• Informacje na temat:

  łupież tłusty

Artykuły na temat: łupież tłusty
 • By zlikwidować łupież

  Łupież to popularna choroba skóry polegająca na złuszczaniu się naskórka głowy z nasilonym łojotokiem. Jak poradzić sobie z nim naturalnymi sposobami?

 • Tak pokonasz łupież

  ...​Pasożytnicze drożdżaki z rodzaju Malassezia i Pityrosporum ovale mają latem na spoconej skórze głowy idealne warunki do rozwoju. Jeśli jednocześnie odziedziczyliśmy skłonność do szybkiego złuszczania się naskórka, stajemy się podatni na ich atak. Skutkiem jest... łupież.

 • Łupież - problem, którego nie można lekceważyć

  Łupież jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry głowy. Dotyczy około 5-10% populacji ogólnej, z przewagą płci męskiej. Szacuje się, że około 50% osób w wieku od 10 do 20 lat ma ten problem. Łupież wiąże się nie tylko z problemem natury estetycznej. Może on być także symptomem poważniejszych chorób, dlatego nie można go lekceważyć.

 • ​Łupież i wypadanie włosów - który problem zwalczać najpierw?

  Zarówno łupież, jak i wypadanie włosów, stanowią problemy, które potrafią pogorszyć nasze samopoczucie. Niestety obydwa są dość powszechne, w dodatku często występują razem: łuszcząca się skóra głowy wzmaga wypadanie włosów. Jak poradzić sobie z tymi dolegliwościami? Który problem zwalczać w pierwszej kolejności?

 • Łupież to częsta choroba skóry o charakterze przewlekłym i powracającym, występującym niezależnie od płci i wieku, znacznie częściej u dorosłych niż u dzieci (zwłaszcza przed okresem dojrzewania). Ocenia się, że problemy z łupieżem owłosionej skóry głowy może mieć nawet 50% osób z rasy kaukaskiej. Dane wskazują, że ok. 3 mln Polaków pomiędzy 15. a 75. rokiem życia boryka się z tą przypadłością.

 • Jak pozbyć się łupieżu łojotokowego

  Od dłuższego czasu dokucza mi łupież, a ostatnio objawy się nasiliły. Włosy łatwo się łamią, na skórze głowy pojawiły się żółte strupki. Jak sobie z tym radzić?

 • Skąd się bierze łupież?

  Mocne, pełne blasku włosy bez łupieżu są najlepszą wizytówką zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli ci cieszyć się piękną fryzurą.

 • Skąd się bierze łupież?

  Mocne, pełne blasku włosy bez łupieżu są najlepszą wizytówką zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli ci cieszyć się piękną fryzurą.

 • Pielęgnacja włosów z łupieżem

  Włosy z łupieżem wymagają szczególnej pielęgnacji. Źle dobrany szampon, złej jakości farba do włosów, gorąca woda podczas ich mycia - to tylko niektóre z czynników powodujących, że w trakcie czesania lub potrząsania głową na ramiona i plecy opadają małe, białe płatki.

 • Schorzenia skóry głowy - porady Claudius Hair Treser Academy

  ...masz do czynienia. Rozróżniamy dwa typy łupieżu. Pierwszy typ to łupież tłusty. Spotykamy się z nim, kiedy z powodu grzybów skóra głowy wydziela nadmierną ilość sebum i łoju. Podstawowe objawy łupieżu(...)Łupież Łupież jest najczęstszym schorzeniem skóry głowy, występującym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nikt tak jak on nie potrafi odebrać pewności siebie nawet najbardziej przebojowej osobie...

Dyskusje na temat: łupież tłusty
 • Re: Łupież- jak go wyleczyć?

  Idź do dermatologa, ponieważ są dwa rodzaje łupieżu: suchy oraz tłusty, tej pierwszy o ile dobrze pamiętam jest łatwy do usunięcia i na niego szampony przeciwłupieżowe będą skutkować, ale na ten drugi rodzaj już nie, tu są potrzebne specjalne specyfiki, ponieważ tego drugiego rodzaju łupieżu bardzo trudno się pozbyć, obstawiam więc, że masz ten rodzaj, w takim wypadku pomoże jedynie dermatolog

 • Re: Jak pozbyć się łupieżu łojotokowego

  Biosulfo firma Ziaja , rewelacyjny szampon na łupież tłusty.

 • Re: Gdy przetłuszczają się włosy

  A ja doszłam do wniosku, że miałam tzw. tłusty łupież, który się nie osypuje, a moze być przyczyną przetłuszczajacych się włosów, a nawet łysienia w dłuższej perspektywie. Kupiłam na to w aptece specjalny szampon, którego używam już koło miesiąca i jest duża poprawa! Teraz myję głowę co 2-3 dni, ale nie swedzi i zapach jest mniej nieprzyjemny.