• Informacje na temat:

  rośliny jadalne

Artykuły na temat: rośliny jadalne
 • Posadź rośliny ozdobne korzystne dla zdrowia

  ...antynowotworowo, łagodzi objawy astmy, wspiera organizm w walce z przeziębieniem, grypą, infekcjami układu oddechowego (zatok, oskrzeli itp.). Uwaga! Malwa, lawenda i nagietek mają jadalne kwiaty. Świeże(...) nasiona, które wysieją się same i zapewnią ci ozdobne rośliny lecznicze w następnym roku.

 • Wiele popularnych roślin doniczkowych zawiera substancje toksyczne. Czasami już polizanie listka przez dziecko, psa czy kota może się dla niego źle skończyć. Sprawdź, na jakie rośliny uważać.

 • Rośliny do zacienionego ogrodu

  Nie wiesz jakie rośliny posadzić w zacienionej części ogrodu? Podpowiemy Ci! Wiele roślin wymaga dobrego nasłonecznienia, aby bujnie rosnąć i pięknie kwitnąć, na szczęście nie wszystkie.

 • Kiszonki. Zdrowie zamknięte w słoiku

  Po modzie na rośliny strączkowe i ziarna przychodzi czas na kolejny trend żywieniowy. Kiszenie. I to nie tylko ogórków i kapusty. Coraz częściej przygotowuje się kiszone owoce, truskawki czy śliwki, a nawet jadalne kwiaty. To o tyle zrozumiałe, że kiszenie pozwala na zatrzymanie drogocennych składników letnich owoców i korzystanie z nich zimą.

 • Zbieraj chwasty!

  Zrobisz z nich leczniczy napar, maseczkę albo sałatkę czy koktajl. Dzikie rośliny to nasza rodzima superżywność. Mają moc!

 • Kwiaty: Więcej niż ozdoba talerza

  Kwiaty jadalne nie wyróżniają się co prawda wysoką zawartością białka, tłuszczu i węglowodanów, ale mogą wzbogacać codziennie menu w składniki mineralne, a także cenne przeciwutleniacze. Poza tym zmniejszają objawy alergii i grzybicy. Chronią nerki, serce, naczynia krwionośne. I leczą skołatane nerwy.

 • Zioła w miejskim zgiełku

  Uprawa ziół nie jest skomplikowana. Nie są to rośliny wymagające. Jeśli twój ogródek jest zaciszny i osłonięty krzewami, można je już siać do gruntu. Ich uprawa uda się także w doniczkach lub skrzynkach. Jakie zioła warto mieć w ogródku?

 • Marakuja na stres i dla skóry

  A niesłusznie, bo wyciągi z kwiatów i nasion tej rośliny działają leczniczo. Wykorzystuje się je w terapii depresji, w celu łagodzenia stresu, przy przemęczeniu oraz zaburzeniach nerwicowych, ADHD, bezsenności. Pomaga także przy migrenie, bólach głowy, bólach mięśniowych i menstruacyjnych oraz dolegliwościach okresu menopauzy. Bywa wykorzystywana w terapii uzależnień od narkotyków i alkoholu.

 • Zrób sobie farmę okienną

  ...elektrycznej i wody. Co ciekawe, wszystkie rośliny w farmie okiennej uprawiane są hydroponicznie, czyli bez użycia gleby - mówi PAP Life Łukasz Nowacki z Fundacji Transformacja, ekspert w dziedzinie...

 • Codzienny Tuzin doktora Gregera

  ...​Nieprzetworzona żywność pochodzenia roślinnego - czy to nie mówi samo za siebie? Ale może niektóre produkty spod zielonego sygnału są lepsze od innych? Na przykład mógłbyś prawdopodobnie przeżyć sporo czasu, nie żywiąc się niczym poza ziemniakami. Byłaby to z definicji dieta oparta wyłącznie na nieprzetworzonych produktach roślinnych - a jednak nie bardzo zdrowa. Nie wszystkie rośliny są sobie...

Wideo na temat: rośliny jadalne
 • Rośliny jadalne w ogrodzie

  Pyszne składniki na letnią sałatkę możesz znaleźć nie tylko w warzywniku. Sporo wartościowych roślin jadalnych rośnie także na... trawniku! Sprawdź, na które gatunki warto zwrócić uwagę!

 • Mniszek lekarski - jakie ma właściwości?

  - Jest rośliną, którą mogę wykorzystać niezależnie od pory roku - powiedział w "Dzień Dobry TVN" o mniszku lekarskim zwanym też mleczem Artur Zagajewski z Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Jak działa napar z tej rośliny? Jak w kuchni mniszka wykorzystuje Marzena Broel-Plater, natural wellness coach? Za co go ceni? - Jest bardzo wartościowym nie tylko chwastem jadalnym i zdrowym, ale tak samo bardzo

Dyskusje na temat: rośliny jadalne
 • Re: Kwestia kultury

  A herbicydy i pestycydy które znajdują się w większości roślinnej żywności to może zdrowe są i nie powodują nowotworów? Nie ma obecnie niczego co jest zdrowe i jadalne. Wszystko jest skażone, nawet jeżeli hodujesz własne rośliny i zwierzęta to pochłaniają one zanieczyszczenia z powietrza.

 • Re: Rośliny jadalne w ogrodzie

  Na trawmiku najlepsze są te obsikane przez psy. Rarytas.

 • Re: Rośliny jadalne w ogrodzie

  ciekawe jaki jest zapach tych ziół po spacerku kociaków

 • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dziwna prawidło...

  Rolą kobiet również było wyżywienie rodziny, z tą różnicą, że one zdobywały pożywienie głównie poprzez zbieractwo (owoce, orzechy, rośliny jadalne itp) wokół jaskini, podczas gdy mężczyźni zapuszczali się w głąb buszu, dalej od jaskini, i polowali na dzikiego zwierza. Zdarzało się, że to, co uzbierały kobiety, było jedynym pokarmem, ponieważ łowy się nie udały. Tak więc ta rola kobiet

 • Re: Znamy szczegóły dotyczące porodu!

  jakieś jadalne rośliny --byście z Wiliamem musieli w tym dniu posadzić--choć w symbolicznej ilości !--O innej części --to nie będę pisał --bo dziś by nie przeszła--ale musieli byście się pokochać