• Informacje na temat:

  nowotwor krtani

Artykuły na temat: nowotwor krtani
 • Abstynencja zapobiega nowotworom?

  To FAKT! Picie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na liczne nowotwory: jamy ustnej, gardła, przełyku, krtani, wątroby, jelita grubego i piersi.

 • Objawy, które mogą zwiastować nowotwór

  Nowotwory długo rozwijają się skrycie. A gdy już dają symptomy, często sugerują zupełnie inne choroby, co utrudnia diagnozę. Zawsze niepokojąca jest dolegliwość, która pojawia się nagle i nie wynika(...) nas zaalarmować? Chudnięcie. Niepokojący jest zawsze spadek wagi o 10 proc. lub więcej w ciągu pół roku, gdy nie ma to związku ze zmianą stylu życia - dietą, aktywnością itp. Wiele nowotworów może...

 • U Janet Jackson podejrzewa się nowotwór gardła

  ...ma raka, ponieważ pacjenci z takim nowotworem muszą mieć wszczepioną sztuczną krtań, aby móc znowu mówić. Dr Stuart Fischer powiedział: - Miejmy nadzieję, że to nie jest rak. Gdyby jednak sprawdził...

 • On ma raka krtani!

  Przez najbliższe tygodnie aktor będzie poddawał się chemioterapii oraz naświetlaniom, które mają uratować jego głos i zdrowie. Lekarze w trakcie standardowej kontroli wykryli u Michaela raka krtani. Catherine natychmiast przerwała swoje starania o wymarzoną rolę. Od kilku tygodni walczyła m.in. z Angeliną Jolie o to, by zagrać Elizabeth Taylor w filmie o życiu tej aktorki. Douglas zrezygnował...

 • Nie lekceważ chrypki i kaszlu

  Rak płuca najczęściej dotyka (obecnych i byłych) palaczy, podobnie jak i rak krtani. Niemniej jednak w grupie cierpiących z powodu tych chorób są także tacy, którzy nigdy nie palili.

 • Piersi pod specjalnym nadzorem

  ...chorują albo chorowały na nowotwór jajnika. Na badania powinny się również wybrać osoby, które mają bliskich krewnych chorujących na nowotwory jajnika, prostaty, krtani lub czerniaka albo takich(...) nowotworu u jednej z osób w rodzinie było uszkodzenie któregoś z tych genów, ryzyko zachorowania u ciebie (oraz innych blisko spokrewnionych osób) wzrasta. Skierowanie na test genetyczny (badanie z krwi...

 • Nie karm raka czyli czego unikać w diecie

  Przyczynę blisko 30 proc. nowotworów stanowi dieta. Niewłaściwy sposób odżywiania jest drugim po paleniu tytoniu elementem naszego codziennego życia mającym duży wpływ na ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej.

 • Maxi efekt w małej dawce

  Są wyjątkowo bogate w składniki odżywcze. Już niewielkie ich ilości korzystnie działają na nasz organizm. Walczą z alergią, chorobami serca, nowotworami, nadciśnieniem, depresją czy nadwagą. Superfood – bo o nich mowa – to dobrodziejstwo dla naszego zdrowia.

 • Czas wielkiej próby

  Ledwie zakończyła się walka Michaela z rakiem krtani, a okazało się, że para znów ma kłopoty. Tym razem Catherine wyznała, że zmaga się z chorobą psychiczną. Czy znów im się uda?

 • Aspiryna może uchronić przed rakiem?

  Włoscy naukowcy twierdzą, że przyjmując regularnie małą dawkę aspiryny możemy obniżyć ryzyko zachorowania na niektóre typy nowotworów. Wyniki swoich badań lekarze z Mediolanu opublikowali właśnie w "British Journal of Cancer".

Dyskusje na temat: nowotwor krtani