• Informacje na temat:

  rośliny jadalne

Artykuły na temat: rośliny jadalne
 • Posadź rośliny ozdobne korzystne dla zdrowia

  ...antynowotworowo, łagodzi objawy astmy, wspiera organizm w walce z przeziębieniem, grypą, infekcjami układu oddechowego (zatok, oskrzeli itp.). Uwaga! Malwa, lawenda i nagietek mają jadalne kwiaty. Świeże(...) nasiona, które wysieją się same i zapewnią ci ozdobne rośliny lecznicze w następnym roku.

 • Wiele popularnych roślin doniczkowych zawiera substancje toksyczne. Czasami już polizanie listka przez dziecko, psa czy kota może się dla niego źle skończyć. Sprawdź, na jakie rośliny uważać.

 • Trzy rośliny, które warto jeść, kiedy masz żylaki

  Dzika róża, aronia i mięta to superzestaw niezastąpiony w walce z żylakami. Jeśli przyrządzisz je według naszych przepisów, będą pyszne i nie stracą zdrowych składników.

 • Rośliny do zacienionego ogrodu

  Nie wiesz jakie rośliny posadzić w zacienionej części ogrodu? Podpowiemy Ci! Wiele roślin wymaga dobrego nasłonecznienia, aby bujnie rosnąć i pięknie kwitnąć, na szczęście nie wszystkie.

 • Kiszonki. Zdrowie zamknięte w słoiku

  Po modzie na rośliny strączkowe i ziarna przychodzi czas na kolejny trend żywieniowy. Kiszenie. I to nie tylko ogórków i kapusty. Coraz częściej przygotowuje się kiszone owoce, truskawki czy śliwki, a nawet jadalne kwiaty. To o tyle zrozumiałe, że kiszenie pozwala na zatrzymanie drogocennych składników letnich owoców i korzystanie z nich zimą.

 • Zbieraj chwasty!

  Zrobisz z nich leczniczy napar, maseczkę albo sałatkę czy koktajl. Dzikie rośliny to nasza rodzima superżywność. Mają moc!

 • Kwiaty: Więcej niż ozdoba talerza

  Kwiaty jadalne nie wyróżniają się co prawda wysoką zawartością białka, tłuszczu i węglowodanów, ale mogą wzbogacać codziennie menu w składniki mineralne, a także cenne przeciwutleniacze. Poza tym zmniejszają objawy alergii i grzybicy. Chronią nerki, serce, naczynia krwionośne. I leczą skołatane nerwy.

 • Zioła w miejskim zgiełku

  Uprawa ziół nie jest skomplikowana. Nie są to rośliny wymagające. Jeśli twój ogródek jest zaciszny i osłonięty krzewami, można je już siać do gruntu. Ich uprawa uda się także w doniczkach lub skrzynkach. Jakie zioła warto mieć w ogródku?

 • Marakuja na stres i dla skóry

  A niesłusznie, bo wyciągi z kwiatów i nasion tej rośliny działają leczniczo. Wykorzystuje się je w terapii depresji, w celu łagodzenia stresu, przy przemęczeniu oraz zaburzeniach nerwicowych, ADHD, bezsenności. Pomaga także przy migrenie, bólach głowy, bólach mięśniowych i menstruacyjnych oraz dolegliwościach okresu menopauzy. Bywa wykorzystywana w terapii uzależnień od narkotyków i alkoholu.

 • Zrób sobie farmę okienną

  ...elektrycznej i wody. Co ciekawe, wszystkie rośliny w farmie okiennej uprawiane są hydroponicznie, czyli bez użycia gleby - mówi PAP Life Łukasz Nowacki z Fundacji Transformacja, ekspert w dziedzinie...

Wideo na temat: rośliny jadalne
 • Rośliny jadalne w ogrodzie

  Pyszne składniki na letnią sałatkę możesz znaleźć nie tylko w warzywniku. Sporo wartościowych roślin jadalnych rośnie także na... trawniku! Sprawdź, na które gatunki warto zwrócić uwagę!

 • Mniszek lekarski - jakie ma właściwości?

  - Jest rośliną, którą mogę wykorzystać niezależnie od pory roku - powiedział w "Dzień Dobry TVN" o mniszku lekarskim zwanym też mleczem Artur Zagajewski z Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Jak działa napar z tej rośliny? Jak w kuchni mniszka wykorzystuje Marzena Broel-Plater, natural wellness coach? Za co go ceni? - Jest bardzo wartościowym nie tylko chwastem jadalnym i zdrowym, ale tak samo bardzo

Dyskusje na temat: rośliny jadalne
 • Re: Kwestia kultury

  A herbicydy i pestycydy które znajdują się w większości roślinnej żywności to może zdrowe są i nie powodują nowotworów? Nie ma obecnie niczego co jest zdrowe i jadalne. Wszystko jest skażone, nawet jeżeli hodujesz własne rośliny i zwierzęta to pochłaniają one zanieczyszczenia z powietrza.

 • Re: Rośliny jadalne w ogrodzie

  Na trawmiku najlepsze są te obsikane przez psy. Rarytas.

 • Re: Rośliny jadalne w ogrodzie

  ciekawe jaki jest zapach tych ziół po spacerku kociaków

 • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dziwna prawidło...

  Rolą kobiet również było wyżywienie rodziny, z tą różnicą, że one zdobywały pożywienie głównie poprzez zbieractwo (owoce, orzechy, rośliny jadalne itp) wokół jaskini, podczas gdy mężczyźni zapuszczali się w głąb buszu, dalej od jaskini, i polowali na dzikiego zwierza. Zdarzało się, że to, co uzbierały kobiety, było jedynym pokarmem, ponieważ łowy się nie udały. Tak więc ta rola kobiet

 • Re: Znamy szczegóły dotyczące porodu!

  jakieś jadalne rośliny --byście z Wiliamem musieli w tym dniu posadzić--choć w symbolicznej ilości !--O innej części --to nie będę pisał --bo dziś by nie przeszła--ale musieli byście się pokochać