• Informacje na temat:

  mniej bolesny porod

Artykuły na temat: mniej bolesny porod
 • PIERWSZY Trwa 6-8 godzin. Ma trzy fazy. W fazie pierwszej szyjka macicy skraca się i rozwiera do 4-5 cm, w drugiej następuje rozwarcie od 5 do 10 cm, w trzeciej, przejściowej, czujesz skurcze parte, ale nie ma pełnego rozwarcia. DRUGI Trwa do 2 godzin. Szyjka całkowicie się rozwiera. Pojawiają się skurcze parte - rodzi się dziecko. TRZECI Trwa zwykle kilka minut. Skurcze są znacznie mniej...

 • Poród naturalny najbezpieczniejszy dla matki i dziecka

  Według ekspertów poród naturalny jest najbezpieczniejszy dla dziecka i matki, a obecnie może on być również łatwiejszy i mniej bolesny.

 • Jak naprawdę wygląda poród?

  Jeśli wiesz, czego się spodziewać, łatwiej ci oswoić lęk przed nową sytuacją. Przeczytaj, co będzie się działo, gdy znajdziesz się na sali porodowej.

 • Dlaczego poród boli i co można z tym zrobić?

  Trudno w to uwierzyć, ale ból porodowy jest potrzebny i pojawia się z określonych powodów. Dobra wiadomość jest taka, że jest wiele metod, które pomagają go złagodzić.

 • Mięśniaki nie takie straszne

  Są jednym z najczęściej trapiących nas schorzeń intymnych. Im więcej uda się nam o nich dowiedzieć, tym mniej będziemy się ich obawiać i... szybciej leczyć.

 • Gimnastyka dla przyszłych mam

  Regularna aktywność fizyczna, dobrana do możliwości kobiety w ciąży, sprzyja rozwojowi dziecka, poprawia samopoczucie i pozwala na lepsze przygotowanie organizmu do porodu.

 • Jak rodzić?

  ..., poprzedza go znieczulenie skóry w miejscu ukłucia. Zabieg nie jest bolesny. Znieczulenie zaczyna działać po ok. 10 - 20 minutach. Cewnik zostaje usunięty dopiero po porodzie, w razie potrzeby można więc(...) i....większą prywatność niż na fotelu porodowym. Niebezpieczeństwo pęknięcia krocza jest mniejsze, czasami obywa się bez jego nacinania. W wodzie łatwiej też zmieniać pozycje. Na taki poród może...

 • Trudny czas ząbkowania

  Nieprzespane noce, brak czasu na codzienne zajęcia, zmęczenie. To normalne u rodziców dzieci, którym wyrzynają się pierwsze ząbki. Ale to właśnie dla dziecka okres ten jest trudnym i bardzo bolesnym doświadczeniem.

 • Ćwiczymy oddech

  ...​To, jak oddychamy, wiele mówi nie tylko o naszych emocjach, ale i o stanie zdrowia. O tym, jak ważny jest oddech, wie każda matka od pierwszego płaczu swojego dziecka po porodzie.

 • Tabletka na mięśniaki: Najnowsza metoda leczenia

  ...prawdopodobieństwo, że masz mięśniaki? Jeśli skończyłaś 40 lat, nie urodziłaś dziecka lub urodziłaś tylko jedno, jesteś w grupie ryzyka. Wiadomo bowiem, że im więcej dzieci ma kobieta, tym mniej jest na(...) zdarza się, że mocno uprzykrzają życie, stając się powodem bolesnych stosunków i bólów w dole brzucha. Mięśniaki umiejscowione na tylnej ścianie macicy bywają przyczyną zaparć i tzw. bólu krzyża. Te...

Dyskusje na temat: mniej bolesny porod
 • -

  -

  przez jakis czas malo mnie w dziennikach bylo , wiec pewnie cos przeoczylam , a dyskusja bedzie jeszcze niejedna , bo kilka dziewczyn spodziewa sie dzieci , ciesze sie , ze porod mialas bezbolesny , czy mniej bolesny , a Partyczek rosnie zdrowy :)