• Informacje na temat:

  nadciśnienie

Artykuły na temat: nadciśnienie
 • Masz nadciśnienie? Idź do okulisty

  Zazwyczaj gdy mamy nadciśnienie, martwimy się o układ krążenia, a przede wszystkim o serce. Tymczasem z tym schorzeniem związane jest również ryzyko poważnych chorób oczu.

 • Nadciśnienie to nie wyrok

  Nadciśnienie budzi zazwyczaj nasze obawy. I nic dziwnego, gdyż powszechnie wiadomo, że jest groźną chorobą, a także czynnikiem ryzyka rozwoju wielu innych schorzeń.

 • Leki na nadciśnienie

  ...leki na nadciśnienie sokiem, ryzykujesz zasłabnięcie i ból głowy, a gdy kawą lub colą - kołataniem serca i uczuciem niepokoju. Leki zawsze popijaj letnią, przegotowaną wodą lub niskozmineralizowaną(...) specyfiki. Łączenie leków na nadciśnienie z paracetamolem lub lekami z grupy NLPZ, czyli ibuprofenem, aspiryną lub diklofenakiem, zatrzymuje sód w organizmie. To podwyższa ciśnienie i sprzyja...

 • Nadciśnienie: najczęstsze mity

  ..., z nadciśnieniem jak z cukrzycą – wyleczyć się go raczej nie da (chociaż wyjątki się zdarzają), można je jednak kontrolować właściwie dobraną terapią. Nawet jeśli terapia poskutkowała i ciśnienie jest w normie(...) prawda wykazano, że kofeina w dawkach wyższych niż 160 mg podnosi ciśnienie, ale… Po pierwsze, na krótko – efekt zwykle mija mniej więcej po godzinie. Po drugie – bardziej u osób, które mają nadciśnienie...

 • Na serce i nadciśnienie

  ...wywołuje pokrzywkę i zawroty głowy. Preparaty z wyciągami z naparstnicy poprawiają pracę serca i nerek, działają moczopędnie, chronią przed nadciśnieniem, leczą nerwice. Nie stosuje się...

 • Pięć prostych metod na nadciśnienie

  Gdy mamy za wysokie ciśnienie, lekarz zwykle przepisuje nam leki. Czasem są konieczne, ale sami też możemy wiele zrobić.

 • Warzywa strączkowe dobre na nadciśnienie

  Dobra dieta to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych naturalnych sposobów na nadciśnienie. A przy tym wcale nie musi być ani droga, ani trudna w stosowaniu.

 • Czy nadciśnienie wyklucza kawę?

  Dosyć często słyszymy opinię, że osoby z nadciśnieniem tętniczym nie powinny pić kawy. Czy faktycznie 10 mln Polaków chorych na nadciśnienie powinno odmawiać sobie celebrowania "małej czarnej"?

 • Nadciśnienie zabija po cichu

  Kilka milionów osób w Polsce nie wie, że ma nadciśnienie tętnicze. To cichy zabójca – objawów tej choroby można po prostu nie odczuwać. Jedyny sposób jej wykrycia to regularne pomiary ciśnienia. W maju można zrobić badanie za darmo w wielu placówkach ochrony zdrowia i aptekach.

 • Nowe terapie na nadciśnienie

  Sądzisz, że nadciśnienie to choroba starszych i otyłych ludzi czy zestresowanych mężczyzn na stanowiskach? Po pierwsze, wśród niemal 10 milionów chorych (takie szacunki podają specjaliści) są zarówno(...) wyleczenia. Są też nowe terapie dla osób, którym do tej pory nic nie pomagało. Do leczenia trzeba się jednak zabrać jak najszybciej, bo nadciśnienie może m.in. uszkodzić nerki i doprowadzić do ich...

Zdjęcia na temat: nadciśnienie
Wideo na temat: nadciśnienie
Dyskusje na temat: nadciśnienie