• Informacje na temat:

  na wielkanoc

Artykuły na temat: na wielkanoc
 • Wielkanoc z Kasią

  Puszyste babki, kruche mazurki, a może pascha? Jakie słodkie przysmaki w tym roku zagoszczą na waszym wielkanocnym stole? Garścią inspiracji na świąteczne ciasta i szczyptą ciekawostek o wielkanocnych tradycjach podzieliła się z nami marka Kasia.

 • Wielkanoc w Ziemi Świętej

  Przeżycie tutaj Wielkiego Tygodnia nie może się równać z żadnym innym doświadczeniem! Warto też wyrwać się choć na chwilę z zatłoczonej Jerozolimy.

 • ​Jak wyglądała pierwsza powojenna Wielkanoc?

  Mieszkańcy Kresów opuszczali rodzinne strony. Warszawiacy wracali do zrujnowanych domów. Ale także w tych niepewnych czasach nie było mowy o Wielkanocy bez pisanek. I świątecznego śniadania, nawet, jeśli szynkę zastąpiły... radzieckie konserwy.

 • Wielkanoc pachnie drożdżowym

  Przed tygodniem odbyła się już siedemnasta edycja Konkursu Potraw Regionalnych "Stół Wielkanocny" ze "Śniadaniem Wielkanocnym", którego zadaniem jest promowanie wielkanocnych zwyczajów i tradycji.

 • Jerozolima. Wielkanoc u źródeł wiary

  ...na całe życie. Większość wielkanocnych uroczystości odbywa się w Bazylice Grobu Świętego. Warto wiedzieć, że nie jest ona własnością tylko kościoła chrześcijańskiego, ale pozostaje we współposiadaniu przedstawicieli kilku wyznań, m.in. prawosławnego i ormiańskiego. W tym szczególnym czasie wierni różnych wyznań łączą się w modlitwie i celebrowaniu Wielkanocy. Od rana w Wielką Środę trwa...

 • Wielkanoc bez glutenu

  Szukasz pomysłów na wielkanocne wypieki bez glutenu? Sprawdź, jak w prosty sposób przygotować bezglutenowe wersje tradycyjnych ciast oraz pyszny chleb z mąki gryczanej.

 • Wielkanoc na Podkarpaciu: kolorowe Turki

  ...tygodnie po świętach na Podkarpaciu odbywa się kolorowa regionalna Parada Straży Wielkanocnych. W tym roku organizuje ją gmina Dębica 5 maja. Informacje: Ośrodek Pustyna w Dębicy, tel. 14 67 04 827(...) przyjeżdżają tutaj chasydzi, by modlić się przy grobie rabina i cadyka Elimelecha Weis-sbluma. Informacja turystyczna: 17 787 70 67. Medynia Głogowska Wielkanocne Turki odbywają się w pobliskiej Żołyni...

 • Sonda: co Polacy kochają w Wielkanocy?

  Wielkanoc to jedno z najbardziej lubianych świąt w Polsce. Co najbardziej nam się w nim podoba? Jakie wielkanocne potrawy królują na naszych stołach? Zobaczcie, co na ten temat sądzą krakowianie!

 • Wielkanoc w tradycyjnej i nowoczesnej odsłonie

  Wielkanoc – wielu z nas nie wyobraża sobie jej bez klasycznego żurku z białą kiełbasą, mazurka czy faszerowanych jajek. A może tym razem zrobić coś inaczej? Chcesz nieco odświeżyć wielkanocny stół? Tradycyjnie czy nowocześnie – jeśli co roku masz ten dylemat, to ten tekst jest dla ciebie! Zainspiruj się!

 • Wielkanoc inna niż wszystkie. Sposoby na rodzinne spotkania

  Jeszcze niedawno odpuszczenie sobie tradycyjnych przygotowań do Wielkanocy mało komu mieściło się w głowie. Na taką ekstrawagancję decydowali się wyłącznie indywidualiści z grubym portfelem lub ci, którzy nie łączyli świąt z potrzebą celebrowania ich w zwyczajowy sposób. Dziś sprawy mają się zupełnie inaczej. Coraz odważniej decydujemy się na to, by zrezygnować z wiosennych porządków...

Zdjęcia na temat: na wielkanoc
Dyskusje na temat: na wielkanoc
 • Re: Gdzie tanie, ale dobre garsonki

  WIDZIAŁAM TU BARDZO CIEKAE MODELE . JAK SZUKASZ TO EJDZI MOZE COS CI SIE SPODOBA: http://www.ktoconosi.pl/kompozycje/sukienki-na-wielkanoc/

 • Re: ​Jak wyglądała pierwsza powojenna Wielkanoc?

  Łagry to też obozy zagłady.Oczywiście nikogo w nich nie gazowano,ale w inny sposób uśmiercano więźniów.

 • Re: Kiedy kobieta przestaje być młoda?

  Kiedy ? jak cycki zwisają Jej po wargi..a wargi po kolana;) To podobnie jak u facetów :))) 0003MZQLYAISH3V8 no patrzcie jaja, a do Wielkanocy daleko:)) Ale już nie będzie ich trzeba barwić , w cebuli :)) bardzo ciągnie je do brzoskwinek niż do cebuli:)) Jaja na Wielkanoc w łuskach po cebuli się barwi ....brzoskwinek też coś ! :))

 • Re: ​Jak wyglądała pierwsza powojenna Wielkanoc?

  A jak wyglądała Wielkanoc w 1944!

 • Re: Prezent

  Zbliża się Wielkanoc, więc warto pomyśleć o upominkach da bliskich. Ja przeważnie staram się własnoręcznie przygotować jakieś małe prezenty, ale jeśli szukacie jakiś inspiracji proponuję zajrzeć tutaj .

 • Re: Wielkanoc na Podkarpaciu: kolorowe Turki

  Odsiecz wiedeńska była we wrześniu, a Wielkanoc to marzec/ kwiecień...

 • Re: Jak sie ubrać na wesele?

  Znalazłam przepiękne sukienki dobrane marek na wesele . Jeżeli nie chcesz ubrać długiej kreacji to widziałam tez piękne zagraniczne sukienki z atłasu takie do kolanka prezentujące się wspaniale. a sa tam tez już dobrane buty i torebka: http://www.ktoconosi.pl/kompozycje/najnowsze-kreacje-na-wesele/ http://www.ktoconosi.pl/kompozycje/sukienki-na-wielkanoc/

 • Re: ​Jak wyglądała pierwsza powojenna Wielkanoc?

  napiszcie, ilePolakówi zamordowali niemcy podczas wielkanocy 1940 -1944

 • Re: Mąż nie pomaga mi w przedświątecznych porządkach

  zastanawiajace jest to ze raz w roku ludzie robia porzadek :)..na Swieta..no moze dwa razy bo Wielkanoc jest jeszcze a reszta roku syf i burdel...rozumiem ze nie ktorym Swieta kojarza sie z robieniem(...) = Swieta,Biala= Wielkanoc,porzadek=Wielkanoc Swieta,potem trzeba go bedzie nauczyc spuszczac wode w kibelku ..mam nadzieje ze nie tylko w Swieta.

 • Re: Dorota Szelągowska o Wielkanocy

  od kiedy icki świętują wielkanoc ?