• Informacje na temat:

  objawy choroby alzheimera

Artykuły na temat: objawy choroby alzheimera
 • ​Choroba Alzheimera: oto najwcześniejsze objawy

  Wszyscy kojarzymy ją z problemami z pamięcią. Choroba Alzheimera daje jednak sporo innych, wczesnych objawów. Warto je znać, by w porę zareagować.

 • Chorobę Alzheimera można rozpoznać po... oczach

  Choć przy obecnym stanie wiedzy nie da się tej choroby wyleczyć, wczesna diagnoza pozwala m.in. spowolnić jej postępy.

 • Choroba Alzheimera i Parkinsona

  ...). ● Nie próbujmy przekonywać ani perswadować - zachowanie seniora (np. zapominanie, agresja, niezręczne ruchy) to nie skutek złej woli tylko choroby. Kłopoty z pamięcią to nie zawsze choroba Alzheimera(...) magnetycznego lub tomografii komputerowej głowy. Aby ostatecznie potwierdzić występowanie choroby Parkinsona, może też podać specjalny lek (tzw. lewodopę). Jeśli po jego zażyciu u chorego ustąpią objawy, jest to...

 • Czy częste zapominanie to już Alzheimer?

  ...ciągle czegoś zapominacie albo dostrzegasz inne niepokojące sygnały, zobacz, jak rozpoznać pierwsze objawy choroby otępiennej. Nawet, gdy na początku są to tylko subtelne sygnały.  Zaburzenia(...)... Niektórzy naukowcy uważają, że choroba Alzheimera jest trzecim typem cukrzycy - tzw. cukrzycą mózgu. Ich zdaniem nadmiar cukru we krwi prowadzi do insulinooporności i powstawania patologicznych...

 • Sposób na alzheimera, Dean Sherzai, Ayesha Sherzai

  Choroba Alzheimera dotyka ponad 47 milionów ludzi na całym świecie. Niewielu z nas jednak wie, że można zmniejszyć ryzyko zachorowania, a nawet powstrzymać objawy choroby.

 • Dieta MIND – poprawia pamięć i zmniejsza ryzyko… choroby Alzheimera!

  Odpowiednio dobrana dieta może nie tylko poprawić pamięć, ale również w istotny sposób zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera - twierdzą amerykańscy naukowcy. Taka dieta ma nawet już swoją nazwę - MIND. Co warto o niej wiedzieć?

 • Kłopoty z pamięcią czy początek alzheimera?

  Kłopoty z pamięcią w starszym wieku nie zawsze świadczą o chorobie Alzheimera. Wraz ze starzeniem pojawiają się pewne problemy i mówimy wtedy o zaburzeniach pamięci związanych z wiekiem. Jeśli jednak takie sytuacje powtarzają się często, powinno nas to zaniepokoić.

 • Bezsenność może ostrzegać o chorobie neurologicznej?

  Tak, to prawda, że problemy ze snem mogą być jednym z najwcześniejszych objawów choroby Alzheimera lub Parkinsona.

 • Z każdym rokiem więcej Polaków choruje na alzheimera

  ...21 września przypada Światowy Dzień Alzheimera. Na świecie co 4 sekundy diagnozowany jest nowy przypadek tej choroby. Tendencje demograficzne są nieubłagane. Prognozuje się, że w 2050 roku już ponad milion Polaków będzie cierpiało na alzheimera – trzy razy więcej niż dzisiaj. Potrzebujemy nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań w opiece geriatrycznej.

 • Gdy skrada się Alzheimer

  ...niepokojące symptomy. Jeśli znajdziesz swoje klucze w lodówce, a innym razem torebkę w piekarniku, niech Ci się zapali czerwona lampka. Ostatni etap choroby to już kompletny brak kontaktu z rzeczywistością. Wtedy nie ma ratunku. Im wcześniej podejmiesz leczenie, tym dłużej pozostaniesz sobą. 1. Trzy fazy choroby Pierwsze stadium, tzw. wczesne, trwa zwykle od 2-5 lat. Na tym etapie chora osoba ma...

Dyskusje na temat: objawy choroby alzheimera