• Informacje na temat:

  nieruchomosci co warto wiedziec

Artykuły na temat: nieruchomosci co warto wiedziec
 • Maryla Rodowicz: Czasem warto zbłądzić...

  Legenda polskiej sceny muzycznej zdradza, że zdarzyło jej się to nieraz, ale niczego nie żałuje. Wyznała nam także, jakie wady musi znosić jej mąż. I dlaczego ona sama nigdy nie krytykuje mężczyzn.

 • Awangarda czy klasyka, czyli dlaczego warto współpracować z projektantem wnętrz?

  Chwila, w której dostajemy do ręki klucze do własnego mieszkania, domu czy nowego biura to dla wielu z nas jeden z najszczęśliwszych momentów w życiu. Nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy sprawić, by wymarzone wnętrza były piękne, funkcjonalne i oddawały swym charakterem indywidualne gusta użytkowników. Aby uniknąć kosztownych pomyłek warto pomyśleć o współpracy z profesjonalnym projektantem...

 • Wszystko o spadku. Kiedy warto go przyjąć, a kiedy odrzucić

  ...w BIK Bank Informacji Kredytowej udzieli ci informacji dopiero gdy przyjmiesz spadek. Mimo to, warto się o nią zwrócić. Jeśli od razu dowiesz się o długach, możesz je spłacać, nie czekając aż(...) nie zrobimy, spadek odziedziczymy wprost. Oznacza to, że za ewentualne długi spadkodawcy (nawet jeśli są większe niż wartość spadku) będziemy odpowiadać całym swoim majątkiem. Dlatego przyjęcie wprost...

 • 8 ważnych pytań o zachowek

  Sprawy spadkowe często budzą emocje. Warto więc wiedzieć, co i kiedy załatwić, aby otrzymać należną część spadku, nawet jeśli testament okaże się dla nas niekorzystny.

 • Miłość na podsłuchu

  Iga przeszukiwała mężowi kieszenie, kontrolowała telefon. Marta posunęła się dalej i wynajęła detektywa. To było silniejsze niż rozsądek, bo źródła podejrzliwości tkwiły w doświadczeniach z przeszłości. Nadmierna nieufność to problem kobiet, które kiedyś ktoś zranił. Warto wziąć ją pod kontrolę, bo czasem to ona jest przyczyną rozpadu związku.

 • Start-up w Dolinie Krzemowej dostępny tylko dla geniuszy?

  O tym, co zrobić, aby start - up wyrósł na potężną firmę i dlaczego w Dolinie Krzemowej nie zawsze warto umawiać się z kimś na kolację, rozmawiałam z Martą Zucker, autorką książki "Kobiety globalne w świecie start - upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej".

 • To może być ich ostatnie mieszkanie

  ...mieszkania. Poza tym warto pamiętać o tym, że często młodzi ludzie, którzy szukają nieruchomości, szukają jej nie dla siebie, ale dla swoich rodziców. Choć zdarzył mi się i odwrotny przypadek. Starsza...

 • Darowizna, testament, umowa o dożywocie

  Jeśli chcemy mieć pewność, co się stanie kiedyś z naszą własnością, warto rozporządzić nią jeszcze za życia. - Tylko... jak to zrobić najkorzystniej? - pytają często czytelnicy w listach do redakcji. Objaśniamy zasady różnych sposobów przekazania majątku rodzinie lub obcym osobom.

 • Nowe przepisy prawne ważne dla całej rodziny

  Rok 2015 upłynie pod znakiem zmiany przepisów prawnych. Na niektóre czekaliśmy od lat, inne mogą być zaskoczeniem. Wszystkie warto znać, bo to się opłaca. Podpowiadamy, które przydadzą się nam na co dzień.

 • Rodzinna układanka

  Jak usiąść do wigilijnego stołu z nowym partnerem i jego dzieckiem, z ojczymem i przyrodnim rodzeństwem? Nie zawsze się da. Jak w każdej grupie społecznej, tak w rodzinie patchworkowej możemy kochać, rywalizować, nienawidzić. Warto przestać żyć złudzeniami i zaakceptować fakt, że patchwork jest szczególną sztuką życia.