• Informacje na temat:

  rak zapobieganie

Artykuły na temat: rak zapobieganie
 • Abstynencja zapobiega nowotworom?

  To FAKT! Picie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na liczne nowotwory: jamy ustnej, gardła, przełyku, krtani, wątroby, jelita grubego i piersi.

 • Jak zapobiegać białaczce?

  ...uszkodzić szpik. Sporo mówi się o pleśni, która może być rakotwórcza. Ryzyko zachorowania na raka krwi zwiększa także kontakt z zanieczyszczonym powietrzem, przesyconym metalami ciężkimi.  Wielu...

 • Błonnik - pomaga zapobiegać przewlekłym chorobom?

  Błonnik w diecie znacznie obniża ryzyko wystąpienia przynajmniej czterech chorób - to wnioski płynące z najnowszych badań, opublikowanych w "Lancet". Eksperci wskazują, że codzienna porcja błonnika powinna wynosić przynajmniej 25 gramów.

 • Nieswoiste zapalenia jelit - czy można im zapobiegać

  Choć przyczyna nieswoistych zapaleń jelita nadal nie jest znana, to jednak dokonujący się postęp w naukach medycznych i wieloletnie obserwacje kliniczne dostarczyły już lekarzom wielu praktycznych(...). Dzięki temu praktycznie każdy może ja rozpoznać.  Niestety, objawy choroby Leśniowskiego-Crohna są znacznie mniej charakterystyczne, a przez to trudniejsze do powiązania z tą właśnie chorobą, co...

 • Rak jelita grubego – najważniejsze fakty

  Mało kto mówi o tym publicznie, a pacjenci często wstydzą się przyznać do diagnozy. Rak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych naszych czasów. Dlaczego tak jest i co powinniśmy o nim wiedzieć?

 • Kalafior. Atak na raka

  Udowodniono, że zawiera substancję, która ma moc zapobiegania nowotworom prostaty, żołądka, pęcherza, jamy ustnej, gardła i krtani. Potrafi ona też niszczyć komórki rakowe, utrudnia ich namnażanie i zapobiega przerzutom. Kalafior może być więc cennym wsparciem terapii antynowotworowej - o ile nie ma przeciwwskazań dietetycznych, bo to ciężkostrawne warzywo. Moc kalafiora Kalafior...

 • Owocowe balsamy do rąk Eveline Cosmetics

  Unikalna seria kremów do rąk Eveline Cosmetics wykorzystuje skuteczne, naturalne składniki, nawiązując jednocześnie do najnowszych trendów pielęgnacyjnych. Bogata formuła kremowego balsamu do rak Nutri Honey głębokiego odżywienia i ukojenia, bogaty w witaminy balsam Strawberry Skin regeneruje, a wyjątkowa formuła tropikalnego balsamu do rak Banana Care zapewnia wygładzenie.

 • Owocowe balsamy do rąk Eveline Cosmetics

  Unikalna seria kremów do rąk, która wykorzystuje skuteczne, naturalne składniki, nawiązując jednocześnie do najnowszych trendów pielęgnacyjnych. Bogata formuła kremowego balsamu do rak Nutri Honey głębokiego odżywienia i ukojenia, bogaty w witaminy balsam Strawberry Skin regeneruje, a wyjątkowa formuła tropikalnego balsamu do rak Banana care zapewnia wygładzenie.

 • Ten rak działa z ukrycia

  Rak trzustki budzi duże emocje i zainteresowanie, ponieważ zwykle nie daje żadnych objawów aż do momentu, kiedy jest już mocno zaawansowany, a przez to też niezwykle trudny do leczenia. Nic dziwnego(...) nieznane. Przyjmuje się, że większość raków trzustki (90 proc.) nie jest związana z żadnym czynnikiem ryzyka, jednak dla pozostałych przypadków zidentyfikowano pewne takie czynniki. Zwiększają one ryzyko...

 • Wirus przenoszony drogą płciową powoduje raka

  Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) zwykle kojarzy się z rakiem szyjki macicy. Słusznie, ale HPV może być również przyczyną raka narządów głowy i szyi. Jest też przyczyną powstawania innych nie tak groźnych chorób. Warto wiedzieć, jak minimalizować ryzyko.

Wideo na temat: rak zapobieganie
 • Warzywa i owoce pomagają zapobiegać nowotworom

  Czy warzywa i owoce naprawdę pomagają zapobiegać nowotworom? - Chodzi o to, żeby każdy posiłek, który spożywamy, miał w swoim składzie albo warzywa, albo owoce - podkreśliła w "Dzień Dobry Wakacje" dr n. med. Marta Mańczuk, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie. Jaką dietę stosuje Monika Dąbrowska, która wygrała walkę z rakiem? W studiu programu dietetyk Iwona Sajór wyjaśniła

 • Czy abstynencja może zapobiegać nowotworom?

  Alkohol jest samodzielnym czynnikiem rozwoju nowotworów. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem zaklasyfikowała go do pierwszej grupy kancerogenów. Co sprawia, że jest taki toksyczny? O jego szkodliwym działaniu opowiedział w "Dzień Dobry Wakacje" ambasador Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem Paweł Koczkodaj. Dlaczego alkohol jest bardziej niebezpieczny dla kobiet?

 • Szczepionka zapobiega 70 proc. nowotworów szyjki macicy

  Przenoszone drogą płciową wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV) są najczęstszą przyczyną raka szyjki macicy. HPV przyczynia się również do powstawania rzadziej spotykanych nowotworów – pochwy i sromu, odbytu oraz prącia. Najskuteczniejszą ochroną przed zachorowaniem jest szczepionka, która zapobiega 70 proc. nowotworów szyjki macicy.

Dyskusje na temat: rak zapobieganie
 • Re: Nowy oręż w walce z rakiem

  Rak nie bierze się z niczego. Badania powinno się nakierować na zapobieganie. Należy badać czynniki wywołujące tę chorobę i informować społeczeństwo. Nie powinno się pozostawiać sprawy badań koncernom farmaceutycznym. Tanio i skuteczne można zbadać u zdrowych zawartość wit D3,A, K2 (nieskarboksylowana osteokalcyna), jodu(pozostałość w moczu), cynku, trochę drożej omega 3/6 w osoczu. Nie powinno

 • bądźmy poważni

  Rak jelita to poważna sprawa... nie ryzykowałbym aspiryny. Myślę, że chemoprewencja to skuteczny sposób na zapobieganie tej chorobie.