• Informacje na temat:

  krople do oczu na suche oko

Artykuły na temat: krople do oczu na suche oko
 • Oko w oko z problemem suchości oczu

  Lekceważenie suchości pod powiekami, może doprowadzić do poważnych schorzeń. Czy wiesz, że co trzeci pacjent zgłaszający się do lekarza okulisty prezentuje symptomy sugerujące Zespół Suchego Oka?

 • Domowe sposoby na "suche oko"

  ...​Zespół suchego oka to grupa schorzeń, w przebiegu których dochodzi do nieprawidłowego nawilżenia powierzchni oczu.

 • Sprawdź, co może dolegać twoim oczom

  Jedne są bardzo częste, inne rzadsze, ale wszystkie dokuczliwe. Dowiedz się, jak możesz sobie szybko poradzić z najczęstszymi dolegliwościami oczu.

 • Latem oczy pod specjalną ochroną

  .... jeżdżąc na rowerze. Szczególną ostrożność zachowaj, przebywając na plaży. Pamiętaj, by w takich okolicznościach nigdy nie trzeć oczu rękami, bo mogą na nich pozostawać ziarnka piasku. Co robić: Jeśli(...) do oka, tak by całe było zanurzone w wodzie, i kilkakrotnie zamrugaj. Jeśli nie przyniesie to skutku, wybierz się do okulisty. Sposób na suche oko Zespół suchego oka to dolegliwość kobiet po...

 • Mrugnij okiem

  ...formę (beta-karoten) - w zielonolistnych warzywach (sałacie, jarmużu, brokułach, szpinaku), a także w czerwonych, żółtych i pomarańczowych owocach oraz warzywach.  Aby w stu procentach zaspokoić dzienne(...) witaminę w ok. 80 procentach, garść szpinaku - w pięćdziesięciu procentach, a mango - w czterdziestu procentach. Nawilżaj oczy  Suchość oczu powoduje ból i pieczenie, a także pogorszenie widzenia...

 • 5 prostych sposobów na uniknięcie zespołu suchego oka

  Zespół suchego oka jest bardzo nieprzyjemnym schorzeniem, którego leczenie najczęściej polega na ograniczaniu występowania objawów. Jak uniknąć zachorowania na suche oko, jeśli masz pracę biurową i jesteś zmuszony dużą część dnia spędzać przed ekranem komputera?

 • Gdy oczy łzawią i pieką

  Powodów podrażnienia oczu jest wiele, ale objawy można łagodzić i im zapobiegać.

 • Gdy oczy pieką

  Skąpa produkcja łez, za dużo słońca, za mało beta-karotenu w diecie - to najczęstsze przyczyny pieczenia oczu. Kłopotom może towarzyszyć zaczerwienienie i łzawienie, co niekiedy sygnalizuje zapalenie spojówek lub brzegów powiek. Jest wiele ziół, które doskonale wpływają na oczy, nawilżają, zmniejszają podrażnienia i łagodzą dolegliwości.

 • Wokół wrażliwych oczu

  Delikatne kosmetyki do makijażu oczu  Tusze do rzęs są coraz doskonalsze, ale mimo to mogą wywoływać podrażnienia. Unikaj tych wydłużających rzęsy, bo zawarte w nich polimerowe włoski, które osypują się - drażnią oko. Wodoodpornych używaj tylko od czasu do czasu, bo trzeba je usuwać specjalnymi preparatami, które czasem drażnią oczy. Powieki maluj cieniem, który się nie osypuje, np. kremowym...

 • Oczy w słońcu

  ...fizjologiczną (pojedyncze ampułki kupimy w aptece) lub zastosować łagodzące krople do oczu, np. nawilżające, ze świetlikiem. Ulgę przynoszą okłady z czarnej lub zielonej herbaty lub ziela świetlika. Jeśli(...) piasku, pieką, kłują, łzawią. Jest to najbardziej dokuczliwe po przebudzeniu, bo w nocy wydziela się mniej łez i objawy się nasilają. Gdy je odczuwamy, zawsze warto mieć pod ręką nawilżające krople do oczu...

Dyskusje na temat: krople do oczu na suche oko
 • Re: Masaż na suche oko

  Ze sprawdzanych przeze mnie kropelek zdecydowanie dłużej działają krople Hydrovision, a z racji tego, że nie lubie często zakraplać oczu to są bardzo wygodne.

 • Re: Masaż na suche oko

  Ze sprawdzanych przeze mnie kropelek zdecydowanie dłużej działają krople Hydrovision, a z racji tego, że nie lubie często zakraplać oczu to są bardzo wygodne.

 • Re: Pięć chorób oczu, które mogą się nasilić latem

  suche oko to już od jakiegoś czasu mam, szczególnie przez pracę przy kompie. no ale dzielnie pomagają mi krople Starazolin, czy to w pracy przy kompie czy to na wakacjach jak jest dużo słońca.