• Informacje na temat:

  przygotowanie do malowania

Artykuły na temat: przygotowanie do malowania
 • ​Czas na malowanie

  ...odpowiednich narzędzi. Zaopatrz się w: - wałek do malowania płaszczyzn o szerokości około 20 cm, długości runa ok. 1 cm - pędzel do odcinania kąta między ścianą z sufitem (czyli do malowania(...). Odpowiednie przygotowanie narzędzi Idealnie pomalowane ściany można uzyskać tylko idealnie przygotowanymi - czystymi - narzędziami. Zacznijmy od wałka. Na runie każdego nowego wałka jest dużo...

 • Jak przeżyć malowanie i nie zwariować?

  Remont nieodłącznie kojarzy nam się z kurzem, pyłem i śladami farby nawet tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy. Nie zawsze mamy możliwość wyjechać na czas malowania i wrócić, gdy już wszystko(...) na czas malowania. Zanim przystąpimy do zabezpieczania pokoju schowajmy wszystkie drobiazgi, takie jak rodzinne fotografie, sprzęt elektroniczny, książki, doniczki z kwiatkami czy ubrania i buty...

 • Ważniejsze od samego malowania jest... właściwe przygotowanie ścian. Popękane – trzeba wyrów nać szpachlą lub pokryć gładzią. Wygładzoną powierzchnię na koniec zeszlifuj, a potem zagruntuj. Gwarantuje to lepszą przyczepność farby i umożliwia uzyskanie jednolitego koloru na całej malowanej powierzchni.

 • Jeśli drewno miejscami wyblakło, a powłoka jest popękana lub złuszczona, trzeba ją zeszlifować. Przy niewielkich powierzchniach wystarczy...

 • .... Podczas malowania, nie zanurzamy całego pędzla! Nabieramy tylko na brzeg włosia i lekko odsączamy o brzeg puszki. Farbę nanosimy krótkimi, prostymi ruchami, w ten sposób nie zachlapiemy siebie...

 • Marzysz o stylowym zegarze, ale w twoim mieszkaniu jest za mało miejsca?

 • Wielkanoc malowana

  ​Malowanie to w moim życiu ważna sprawa. Maluję, kiedy jestem bardzo szczęśliwa, maluję, kiedy... mniej.

 • Przygotuj elegancką zastawę na święta

  ​Nie pozwól, by magiczny nastrój świąt prysł z powodu zażółconej, poplamionej czy pękniętej porcelany. Już dziś sprawdź, czy twoja odświętna zastawa nie wymaga reanimacji. Jeśli tak, podpowiadamy, jak ją sprawnie przeprowadzić.

 • Jak przygotować stopy na lato?

  Zbliża się lato, a nasze stopy są dalekie od ideału? W takim razie pora na intensywną kurację pielęgnacyjną. Doradzamy, jak zadbać o stopy, by pięknie prezentowały się w sandałach i na plaży.

 • Przygotuj się do karnawału

  ​Oto kilka prostych rad i sztuczek, by bez czasochłonnych i kosztownych zabiegów być królową balu.

Wideo na temat: przygotowanie do malowania
 • Sprawdź to, zanim zaczniesz malować ściany

  Malowanie ścian trzeba zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża. Od tego zależy efekt końcowy, a więc estetyka, jednorodność i trwałość powłok malarskich. Zupełnie nowe powierzchnie wymagają zagruntowania, stare – dokładnego oczyszczenia z kurzu i tłuszczu. Trudności mogą pojawić się w przypadku diametralnej zmiany koloru. Wtedy warto użyć farby podkładowej.

 • Jak i czym się malować podczas letniego skwaru?

  Letni upał nie odpuszcza, warto więc przygotować na niego swoją kosmetyczkę. Co zrobić, gdy nasz makijaż nie wytrzymuje wakacyjnych skwarów? Wizażystka gwiazd opowiedziała o kosmetykach, które zapewnią nam świeży i idealny wygląd przez cały dzień. Agnieszka Chełmońska zaprezentowała jak używać specjalne bazy pod cienie do powiek, dzięki którym nasz makijaż przetrwa nawet najbardziej ekstremalne warunki. (Źródło: TVP/ x-news)

 • Monika Olejnik o szykowaniu się na eventy: Robię to bardzo szybko

  Dziennikarka, która znana jest ze swojego niebanalnego stylu. Ile czasu Monika Olejnik poświęca na przygotowania na event? - Robię to bardzo szybko. Sukienka, but i wychodzę - zdradziła. Czy ma makijażystkę, a może maluje się sama? - Mam go tylko do programów - zdradziła.(przeAmbitni.pl/X-news)