• Informacje na temat:

  łupież głowy

Artykuły na temat: łupież głowy
 • Tak pokonasz łupież

  ...​Pasożytnicze drożdżaki z rodzaju Malassezia i Pityrosporum ovale mają latem na spoconej skórze głowy idealne warunki do rozwoju. Jeśli jednocześnie odziedziczyliśmy skłonność do szybkiego złuszczania się naskórka, stajemy się podatni na ich atak. Skutkiem jest... łupież.

 • 3 kroki do... głowy bez łupieżu

  ... 1. Myjąc włosy, masuj skórę głowy. To pomoże usunąć złuszczony naskórek, a lecznicze substancje z szamponu lepiej wnikną w skórę głowy. 2. We włosy wcieraj też specjalne płyny przeciwłupieżowe(...). Wzmocnią one włosy, zmniejszą ich przetłuszczanie  się i łupież. EKSTRA TRIKI Dwie łyżki zielonej glinki zmieszaj z odrobiną wody. Papkę dokładnie wetrzyj w skórę głowy. Po kwadransie zmyj.

 • 6 sposobów na łupież

  Łupież to jedna z najczęstszych chorób skóry głowy, która nieleczona szybko staje się przypadłością przewlekłą. Nie wystarczy szampon i odżywka, o skórę borykającą się z problemem łupieżu dbać musimy na kilku płaszczyznach. Jeśli leki i kosmetyki drogeryjne zawodzą, warto zwrócić się w stronę natury. Oto 6 naturalnych produktów do walki z łupieżem.

 • Gdy łupież pojawia się zimą…

  Zimą w szczególności powinniśmy zadbać o nasze włosy. To dla nich niełatwy czas. Nieodpowiednia pielęgnacja, a także zaniedbanie może doprowadzić do poważnych problemów, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Elektryzowanie się, przetłuszczanie, łupież. Czy możemy temu zaradzić? Oczywiście! Wystarczy odpowiednia pielęgnacja!

 • Łupież? Miej go z głowy!

  ...head&shoulders, nr 1 wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie*, w kampanii „Polska walczy z łupieżem” zachęca do zwrócenia uwagi na skalę problemu, jakim jest łupież. Rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne szampony i odżywki head&shoulders nie tylko wykazują się wysoką skutecznością w zwalczaniu tej przypadłości, lecz także dbają o skórę głowy pozostawiając zdrowe...

 • Łupież - problem, którego nie można lekceważyć

  Łupież jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry głowy. Dotyczy około 5-10% populacji ogólnej, z przewagą płci męskiej. Szacuje się, że około 50% osób w wieku od 10 do 20 lat ma ten problem. Łupież wiąże się nie tylko z problemem natury estetycznej. Może on być także symptomem poważniejszych chorób, dlatego nie można go lekceważyć.

 • Jak pozbyć się łupieżu

  Dr n. med. Urszula Kozłowska, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego uważa, że wprowadzenie kilku zmian do codziennej pielęgnacji włosów pomoże zwalczyć przyczyny łupieżu i pozbyć się jego objawów.

 • Cała prawda o łupieżu

  Łupież jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Dotyka 50% ludzi na świecie na jakimś etapie ich życia, bez względu na wiek i płeć. Jednak mimo jego powszechności i dobrego poznania problemu przez dermatologów, wciąż możemy się spotkać z wieloma błędnymi przekonaniami na jego temat. Popularne mity obala dr n. med. Urszula Kozłowska, ekspert head&shoulders, członek Polskiego...

 • Łupież to częsta choroba skóry o charakterze przewlekłym i powracającym, występującym niezależnie od płci i wieku, znacznie częściej u dorosłych niż u dzieci (zwłaszcza przed okresem dojrzewania). Ocenia się, że problemy z łupieżem owłosionej skóry głowy może mieć nawet 50% osób z rasy kaukaskiej. Dane wskazują, że ok. 3 mln Polaków pomiędzy 15. a 75. rokiem życia boryka się z tą przypadłością.

 • Cała prawda o łupieżu

  Łupież jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Dotyka 50% ludzi na świecie na jakimś etapie ich życia, bez względu na wiek i płeć.

Zdjęcia na temat: łupież głowy
 • Head&Shoulders
Wideo na temat: łupież głowy
 • Czy łupież występuje tylko na głowie?

