• Informacje na temat:

  krwawienie po porodzie

Artykuły na temat: krwawienie po porodzie
 • Cała prawda o krwawieniu po porodzie

  ...po urodzeniu dziecka? Odchody połogowe powinny zaniknąć pod koniec okresu połogu, czyli mniej więcej w 5.-6. tygodniu po porodzie. Czy po cesarskim cięciu także pojawia się krwawienie? Tak(...)-położnik z Instytutu Matki i Dziecka wyjaśnia, czego można spodziewać się zaraz po porodzie, jak przetrwać ten trudny czas i kiedy oczekiwać powrotu menstruacji. Słyszałam, że tuż po porodzie kobieta...

 • Krwawienie z nosa: Co może być przyczyną?

  Krwawienia z nosa zdarzają się u osób, które dużo pracują, nie dosypiają, żyją w ciągłym napięciu i stresie. Krwawienie zaczyna się nagle, ale zazwyczaj szybko mija. Jego przebieg jest łagodny.

 • Leki po porodzie utrudniają karmienie?

  Według pisma "BJOG- An International Journal of Obstetrics and Gynaecology", kobieta przyjmująca leki po porodzie może problemy z laktacją.

 • Kobieta po porodzie i jej potrzeby seksualne

  Czy kobieta po porodzie myśli o seksie?

 • Nie mam miesiączki, ale nie jestem w ciąży

  Prawidłowa długość cyklu miesięcznego wynosi 25-35 dni. Krwawienie pojawia się przeciętnie co cztery tygodnie, czyli raz w miesiącu. Jeżeli więc nie masz miesiączki dłużej niż 35 dni, nie jesteś też(...) przyczynę, która mogła zahamować krwawienie. Często miesiączka sama się pojawia, ale niekiedy wywołanie jej wymaga leczenia. To objaw choroby tarczycy Choroby tarczycy mają wpływ na pracę całego układu...

 • Kilka pytań o… endometriozę

  ...automatycznie bycie bezpłodną. Kobietom z tym rozpoznaniem trudniej zajść w ciążę niż innym, zajmuje im to trochę więcej czasu. Ale 18-24% dowiaduje się o chorobie dopiero podczas cesarskiego cięcia przy porodzie...

 • Właściwa higiena podczas połogu

  W jaki sposób dbać o okolice intymne. Gdy po porodzie krocze już się zagoiło?

 • Nieregularne miesiączki u karmiącej mamy

  Nie, ponieważ wiele mam karmiących miewa nieregularne miesiączki. Po urodzeniu dziecka, organizm kobiety produkuje więcej prolaktyny. Hormon ten odpowiada za produkcję pokarmu, ale jednocześnie hamuje dojrzewanie komórek jajowych i owulację oraz opóźnia pojawienie się miesiączki. Często bywa tak, że po okresie połogu (czyli 6-8 tygodni po porodzie) pojawia się jednorazowe krwawienie, a potem...

 • Nie zgadzaj się na ból!

  Koronnym argumentem przeciwników znieczulenia przy porodzie jest hasło: "nie myśl o sobie, nie bądź egoistką, skoncentruj się na dziecku, a ból traktuj jako sprzymierzeńca".

 • Fakty i mity o połogu

  Pierwsze tygodnie po porodzie do łatwych nie należą. Pewnie dlatego krąży o nich wiele różnych opinii. Nie przejmuj się, nie wszystkie z nich są prawdziwe. Sprawdź, co cię czeka i jak możesz sobie pomóc.

Dyskusje na temat: krwawienie po porodzie
 • Re: Czy pożycie małżeńskie zmienia się po porodzie?

