir vivre przy studniówkowym stole

  Specjalnie dla wszystkich wybierających się na studniówkę, prezentujemy kilka przykładów zachowań przy stole. Lekcja 1: co zrobić z rękami? Nie należy podpierać się ręką ani trzymać łokci na stole. Nie bawimy się sztućcami, rękami ani talerzem na stole. Przy stole siedzimy elegancko, nie kiwamy się na krześle i nie machamy pod stołem nogami. Zdejmowanie butów pod nim także jest niedozwolone...

 • ...przystawki, talerzyku do pieczywa lub z lewej strony talerza, za sztućcami, w równej odległości od brzegu stołu. 2 Zastawa. Zanim cokolwiek postawisz na stole, zastanów się, jakie będą dania i do tego dobierz odpowiednie elementy. Chaos na stole i mnogość różnych naczyń czy sztućców nie sprzyjają komfortowi gości. 3 Jak posadzić gości. Na przeciwległych krańcach stołu powinni siedzieć...

 • Synowa: przyjaciółka czy rywalka?

  Krzątałam się nerwowo, ustawiając na stole sztućce, talerze, serwetki.

 • Świąteczny stół - tradycyjny, praktyczny i modny

  Na wigilijnym stole nie może zabraknąć tradycyjnego sianka i opłatka. Modnym uczynimy go decydując się na połączenie złota ze srebrem, elegancji dodadzą ozdobne pierścienie na serwetach, zaś praktycznym rozwiązaniem będzie postawienie na nim wazy do zupy.

 • Pięknie przystrojony, podkreśla to, jak niezwykła okazja do biesiadowania się nadarza. Przy tak udekorowanym stole, każdy może się poczuć jak w luksusowej restauracji, mówi architekt Małgorzata Kalenik.

 • Przyjęcie w ogrodzie: Praktyczne porady

  Dobór odpowiedniego menu to istotna sprawa podczas każdego przyjęcia. Ale jeśli ma się ono odbyć „pod chmurką”, musisz wziąć pod uwagę kilka dodatkowych cech podawanych dań – nie pojawią się one na stole w kilkadziesiąt sekund po wyjęciu z piekarnika, dlatego powinny być stosunkowo trwałe i łatwe w transporcie.