  Łupież to podstępny grzyb na naszych głowach, który winien jest wstydliwych białych płatków na ramionach. Radek Kotarski, twórca vloga "Polimaty" opowiedział  między innymi jak zwalczać łupież. Czy grzyby powodujące to zjawisko uodparniają się na leki? I czy łupież występuje tylko na głowie? Okazuje się, że nie. Łupież pstry może zaatakować inne części naszego ciała. Ciekawe jest również to, że

 • Jak najlepiej zwalczać łupież?

  Łupież to podstępny grzyb na naszych głowach, który winien jest wstydliwych białych płatków na ramionach. Radek Kotarski, twórca vloga "Polimaty" opowiedział między innymi jak zwalczać łupież. Czy grzyby powodujące to zjawisko uodparniają się na leki? I czy łupież występuje tylko na głowie? Okazuje się, że nie. Łupież pstry może zaatakować inne części naszego ciała. Ciekawe jest również to, że

Dyskusje na temat: łupież głowy
 • Re: Łupież- jak go wyleczyć?

  Do walki z łupieżem można stosować zabiegi mezoterapii. Jest to śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych. Preparat do zabiegu mezoterapii skóry głowy dobiera lekarz po konsultacji z pacjentem.

 • Re: Tak pokonasz łupież

  Najskuteczniej można go pokonać szamponem Pirolam z cyklopiroksolaminą. 4 tygodnie wystarczyły, by łupież zniknął. Zagoiły się również zaczerwienienia na skórze głowy, a włosy są lepiej nawilżone i lśniące.

 • Re: łysiejesz, seks masz z głowy

  na łysienie u mężczyzn najlepszy olejek Sesa- na łupież również

 • Re: Gdy złapiesz łupież

  Od kilku miesięcy walczę z łupieżem suchym i naprawdę masę kosmetyków już wypróbowałam, a efekt znikomy. Dopiero kuracja szamponem pirolam mi pomogła, kilka tygodni i po problemie, nareszcie bez stresu chodzę w ciemnych marynarkach. Ważne dla mnie przy stosowaniu tego szamponu było też to, że nawilżał włosy i skórę głowy, nie miałam również problemów z rozczesaniem na mokro.

 • Re: Jak naturalnie dodać włosom objętości?

  jej włosów jest dwukrotna i to była prawda. Suchy szampon jest do włosów tłustych, raczej nie poleca się go do zwykłych lub suchych włosów, bo można sobie nim wysuszyć skórę głowy i spowodować łupież, więc jeżeli masz Autorko normalną lub suchą skórę głowy (cerę), to nie polecam stosowania suchego szamponu, bo będziesz miała łupież :\ , przy tłustej skórze głowy już tak, ale tylko w tym

 • Re: 6 sposobów na łupież

  a ja mam jeden sposób na łupież, bardzo skuteczny, wypróbowany przez kilka osób w mojej rodzinie. miesięczna kuracja szamponem leczniczym pirolam. Skutecznie zwalcza przyczyny łupieżu, łagodzi podrażnienia na skórze głowy, a nawet poprawia kondycję włosów.

 • Re: szampony na łupież

  Spróbuj np. "Dove" do włosów suchych lub w ogóle stosuj szampony do włosów suchych. Też miałam ten problem. ale zauważyłam, że łupież często spowodowany jest po prostu przesuszeniem skóry głowy i nie susz włosów suszarką. Jeżeli jest za chłodno, by dawać im wyschnąć bez suszenia, nie susz ich całkiem, zostaw trochę wilgotne przy skórze.

 • Re: Tak pokonasz łupież

  A ja pozbyłam się łupieżu wtedy kiedy zaczęły mi włosy wypadać. To nie żart - zaczęłam używać odżywki Hasna na zatrzymanie wypadania włosów. Ona nie tylko uratowała włosy, a nawet nowe zaczęły wyrastać ale jeszcze łupież znikł i swędzenie skóry głowy.

 • Re: szampony na łupież

  Nizoral jest najlepszy więc nie wiem dlaczego chcesz sięgać po coś innego :) Ja zawsze stosuje nizoral jak tylko się łupież pojawi więc go nie mam :) Dobra porada. Łupież to choroba skóry. Przyczyny? - wiele. Jedynym i skutecznym jest NIZORAL - produkt apteczny. Stosować systematycznie przy każdym myciu głowy. Po ustapieniu objawów kontynuować kurację. Powracać do leku po przerwie stosując go

 • Re: 6 sposobów na łupież

  Mnie wystarczył jeden, ale bardzo skuteczny - szampon Pirolam z cyklopiroksolaminą. Już w 4 tygodnie poradził sobie z łupieżem, swędzeniem i podrażnieniami na skórze głowy. A i jeszcze włosy są teraz zdrowsze i mocniejsze.