• Informacje na temat:

  na czym nie nalezy oszczędzać

Artykuły na temat: na czym nie nalezy oszczędzać
 • Mam 20 lat. Czy mogę już oszczędzać na przyszłość?

  W wieku 20 lat do oszczędzania nie należy podchodzić zbyt ambicjonalnie. Nie chodzi o odłożenie jak największej kwoty kosztem utraty dobrej jakości życia, a o wyrobienie nawyku odkładania chociażby najmniejszych sum. Dowiedz się, jakie produkty bankowe są w stanie ci w tym pomóc.

 • 3 pomysły na codzienne oszczędzanie małych kwot

  Regularne oszczędzanie jest czymś, czego trzeba się nauczyć. Czasem wystarczy jedynie zmiana kilku nawyków, by każdego dnia odłożyć niewielką kwotę. Jak to zrobić?

 • Już dziś zacznij oszczędzać na wakacje

  Wczesna wiosna to często okres planowania wakacji. Najpopularniejszym terminem na wyjazd – zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi – są miesiące letnie, czyli lipiec i sierpień. W tym okresie oferty biur podróży nie przedstawiają się jednak atrakcyjnie cenowo. Jak zatem zaplanować ten wydatek, żeby wakacyjne leniuchowanie nie przyprawiało o stres związany z ponoszonymi kosztami? Podpowiadamy, co...

 • Sposoby na oszczędzanie

  Co zrobić, by w czasie, gdy ceny spadają, odłożyć jak najwięcej i jak najwięcej zyskać na tych oszczędnościach? Poprosiliśmy eksperta firmy Open Finance o odpowiedź na to pytanie.

 • Sprytny sposób na oszczędzanie wody

  Ten niewielki element baterii łazienkowych potrafi zmniejszyć zużycie wody od 15 proc. do nawet 60 proc. Co to jest perlator i dlaczego warto wybrać baterie, które go mają?

 • W Sylwestra obiecałaś sobie, że zaczniesz oszczędzać. Minął miesiąc, a tobie nie udało się odłożyć ani złotówki...

 • Chcę spłacić zadłużenie! Nauka oszczędzania – zabezpiecz się przed rosnącym długiem.

  Czy wiesz, że oszczędności jest w stanie generować tylko co drugi Polak? I tak nasze „zaskórniaki” nie są duże, bo z reguły nie przekraczają wysokości dwóch pensji. Okazuje się jednak, że generowanie nadwyżek pieniędzy jest jedynym sposobem nie tylko na to, by zachować dobrą sytuację finansową, ale również nie popadać w coraz większe długi. Podpowiadamy, jak oszczędzać, by zawsze cieszyć się...

 • Co Polacy myślą o finansowaniu i oszczędzaniu – wyniki najnowszego raportu

  W tarapaty finansowe może wpaść każdy i to szybciej niż się nam wydaje. Czasem wystarczy tylko brak oszczędności i niezaplanowany wydatek, by nasz budżet został zachwiany. Czy w związku z tym, jesteśmy bardziej przezorni i odkładamy pieniądze na tzw. „czarną godzinę”?

 • Latem rachunki za wodę rosną, bo zużywamy jej więcej niż zimą. Ale korzystając z niej oszczędnie, zyskamy ok. 150 zł miesięcznie.

 • Oszczędzamy energię elektryczną. Jakie urządzenia wybierać?

  Rachunki za energię elektryczną potrafią nieraz nas niemiło zaskoczyć. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą nam obniżyć opłaty.