• Informacje na temat:

  pokonywanie zakretow

Artykuły na temat: pokonywanie zakretow
 • Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?

  Zbliżając się do zakrętu, należy odpowiednio wcześnie zmniejszyć prędkość jazdy, do takiej, z jaką możemy ten zakręt przejechać. Wraz z redukcją prędkości redukujemy odpowiednio biegi, wykonując ostatnią redukcję przed zakrętem. Generalna zasada doboru toru jazdy podczas pokonywania zakrętów mówi o wykonywaniu tego manewru po możliwie łagodnym łuku. Pokonywanie zakrętu rozpoczynamy od zewnętrznej...

 • Proste wskazówki na bezpieczną jazdę zimą

  Jak dowodzą statystyki opracowane przez największy niemiecki automobilklub ADAC, ryzyko wypadku zimą jest sześciokrotnie większe niż latem. W związku z tym warto poznać najważniejsze elementy techniki jazdy, aby radzić sobie w trudnych sytuacjach.

 • Maja Włoszczowska: Mam sporo pomysłów na życie

  - Zawsze w pierwszej części wyścigu mam myśli „czemu ja to robię? Czemu wybrałam taką ciężką dyscyplinę?” - mówi Maja Włoszczowska. Mistrzyni świata i srebrna medalistka na igrzyskach olimpijskich w kolarstwie górskim opowiada o morderczych treningach, pasji nie tylko do sportu i garderobie pełnej szpilek. Jaka naprawdę jest Maja Włoszczowska?

 • Wakacje w kajaku

  Jak wygląda kilkudniowy spływ kajakowy, jak płynie się kajakiem po rzece i dlaczego to forma wypoczynku dla każdego? Sprawdź, jeśli chcesz spędzić urlop inaczej niż zwykle!

 • Na drugim brzegu życia

  Zazdrościmy jej medali, emocji na zawodach, tysięcy fanów. Nikt nie myśli, jak żyje mistrzyni, gdy gasną światła na olimpijskim basenie. Szczególnie gdy gasną ostatni raz. Bo sport to zajęcie na ćwierć życia, potem trzeba znaleźć na siebie pomysł. Otylia Jędrzejczak jest na tym etapie. Budzi się i... nie idzie na trening, uczy się zwykłych spraw, które nie były ważne, gdy wygrywała: prowadzenia domu, pracy, a teraz roli matki. Jak jest na drugim brzegu życia?

 • Setki sposobów na podziwianie piękna Szwajcarii

  Kilometry malowniczych szlaków, spektakularne alpejskie panoramy i widoki, których nie sposób zapomnieć - fascynująca szwajcarska natura czeka na odkrycie! Taką możliwość daje supernowoczesna infrastruktura, dzięki której każdy turysta odwiedzający ten kraj ma szansę przeżyć coś, czego prawdopodobnie w życiu jeszcze nie doświadczył.

 • Kitzbühel: Kurort (nie tylko) dla bogaczy

  - Wiedzieliśmy, że mamy dużą konkurencję wśród innych austriackich kurortów, więc postanowiliśmy się czymś wyróżnić. W Kitzbühel nie znajdziecie hotelu z mniej niż pięcioma gwiazdkami, ale możecie skorzystać z bardzo wygodnych kwater prywatnych - mówi Pepi Treichl, najbardziej znany przewodnik po tym kurorcie i jeden z największych lokalnych patriotów, jakich poznałam w życiu.

 • Miłość aż po grób

  Dawno temu stwierdziłaś: to ten jedyny. Dziś jest Twoim mężem. Co się jednak stało z wzajemną fascynacją, zauroczeniem? Przepadły. Do tej pory naukowcy sądzili, że uczucie z czasem musi się wypalić. Ale uwaga, rewolucja! Udowodniono, że po kilkunastu latach wspólnego życia można być ciągle zakochanym pierwszy raz.

 • Jeśli w góry, to pociągiem

  Nie ma lepszego sposobu na to, by w zobaczyć całe piękno i różnorodność szwajcarskich Alp, niż wsiąść do czerwonego wagonu Kolei Retyckich

 • "Pole, pole", czyli moja przygoda z Kilimandżaro

  Praca w Afryce daje fantastyczną możliwość poznania nowych miejsc, ludzi i kultur. Dlatego właśnie zdecydowałam się zdobyć Kilimandżaro. W Boże Narodzenie...