• Informacje na temat:

  objawy niedoczynnośći tarczycy u dzieci

Artykuły na temat: objawy niedoczynnośći tarczycy u dzieci
 • Hashimoto: Gdy brakuje hormonów tarczycy

  Problemy z suchą skórą, wypadanie włosów, tycie, uczucie senności, ale także apatia, a wręcz stany depresyjne mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy. W jej leczeniu bardzo ważna jest dieta.

 • Prawdy i mity o Hashimoto i zapaleniu tarczycy

  Choroby tarczycy są coraz częstsze – szczególnie wśród kobiet. Sprawdź, czy to, co wiesz na temat tych dolegliwości, zgodne jest z rzeczywistością.

 • Choroby tarczycy groźne dla kobiet

  ...). Inne objawy niedoczynności tarczycy to: ciągłe marznięcie, blada, łuszcząca się skóra, suche, łamliwe włosy. Aby wyleczyć się z choroby, powinnyśmy przyjmować brakujące hormony. To szczególnie ważne(...) aż 10 razy częściej niż u mężczyzn. Możemy zauważyć, że z przodu szyi pojawiła się dziwna wypukłość (tzw. wole). Do tego mamy objawy nadczynności tarczycy (takie jak chudnięcie i wzmożony apetyt...

 • Choroba Hashimoto: Cierpi na nią coraz więcej kobiet

  Lekarze nie wiedzą jeszcze dokładnie, co wywołuje to schorzenie. Ale dzięki leczeniu objawy niedoczynności tarczycy ustępują.

 • Leczymy leniwą tarczycę

  Ten gruczoł miewa humory! Bywa, że ociąga się w pracy – mówimy wtedy o niedoczynności tarczycy. Warto upewnić się, czy to nie ona jest przyczyną naszych kłopotów ze zdrowiem, cerą i figurą.

 • Chandra czy...niedoczynność tarczycy?

  ...kierujących przemianą materii we wszystkich narządach i tkankach organizmu. Mała, ale ważna Nadmiar hormonów tarczycy, czyli jej nadczynność wiąże się z przyspieszeniem pracy innych narządów, np. serca, wątroby. Niedoczynność tarczycy spowalnia z kolei wszelkie procesy metaboliczne w organizmie, co może powodować objawy do złudzenia przypominające depresję czy po prostu jesienną chandrę. Osoby...

 • Walcz z Hashimoto

  Hashimoto to choroba autoimmunologiczna. Jej przyczyną jest błąd układu odpornościowego, który rozpoznaje białka tarczycowe jako wrogie i niszczy je, upośledzając aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę hormonów tarczycy. W efekcie powstaje przewlekły stan zapalny, tzw. limfocytowe zapalenie tarczycy, które jest istotą choroby Hashimoto.

 • O czym mówi twoja skóra?

  Co trzecią chorobę układu pokarmowego, zaburzenia pracy tarczycy, a nawet cukrzycę można wykryć na długo przed pojawieniem się typowych objawów. wystarczy bacznie obserwować twarz, szyję i dekolt - uważa dermatolog Bartosz Pawlikowski.

 • Dlaczego kobiety łysieją? Poznaj najczęstsze przyczyny

  Chociaż utrata włosów wydaje się problemem typowo męskim, to zmaga się z nim także wiele kobiet. Lekarze wymieniają dziś nawet 21 najczęstszych przyczyn łysienia u kobiet, wliczając w to m.in. choroby tarczycy, nadmiar witaminy A, ciążę, a nawet depresję.

 • Niewolnice hashimoto

  ...stężenie TSH we krwi. Zwykle lekarz pierwszego kontaktu kończy diagnostykę tarczycy właśnie na oznaczeniu poziomu TSH. A co, jeśli wynik mieści się w normie, a obserwujemy u siebie objawy, które(...) przeciwciała mające niszczący wpływ na tarczycę. Wywołują one jej stan zapalny, który prowadzi do stopniowego włóknienia i w efekcie do niedoczynności tarczycy. Bombardowany przez przeciwciała...