• Informacje na temat:

  maratonczyk

Artykuły na temat: maratonczyk
 • Maratończyk czy sprinter? Jakim jesteś pracownikiem

  Świetna samokontrola i pełna koncentracja na postawionym zadaniu to tylko pozornie cechy idealnego pracownika.

 • Wisielec Dziś strategię działania podpatruj nie od sprintera lecz od maratończyka. Im dłużej i z większą gracją wytrzymasz w trudnej sytuacji, tym większe...

 • Fitness walking - spacerem po zdrowie

  Możemy mieć zgrabną sylwetkę, zdrowe ciało i nie być maratończykami - przyznaje Robert Korzeniowski, który zachęca wszystkich do fitness walkingu. W końcu chodzić każdy może, ważne, żeby robić to w sposób dynamiczny, angażujący wszystkie partie mięśniowe.

 • Wstań od biurka - czyli 10 sposobów na ergonomiczną pracę

  Jak podczas pracy biurowej spalić rocznie tyle kalorii ile maratończyk podczas 6 biegów? Wstać od biurka! Poniższe zasady udowodnią Ci że to możliwe. Schorzenia kręgosłupa, problemy ze wzrokiem i bóle stawów nie dotkną Cię jeśli skrupulatnie będziesz stosował się do zaleceń.

 • Bartek Topa bierze udział w akcji #BiegamDobrze!

  25 września przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego startuje 38. PZU Maraton Warszawski. Biegacze z całego świata spotkają się w jednym miejscu, aby wspólnie wystartować w Wielkim Biegu. Maratończycy i ich kibice mogą równocześnie wziąć udział w akcji #BiegamDobrze - to pierwszy biegowy projekt w kraju oparty na modelu aktywnej charytatywności. Bartek Topa wystartuje w sztafecie maratońskiej pod szyldem akcji „#BiegamDobrze, bo w słusznej sprawie biegnie się lżej”.

 • Nie ma satyry bez Fedorowicza

  - Publiczność od pierwszych chwil spektaklu podejrzewała, że to co na scenie, to jest jakaś prowokacja i za chwilę na salę wkroczy UB. I na pewno UB by wkroczyło, gdybyśmy ośmielili się występować "prywatnie" bez zezwolenia - wspomina Jacek Fedorowicz, znakomity aktor, reżyser, z wykształcenia malarz, twórca kultowego „Dziennika Telewizyjnego” i wreszcie maratończyk. O pracy w PRL-u, cenzurze i swojej sportowej pasji opowiada w iście szelmowski sposób.

 • wczorajszy dzień to była teksańska masakra ;-DD już przedwczoraj przygotowałam szczegółowy plan dnia, żeby o czymś ważnym nie zapomnieć i żeby wyrobić...

 • Polubić swoje ciało

  Teraz już wiadomo dlaczego zawodnik, który jako ostatni przybył na metę Tour de France, miał na ustach błogi uśmiech. Albo dlaczego niedzielny maratończyk nie czuje pęcherzy na stopach.

 • Hiponatremia. Zatopione minerały

  Zapotrzebowanie na płyny zwiększa się podczas uprawiania sportu lub innego wysiłku fizycznego. Należy uważać. Nadmierne spożycie wody wypłukuje z organizmu cenne pierwiastki i minerały. Hiponatremia szerzy się nie tylko wśród sportowców.

 • Przepis na bieganie. Zdrowa dieta dla aktywnych, Małgorzata Majewska

  Jeśli zaczynasz przygodę z bieganiem - ta książka jest zdecydowanie dla ciebie! Jeśli już wiesz, co to endorfiny na mecie - z "Przepisu na bieganie" dowiesz się, jak biegać lepiej i skąd brać więcej siły.

Zdjęcia na temat: maratonczyk
Wideo na temat: maratonczyk
 • Orlen Warsaw Marathon: Odpowiednia dieta biegacza

  Dieta to jeden z najważniejszych elementów odpowiedniego przygotowania biegacza. Ta dla maratończyków musi być szczególna - jadłospis powinien zostać tak dobrany, by zaopatrywać nas w energię podczas całego biegu, a także po nim. Jak odpowiednio skonstruować taką dietę i co powinno się w niej znaleźć? Na te pytania odpowiedział nam Bartosz Zając, trener Orlen Warsaw Marathon.

 • Vanderlei de Lima zapalił w Rio de Janeiro znicz olimpijski

  Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro otwarte. Słynną formułę wypowiedział pełniący obowiązki prezydenta Brazylii Michel Temer. Na legendarnej Maracanie znicz rozpalił były maratończyk, Vanderlei de Lima. Brazylijczyk to brązowy medalista z Aten z 2004 roku. Przez długi czas prowadził wówczas na olimpijskiej trasie, ale na kilka kilometrów przed metą został zaatakowany przez kibica i stracił szansę na złoto. Polską reprezentację na stadion wprowadził chorąży Karol Bielecki. Ceremonia otwarcia...

Dyskusje na temat: maratonczyk