  To niech sobie wibrator z ałunu sprawi ;) A on do skurcza doprowadza???:)))))))) Kurde nie masz 12 lat to takie rzeczy powinnaś wiedzieć ;) Bez przesady, bez przesady !!! Toć to krwawienie zatamuje, ale kurczenie marne :)))))

 • Re: Kim Kardashian usunęła rozstępy

  URODZILAM 4 DZIECI - ALE PIELUCHY NIE NOSILAM- JAK JUZ TO PODPASKE ZE WZGLENDU NA TO IZ MACICA SIE KURCZY PO PORODZIE ORAZ SIE OCZYSZCZA I JEST KRWAWIENIE - ALE TO JEST NATURALNE- TA INTERIA PISZE TAKIE BZDURY ZE SIE POPLAKALAM ZE SMIECH- ALE DZIEKUJE ZA ROZBAWIENIE MNIE :-)))))

 • Re: Czy pożycie małżeńskie zmienia się po porodzie?

  To niech sobie wibrator z ałunu sprawi ;) A on do skurcza doprowadza???:)))))))) Kurde nie masz 12 lat to takie rzeczy powinnaś wiedzieć ;) Bez przesady, bez przesady !!! Toć to krwawienie zatamuje, ale kurczenie marne :))))) No to zostaje plastyka ;P

 • Re: Zdrowie intymne przyszłej mamy z Tantum Rosa

  Tamtum rosa po raz pierwszy zastosowałam po porodzie sn, aby zapobiec infekcjom. Często się podmywałam, praktycznie po każdym skorzystaniu z toalety, bo ilość odchodów poporodowych na początku jest ogromna. Po 6 tygodniach kiedy krwawienie się skończyło pojawił się problem suchości pochwy, z którym poradziłam sobie przy pomocy provag żelu, który nawilża, łagodzi, odświeża i chroni przed

 • Re: Czy pożycie małżeńskie zmienia się po porodzie?

  To niech sobie wibrator z ałunu sprawi ;) A on do skurcza doprowadza???:)))))))) Kurde nie masz 12 lat to takie rzeczy powinnaś wiedzieć ;) Bez przesady, bez przesady !!! Toć to krwawienie zatamuje, ale kurczenie marne :))))) No to zostaje plastyka ;P Eeee tam !!... plastyka tu nic nie poradzi, bo zamalować się nie da ... tu potrzebna technika :)))

 • Re: Re: tylko cesarka!!

  " Dzięki karmieniu piersią zmniejsza się ryzyko krwotoków poporodowych, gdyż dzięki wydzielanej w trakcie ssania oksytocynie w odpowiednim tempie obkurcza się macica i krwawienie poporodowe trwa krócej oraz jest mniej obfite. Karmienie piersią opóźnia też pojawienie się miesiączki po porodzie. W efekcie mama może czuć się zabezpieczona przed wystąpieniem anemii. "

 • Re: Re: cesarka

  To Ty gadasz bzdury. Jakbyś była faktycznie położną to byś wiedziała, że podczas zabiegu cesarskiego lekarz oczyszcza macicę stad krwawienie jest minimalne. Po porodzie siłami natury organizm musi oczyścić sie sam.

 • Re: tylko cesarka!!

  Coś mi się tu nie zgadza. Krwawienie poporodowe jest zawsze - po zwykłym porodzie jak i po CC. Po prostu macica złuszcza wyściółkę, jak przy zwykłej miesiączce, i to jest nieuniknione. Nie miałaś tego podczas połogu?? Chyba ktoś tu konfabuluje...

 • Re: Nie chcę rodzić naturalnie...

  właśnie po 11 dniowym pobycie w szpitalu wróciłam do domu. miałam cesarkę, silne krwawienie podczas cięcia, założony dren , a potem zakażenie rany, zapalenie macicy. ból okropny. zazdrościłam kobietom po naturalnym porodzie, które po kilku godzinach szły do łazienki a w drugiej dobie były wypisywane do domu.

 • Diana35

  mi się i stały się bardziej jędrne(po porodzie i karmieniu zmniejszyły mi się z B na A, a jak zaczęłam brać tabletki to znowu miałam B)Pozatym podczas brania Diany miałam bezbolesne, krótkie(...), przypomniało mi się że przez pierwszy miesiąc brania Diany ja i moja koleżanka miałyśmy prawie cały miesiąc krwawienie, potem to się unormowało i od tej pory było ok.Pozdrawiam.