• Informacje na temat:

  plesn ocet

Artykuły na temat: plesn ocet
 • Pleśń na jedzeniu

  Najczęściej znajdujemy ją na chlebie, dżemie, warzywach i owocach. Czy po jej usunięciu można je zjeść?

 • Rośliny, które możesz uprawiać bez ziemi

  To rozwiązanie dla osób, które unikają kontaktu z tradycyjnym podłożem, bo np. są uczulone na grzyby i pleśń.

 • Ich spory mogą rozprzestrzeniać się z wiatrem i wywoływać alergie. Zarodniki pleśni są mocnymi alergenami. Śmieci, zasłony prysznicowe i wilgotne piwnice są najczęstszym środowiskiem rozwoju pleśni. Ogólnie każde wilgotne miejsce, do tego ciepłe, ciemne i słabo wentylowane jest idealnym miejscem do rozwoju pleśni. Pleśnie znajdują się także poza domem. Każde miejsce w którym gromadzi się woda: pęknięcia w betonie, wilgotne piwnice, wgłębienia są także miejscami, gdzie mogą rozwijać się pleśnie.

 • Poradzi sobie z nim ocet. Usunie też osad z mydła. Nalej octu do woreczka z mocnej folii, włóż do niego słuchawkę prysznicową i obwiąż gumką recepturką. Pozostaw na całą noc. Rano prysznic będzie lśnił...

 • Cztery sposoby na czyszczenie fug

  ...1. Proszek do pieczenia usuwa brud i lekko rozjaśnia fugi Rozprowadź go na wilgotnych fugach. Odczekaj około pół godziny i zmyj proszek wodą, używając do tego gąbki lub - dla większej precyzji - starej szczoteczki do zębów.  2. Ocet i soda usuwają brud, pleśń i bakterie W butelce z atomizerem wymieszaj 100 ml wody (nieco mniej niż pół szklanki), 100 ml białego octu i opakowanie sody oczyszczonej...

 • Zachowaj biel ręczników na lata

  Chemiczne wybielanie poszarzałych ręczników osłabi ich włókna i ręczniki stracą miękkość. Są inne metody.

 • Jak się pozbyć pleśni w pralce

  ​Nieregularne czyszczenie pralki sprawia, że staje się ona idealnym środowiskiem dla bakterii i pleśni. Nawet jeśli nie zauważyłaś jeszcze pleśni na uszczelce przy bębnie, zaniepokoić cię powinien nieprzyjemny zapach z pralki, który także pozostaje na pranych w niej ubraniach. Zanim sięgniesz po chemiczne preparaty antygrzybiczne, zacznij od naturalnych sposobów.

 • Pożegnanie z pleśnią

  Na kawałku sera pojawił się biały lub zielonkawy nalot? Ser nadaje się tylko do wyrzucenia. Bo spleśniały to nie to samo co pleśniowy. A większość gatunków pleśni niestety nie służy zdrowiu. Silny, sprawny organizm poradzi sobie z niewielką ich dawką. Jednak są sytuacje, w których lepiej pleśni unikać. Kiedy i dlaczego?

 • Dobre sposoby na świeże i zdrowe jedzenie

  Zdrowe żywienie całej rodziny to dla ciebie podstawa? Oto kilka trików, by poprawić jakość naszych posiłków.

 • Jak pozbyć się zapachu stęchłych ubrań?

  Wyjmujesz świeżo uprane ubrania, a one mimo to wcale nie pachną świeżością? Nie możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu dobrymi i drogimi proszkami do prania czy płynami do płukania? To bolączka wielu z nas. Wypróbuj kilku prostych sposobów i pozbądź się problemu stęchłych ubrań raz na zawsze.