• Informacje na temat:

  objawy alergii u psa

Artykuły na temat: objawy alergii u psa
 • Alergia pokarmowa u zwierząt. Objawy i leczenie

  ...objawy po spożyciu danego białka są objawami alergii pokarmowej. W wielu bowiem przypadkach alergia pokarmowa jest zbyt często mylona z nadwrażliwością.(...) biegunka. Najskuteczniejsza w przypadku zdiagnozowanej alergii pokarmowej jest dieta monobiałkowa, czyli zbilansowana w oparciu o tylko jedno źródło białka. Ten trend w produkcji karm jest ciekawą...

 • Przeżyj wiosnę z alergią!

  .... na orzeszki ziemne), których objawy mogą się pojawić nawet, gdy unikasz groźnych produktów. Wystarczy, że: - zjesz z talerza, na którym wcześniej leżała alergizująca potrawa; - dostaniesz całusa od osoby, która ją zjadła. Uczulać mogą czekoladowe jajka i zające . Nawet nie musisz mieć alergii na kakao! Zazwyczaj bowiem uczulają dodatki do czekolady: mleko, orzeszki, soja, kukurydza, masło, jaja...

 • ...dotychczasową karmę, a w jej miejsce wprowadzić jeden rodzaj jedzenia, którego pies wcześniej nie dostawał, np. mięso baranie. Przez co najmniej 6 tygodni karmimy go wyłącznie tym produktem. Jeśli objawy uczulenia ustąpią, to znaczy, że baranina nie zawiera alergenu i można karmić nią pupila. Następnie wprowadzamy kolejny składnik, np. pęczak, i obserwujemy psa przez 4 tygodnie. Po tym czasie dodajemy...

 • Demaskujemy mity o alergii

  Leków przeciwuczuleniowych nie należy brać profilaktycznie. Psy mogą mieć właściwości antyalergiczne. Dowiedz się, które z powszechnych opinii o alergii mają potwierdzenie w rzeczywistości, a które nie.

 • Alergie. Skuteczne metody leczenia

  Ta choroba może dawać o sobie znać na wiele sposobów. Uczulić można się na rozmaite rzeczy, w każdym wieku. Na szczęście są już leki nowej generacji, które skutecznie łagodzą objawy alergii i powstrzymują jej rozwój.

 • Czy możemy mieć psa?

  Mój 2- letni synek, który ma alergię pokarmową, koniecznie chce mieć psa. Czy to dobry pomysł?

 • Alergia - jak z nią żyć?

  Nie jesteś przeziębiona, ale ciągle cieknie ci z nosa i oczy masz czerwone jak królik. To mogą być właśnie objawy alergii. Uczulić można się na wiele rzeczy i to w każdym wieku.

 • Alergia na pyłki nie musi ci dokuczać

  Powiemy ci, jak sprawdzić, które pyłki wywołują u ciebie uczulenie. Podamy ci także skuteczne sposoby radzenia sobie z objawami tej alergii.

 • Mamo, tato chcę mieć psa!

  ...lub buty. Gdy dziecko ma alergię Dużym dylematem jest przygarnięcie psa, gdy smyk ma alergię. Decyzję należy skonsultować z alergologiem leczącym dziecko. Gdy maluch ma wyraźne objawy po kontakcie(...). Po powrocie od nich obserwujcie, czy nie pojawiły się niepokojące objawy. A kiedy już kupicie psa, starajcie się ograniczać alergeny. Kąpcie, szczotkujcie i strzyżcie pupila regularnie. Nie...

 • Idzie sroga zima, a karmy dla nich nie ma!

  Psy i koty mają niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Wydłużają, a czasem nawet ratują życie, ich obecność zmniejsza objawy alergii i wzmacnia naszą odporność. Dziś możesz odwzajemnić ich dobroczynny wpływ. Przekaż karmę, wspomóż te najbiedniejsze i niekochane zwierzęta!

Dyskusje na temat: objawy alergii u psa
 • Re: Połowa alergii wcale nie jest alergiami

  stany zapalne to właśnie alergia albo nietolerancja pokarmowa. ale to prawda że objawy podobne do alergicznych mogą być z innego powodu to inna choroba nie alergia ale pseudoalergia. to reakcja(...) żarciem dla psa, zajadać warzywa i owoce bez chemii albo z mniejszą dawką chemii żeby być zdrowym. po prostu unikać nadmiaru chemii bo obecnie zera nie da się osiągnąć.