• Informacje na temat:

  problem z trzymaniem moczu

Artykuły na temat: problem z trzymaniem moczu
 • Nietrzymanie moczu: Przyczyny i leczenie

  Nietrzymanie moczu (NTM) to wstydliwy problem, który dotyka prawie 4 milionów Polaków Przyczyny mogą być różne, w zależności od wieku i płci osoby, która cierpi na tę dolegliwość.

 • Macierzyństwo a nietrzymanie moczu

  ...infekcje i zakażenia układu moczowego mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jednym z najważniejszych elementów kobiecej walki z dolegliwościami związanymi z nietrzymaniem moczu jest(...) skuteczność. Lekarze są zgodni - prosty nawyk zaprocentuje w przyszłości, im szybciej zdecydujesz się na intymną gimnastykę, tym lepiej zniesiesz okres ciąży i połogu, a problem nietrzymania moczu zniknie...

 • Nietrzymanie moczu: Jak radzić sobie z problemem

  Nietrzymanie moczu, nazywane fachowo inkontynencją, nadal (choć niesłusznie) jest uważane za wstydliwą dolegliwość. Podpowiadamy, co zrobić, kiedy zaobserwujecie u sobie pierwsze objawy: jakie badania wykonać, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy i jak radzić sobie z niekontrolowanymi wyciekami w pracy lub w sytuacjach towarzyskich.

 • Mity i fakty na temat nietrzymania moczu

  Ocenia się, że dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu występują nawet u trzech milionów Polek. Choć to nie powód do wstydu, wiele kobiet niechętnie przyznaje się do problemu. Niepotrzebnie!

 • 6 najczęstszych pytań o nietrzymanie moczu

  Nietrzymanie moczu to, wbrew pozorom, bardzo powszechna dolegliwość, o której, niestety, nie każdy ma odwagę mówić otwarcie. Nietrudno jednak zauważyć, że świadomość na temat NTM w ostatnich latach znacząco się powiększyła i coraz liczniejsza grupa kobiet szuka fachowej pomocy u urologów i ginekologów. Ci z kolei potrafią w skuteczny sposób pomagać zaniepokojonym pacjentkom.

 • Nietrzymanie moczu a ćwiczenia mięśni Kegla

  Mięsień łonowo-guziczny (inaczej określany mianem mięśni dna miednicy lub Kegla, od nazwiska amerykańskiego ginekologa, autora koncepcji wzmacniających ćwiczeń) to obszar otaczający ujście pęcherza, pochwy i odbytnicy, odpowiedzialny za szereg działań w obrębie układu moczowego. Ich podstawową funkcją jest kontrola częstotliwości i ilości moczu wydalanego z organizmu.

 • Kontrola nad mimowolnym oddawaniem moczu

  Mocz (łac. urina) - uryna, płyn wytwarzany w nerkach i wydalany z organizmu, zawierający produkty przemiany materii bezużyteczne lub szkodliwe dla ustroju. Dobowa ilość moczu wydalanego przez zdrowego człowieka waha się od 600 do 2500 ml. Zależy ona od wielu czynników, m.in. ilości spożytych płynów i temperatury otoczenia.

 • Problemy z nietrzymaniem moczu u osób starszych – jak im zaradzić?

  Choć nietrzymanie moczu nie dotyczy wyłącznie osób starszych, bo może dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku, seniorzy rzeczywiście znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Opieka nad bliskim, który ma problemy z nietrzymaniem moczu jest bardzo trudnym zadaniem, ale można mu podołać. Co więcej, można je sobie znacznie ułatwić, maksymalnie podnosząc komfort swój i chorego. Jak...

 • Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie: Jak sobie z nim radzić?

  Jesteś w ciąży i nie potrafisz utrzymać moczu? Jeśli dotąd nigdy ci się to nie zdarzało, to naturalne, że możesz czuć się zażenowana i zaniepokojona. Ale nie panikuj – popuszczanie moczu w ciąży lub po porodzie to częsta przypadłość.

 • Nietrzymanie moczu: Skuteczne metody leczenia

  Na tę częstą dolegliwość cierpi nawet co piąta z nas. W milczeniu, bo wstydzimy się o tym mówić. Tymczasem są skuteczne sposoby, by raz na zawsze uporać się problemem.

Wideo na temat: problem z trzymaniem moczu
 • Nietrzymanie moczu. Wstydliwy problem kobiet

  - Pacjent nie mówi, lekarz nie pyta - powiedział w "Dzień Dobry TVN" dr Michał Sutkowski o problemie nietrzymania moczu. Jakie są przyczyny tej dolegliwości? Prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie wyjaśnił, jak można leczyć to schorzenie. (DDTVN/x-news)

 • Jak leczyć nietrzymanie moczu?

  Joanna, uczestniczka programu "Klinika urody", zmaga się problemem nietrzymania moczu. Fizjoterapeuta Piotr Basista zalecił jej ćwiczenie rehabilitacyjne stymulujące mięśnie Kegla, które zamykają m.in cewkę moczową. Jednorazowy zabieg elektrostymulacji mięśni dna miednicy kosztuje ok. 50 zł.  

Dyskusje na temat: problem z trzymaniem moczu
 • Re: Chodakowska jest zdana na restauracje

  Ma problem z trzymaniem moczu????

 • Re: Gra w hollywoodzkim filmie!

  Stoi tak , jakby miała problem z trzymaniem moczu !?.

 • Re: Seksowna bez względu na wiek

  A czy od śmiechu nie popuszcza się moczu? Z tego co już było w mediach i mówią urolodzy, to wiem, że tak jest u niejednej pani. Ale to mało romantyczne i brak o tym tu informacji. A przez to tez kobiety nie śmieją się tak szczerze w późniejszym wieku. Wiele ma wybór- śmiech, czy pielucha. Taka jest prawda. Człowiek z wiekiem może mieć problem z trzymaniem moczu i podczas śmiechu puszcza. Dlatego

 • Re: Joanna Kurowska...

  Problem z trzymaniem moczu?

 • to nie hormony

  tylko odwodnienie niszczy mózgo staruszkow. Zawroty glowy i otepienie starcze - to typowe objawy braku picia. Staruszki nie piją bo trzeba do wc chodzić a i z trzymaniem moczu jest problem. Więcej wody a objawy znikną i z takich glupawych teorii mozna się smiać

 • Re: Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukie...

  Z tego co piszesz wnioskuje ,że nic nie wiesz na ten temat,próbujesz być tylko zgryźliwy...Nie słyszałam o problemach z tzw nie trzymaniem moczu, jako standard ,nawet w przedziale wiekowym 50 -60 a co dopiero w wieku 40 lat,owszem zdarzają się wyjątki, nawet wśród młodszych kobiet, znam 33 latkę, która po porodzie przez długie trzy lata miała taki problem,jest już po operacji