• Informacje na temat:

  ornitologia

Artykuły na temat: ornitologia
 • Biebrza. Nieskażona przyroda

  Czyste powietrze, wszechogarniająca cisza i dzikie zwierzęta, które żyją tu w niezmąconym spokoju. Jeśli Ty także chcesz go odnaleźć, wybierz się do tej sielskiej krainy.

 • Samotne miłości, Eshkol Nevo

  "Samotne miłości" to powieść o miłości, samotności, potrzebie przynależności i absurdach życia. Jej autor, Eshkol Nevo, uznawany jest w Izraelu za najważniejszy głos swojego pokolenia.

 • O drzewach, które wybrały Tatry, Tomasz Skrzydłowski, Beata Słama

  Szesnaście drzew, które chciałyby opowiedzieć swoją historię. O relacji z człowiekiem, górami i naturą. Premiera książki „O drzewach, które wybrały Tatry” Tomasza Skrzydłowskiego i Beaty Słamy już 4 lipca.

 • Fuerteventura - kanaryjski raj

  Fuerteventura jest jedną z wysp wchodzących w skład Makaronezji, czyli, jak tłumaczy etymologia, "Wysp Szczęśliwych". "Wyspy Szczęśliwe" są kulturowym symbolem rzeczywistości idyllicznej, wolnej od trosk i trudów codziennego, szarego życia. Co roku, w poszukiwaniu raju na ziemi, Fuerteventurę odwiedzają miliony turystów.

 • Islandia – wyspa ognia, lodu i „Gry o tron”

  Islandia. Niezwykła wyspa położona na styku Oceanu Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego. Miejsce, w którym czarowna natura splata się z przesympatycznymi ludźmi. Poetycko łączy w sobie ogień i lód. Kiedyś była poza zasięgiem polskiego turysty. Dziś, dzięki tanim połączeniom z Polski, staje się coraz bardziej popularnym miejscem na niezapomniany urlop.

 • Mądrość kur, czyli osobowość na talerzu

  Kury mają imponującą pamięć, a świnie są mądrzejsze od psów. Mimo to, większość ludzi wciąż postrzega te zwierzęta jedynie jako serwowane na obiad czy kolację dania. Czy słusznie? Barbara J. King w swojej książce "Osobowość na talerzu" przytacza wyniki badań naukowych i udowadnia, że wszystkie zwierzęta posiadają emocje, inteligencję i osobowość. Poniżej fragment książki dotyczący mądrości kur - zwierząt, które większości ludzi kojarzą się głownie ze smacznymi "skrzydełkami". Niesłusznie!

 • Faceci są jak ptaki

  Autorka dedykuje poradnik wszystkim kobietom, które chcą odnaleźć szczęście w związku, niezależnie od trudności napotykanych na tej drodze.

 • Krzyczałem poprzez taniec

  ...z półki dla dzieci i młodzieży, tylko popularnonaukowych, np. ornitologia. Nagle chcesz być ornitologiem, ale to mnie wciągnęło. Następna dziedzina: sztuka cyrkowa, i nagle zaczynasz to pochłaniać. Mam...

 • ...plaza ( wloska ) plaza....

  ....a jak plaza, to i morze... a morze przynajmniej na mnie ma wplyw uspakajajacy.... co mozna napisac o plazy... nie wiem... rozwinie sie moze w trakcie...

Dyskusje na temat: ornitologia
 • Re: W życiowej roli

  . Ja zarabiam, ona wydaje i to zdecydowanie rozsądniej niż ja. Nie uważa się za kurę domową. Ma czas na czytanie, pogłębianie swojej wiedzy (biolog) dla własnej przyjemności bo ornitologia to jej hobby