• Informacje na temat:

  podróżowanie z dzieckiem za granice

Artykuły na temat: podróżowanie z dzieckiem za granice
 • Anna Alboth, Rodzina bez granic w Ameryce Środkowej

  Anna i Thomas Albothowie zabrali swoje córki, Hanię i Milę w niezwykłą podróż. Przez kilka miesięcy podróżowali samochodem przez Meksyk, Belize, Gwatemalę i Honduras.

 • Ścieżki do przemocy nie znają granic

  Przemoc nie wyskakuje z ciemności - to cały proces. Do zamachu, wybuchu bomby, morderstwa, pobicia czy gwałtu jest wiele kroków, cała ścieżka – mówi Roman Pryjomko, człowiek, który znaczną część życia poświęcił zwalczaniu przemocy i analizowaniu zagrożeń. - Gdy terrorysta planuje, że coś zrobi, idąc ścieżką przemocy w pewnych miejscach daje sygnały. Można je wyłapać.

 • Tu śpią dzieci...

  Magnus Wennman nagradzany fotoreporter ze Sztokholmu, opublikował wstrząsający cykl fotografii, które pokazują, co dzieje się z dziećmi z Bliskiego Wschodu, uciekającymi przed wojną w Syrii, na progu Europy.

 • 10 sposobów na tańszy urlop w Polsce i za granicą

  ...również drinki i lody, serwowane np. przy basenach. 7. Wspólna podróż autem Carpooling, czyli zabieranie dodatkowych pasażerów do swojego auta lub podróżowanie cudzym samochodem, może znacząco obniżyć...

 • Wakacyjny wyjazd z małym dzieckiem wielu osobom może kojarzyć się z dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli do tej pory nie mieli okazji podróżować ze swoją pociechą. Istnieje jednak kilka prostych reguł, które pozwolą uniknąć przykrych sytuacji i zdarzeń, jakie mogą spotkać młodych rodziców w trakcie urlopu z potomstwem.

 • Będziesz moim dzieckiem

  ...maltretowane - a Kamil jest takim dzieckiem - nie rozumie, gdy się do niego mówi: "nie wolno". Bo dopóki nie czuje strachu i bólu, uważa, że wszystko mu wolno. Z drugiej strony gwałtownie reaguje na(...) wpisuje: "Choroby, upośledzenia. Noworodka". - Wstydziłam się, ale nie byliśmy gotowi zająć się kalekim dzieckiem. A co do noworodka - nie chciałam, żeby różnica wieku między dziećmi była duża. Poza tym...

 • Moje dziecko, moje decyzje

  ..., Ewelinę Marek, uważa, że ich środowisko przekracza pewne granice. Współpracownicy i dalecy znajomi ingerują w intymne sprawy przyszłych rodziców, ba, często nawet podważają podjęte przez nich decyzje(...), i konieczność albo potrzebę wychodzenia z domu bez dziecka już od pierwszych tygodni. Wiele z nich jako przyczynę podaje także prowadzenie własnej firmy czy częste podróżowanie. Bez względu na to...

 • Nie przytulaj mnie przy dzieciach

  ...słuchać. "Nie chcę się zestarzeć, żałując, że zrezygnowałam z miłości, bo uznałam ją za niestosowną", powiedziałam. I próbowałam rozmawiać z dzieckiem: "Wiesz, poznałam takiego Michała. Fajny(...) odpowiedzialności za mamę i siostrę - były bezpieczne. Można było być sobą. - A kim był mój syn? Zranionym dzieckiem, zbyt dorosłym, nadodpowiedzialnym, nauczonym, że w domu trzeba być wojownikiem...

 • Kaja Śródka: Zabiorę synka na sopockie plaże

  Kaja Śródka nie boi się podróżować z małym dzieckiem. Roczny synek Teodor będzie jej towarzyszył podczas tegorocznych wakacji na greckiej wyspie Mykonos. Projektantka i jej partner zamierzają także zabrać syna nad polskie morze.

 • Antoni Pawlicki. Piękny gest

  Miesięczny pobyt w Azji wiele go nauczył. Udział w programie "Azja Express" wspomina do dziś. Dlaczego? Bo choć na ekranie gra silne osobowości, dopiero na innym kontynencie miał okazję sprawdzić swoje granice ... granice ludzkich możliwości.