• Informacje na temat:

  postępowanie z agresywnymi ludzmi

Artykuły na temat: postępowanie z agresywnymi ludzmi
 • Dominujący i władczy choleryk

  Choleryk to rodzaj temperamentu. Wyróżnił go już Hipokrates wraz z innymi trzema typami temperamentu. Choleryk jest przeciwieństwem flegmatyka, osobą pobudliwą z tendencją do bycia agresywną i stale niezadowoloną.

 • Wojna o wszystko – oblicza kobiecej rywalizacji

  Psychologowie i socjologowie biją na alarm – Polki robią się agresywne. A najczęściej kierują swoją złość wobec własnej płci. Co sprawia, że zaczynamy traktować siebie jak wrogów niemal w każdej życiowej sytuacji?

 • Sonia Maciuszek: ekspertka od psów

  Co zrobić z psem, który demoluje mieszkanie lub jest agresywny lub co gorsza ma depresję? Sonia Maciuszek, psia behawiorystka, odpowiada na pytania o swoją pracę z psami i ich opiekunami

 • Przeczytałam twój wpis dwa razy. I tak pierwsze co mi się nasunęło to : Skąd u Ciebie chęć wprowadzenia dziennikowej Cenzury ? Piszesz, że « zawsze...

 • Katarzyna Michalak: Zło nie ma sumienia

  Absolutnie nie rozumiem kobiet, które dają sobą pomiatać, są bite, gwałcone i poniżane przez swoich "ukochanych". One mają przecież wybór, mogą uciec, zacząć życie od nowa. Tutaj mogę usłyszeć: "Jej łatwo powiedzieć, bo ona nie wie...". Otóż wiem - mówi Katarzyna Michalak, autorka bestsellerowych książek, w tym ostatniej - "Leśna polana", w której porusza między innymi kwestię przemocy domowej i wpływu na życie jej ofiar.

 • Dostać w ryj od ryja, czyli gwiazdy kontra paparazzi

  ...uderzyłem. Nic takiego nie miało miejsca, mam na to pięciu świadków. - Nikt nie usłyszał zarzutów. Postępowanie zostało wszczęte. Biegli ocenią obrażenia ciała. Po ich opinii prokurator zdecyduje(...). Prokuratura Rejonowa Żoliborz umorzyła jednak postępowanie przeciwko Szymonowi Majewskiemu, ponieważ nie dopatrzyła się w jego zachowaniu naruszenia interesu społecznego. *** Fragment książki...

 • Monika Krzywkowska: Kocham i nienawidzę jednocześnie

  Tak mówi o swoim zawodzie aktorka, która przypomniała o sobie świetną rolą w serialu „Skazane”. Dzieli się też patentem na udany związek i opowiada o zmaganiach z ciężką chorobą. „Test na dzielność oblałam”, wyznaje szczerze.

 • Depresja: Już nie musimy się jej wstydzić

  ​Do niedawna była tematem tabu, dzisiaj przyznaje się do niej wiele znanych osób. Robią dobrą robotę: zachęcają do terapii!

 • 5 kroków, by malec zmienił złe zachowanie

  .... Następnym razem brzdąc pomyśli o tym, co zrobić, by po raz kolejny być superpacjentem, a nie o tym, jak wbić zęby w rękę lekarza. Ponieważ smyk będzie wiedział dokładnie, jakie postępowanie cieszy mamę...

 • Niezgoda buduje

  Spory, kłótnie czy sprzeczki zdarzają nam się każdego dnia. Ale ich scenariusz bywa różny. Bronisz swoich racji pazurami czy wycofujesz się rakiem? Czy osiągasz w ten sposób cel? Niezgoda może budować, jeśli zastosujesz odpowiednią strategię działania. Poznaj swój styl reagowania w konflikcie i kontroluj go, by działał na twoją korzyść!