• Informacje na temat:

  planowanie budzetu

Artykuły na temat: planowanie budzetu
 • Podstawowe zasady planowania domowego budżetu

  ...zarządu Provident Polska. - Słowo "plan" jest tutaj bardzo ważne, używamy go również w komunikacji marketingowej. Chcemy podkreślić w ten sposób, że planowanie jest bardzo ważne, także w kontekście...

 • Domowy budżet – jak sprawnie go zaplanować?

  Wciąż beztrosko podchodzimy do kwestii oszczędzania. Według danych publikowanych przez Eurostat stopa oszczędności gospodarstw domowych w Polsce wynosi jedynie 4,36 proc., co plasuje nas w ogonie państw unijnych. Rozwiązaniem tego problemu jest planowanie budżetu, które w dalszym ciągu niestety nie jest ulubionym zajęciem Polaków. Tymczasem dzięki kilku prostym nawykom jesteśmy w stanie nie tylko...

 • Niepozorne wydatki, które rujnują budżet

  Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile pieniędzy niepotrzebnie wydajemy. Większości tych drobnych zakupów w ogóle nie dostrzegamy. Tymczasem to właśnie one wywołują znane każdemu poczucie: znów nic nie kupiliśmy, a portfel pusty.

 • Konto osobiste – podstawa domowego budżetu

  Sprawne zarządzanie budżetem domowym bez konta osobistego może okazać się niemożliwe. Przechowywanie pieniędzy w bezpiecznym miejscu, planowanie wydatków, niekiedy oszczędzanie czy inwestowanie – we wszystkich tych rzeczach pomogą nam współczesne banki. Jak jednak znaleźć idealne dla siebie konto, kiedy na rynku panuje tak ogromne zróżnicowane ofert?

 • Justin Bieber planuje wędrówkę z plecakiem

  22-letni piosenkarz jest obecnie w trasie koncertowej "Purpose", ale po jej zakończeniu chce wziąć wolne i podróżować.

 • Budżet weselny – na co wydać, a na czym zaoszczędzić?

  Budżet weselny to jeden z najczęściej dyskutowanych tematów okołoweselnych. Nic dziwnego, w końcu finanse budzą wiele skrajnych emocji, szczególnie jeśli dotyczą zagadnień uważanych przez niektórych za „nieopłacalne” czy „zbyteczne”.

 • 7 prostych sposobów na poprawę domowego budżetu

  ...- radzi Katarzyna Nadaj, ekspert Intrum Justitia Polska. Planowanie budżetu to bardzo prosty sposób na zorganizowanie naszych wydatków tak, aby nie żyć na debecie do kolejnej pensji...

 • Sposoby na oszczędności w domowym budżecie

  Budżet domowy z miesiąca na miesiąc staje się coraz szczuplejszy, a ty nie wiesz, gdzie podziały się wszystkie pieniądze? Pora więc uważniej przyjrzeć się poszczególnym wydatkom i rozpocząć rozsądne oszczędzanie. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, które uratują twój portfel.

 • Ankieta: Większość nowożeńców planuje wydać do 40 tys. zł

  Większość przyszłych nowożeńców planuje ślub kościelny, a na uroczystości weselne nie zamierza wydać więcej niż 40 tys. zł. Niemal co ósma para planuje na ten cel wziąć kredyt - wynika z ankiety serwisu olx.pl.

 • Najczęstsze przyczyny czarnej dziury w domowym budżecie

  Zastanawiasz się, gdzie uciekają twoje pieniądze? Zrób eksperyment i przez tydzień lub dwa tygodnie zapisuj każdy wydatek. Zbieraj paragony i dokładnie analizuj, na co przeznaczasz środki. Jeśli wyciągasz pieniądze z bankomatu lub dokonujesz płatności online, także zapisuj, na jaki cel przeznaczyłaś gotówkę.

Wideo na temat: planowanie budzetu
 • Planowanie wydatków to podstawa

  Jak racjonalnie planować domowy budżet? Na to pytanie odpowiedział w "Dzień Dobry TVN" ekspert finansowy Marcin Iwuć. - Mówimy naszym pieniądzom dokąd mają iść w następnym miesiącu, zamiast się zastanawiać pod koniec miesiąca, gdzie one się rozeszły - radził. Iwuć podkreślił, że albo przejmiemy kontrolę na naszymi pieniędzmi, albo wcześniej czy później brak pieniędzy i problemy finansowe zaczną nam dyktować jak żyć. Jak zaznaczył, najważniejszy jest dobry domowy budżet, czyli pisemny plan dla...

 • Natalia Siwiec o swojej wymarzonej sukni ślubnej

  Agnieszka Jastrzębska z "Dzień Dobry TVN" zapytała Natalię Siwiec, czy ma już wybraną datę ślubu. Czy modelka planuje najpierw zajść w ciążę, a potem wyjść za mąż? Siwiec zdradziła też, jaka jest jej wymarzona suknia ślubna. Czy ma już obliczony budżet na tę uroczystość? - Ja się ostatnio stałam straszną sknerą. Zaczęłam trochę chować w skarpetę - zdradziła. (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Jak Polacy budują domy

  Polacy najchętniej chcą wybudować wolnostojący dom parterowy o powierzchni użytkowej od 126 do 150 mkw, z poddaszem użytkowym, ale bez piwnicy. Najczęściej jest to dom wznoszony w tradycyjnej technologii murowanej z cegły ceramicznej, a dach pokryty jest dachówką ceramiczną. Realne koszty budowy zwykle przekraczają o 11-20 proc. planowany na początku budżet.