• Informacje na temat:

  komunikacja w malzenstwie

Artykuły na temat: komunikacja w malzenstwie
 • By małżeństwo było udane...

  Kluczem do zbudowania trwałego i szczęśliwego związku jest komunikacja. Musi być dwustronna, czyli nie wystarczy, że kobieta nieustająco komunikuje coś mężowi. Powinna go także od czasu do czasu posłuchać. Przy czym komunikacja to najczęściej rozmowa, ale czasami jest nią także kłótnia. Bo w małżeństwie dobrze jest od czasu do czasu się posprzeczać. Kłótnia pozwala uwolnić emocje. To znacznie...

 • Kryzys w małżeństwie

  Zakochujemy się w wyjątkowej osobie. Patrzymy na nią przez różowe okulary i wierzymy, że nasza miłość przeniesie góry. Z czasem romantyczna sielanka zderza się z prozą życia. Okazuje się, że nasz partner wcale nie jest taki wyjątkowy.

 • Małżeństwo jak miesiąc miodowy

  ...i poznania swoich potrzeb. Komunikacja to jedna z ważniejszych kwestii w każdej relacji i warto poświęcić trochę czasu i zaangażowania, aby nad nią popracować. Pamiętajcie, że największą przeszkodą są...

 • Kożuchowska i Żmijewski małżeństwem, ale... tylko na scenie

  Małgorzata Kożuchowska i Artur Żmijewski zagrają małżeństwo. Aktorzy wcielą się w parę w sztuce Gabrieli Zapolskiej "Ich czworo", reżyserowanej przez Marcina Wronę. "Trochę komedii, trochę strachu, trochę dramatu" - wylicza Żmijewski. Premiera - 28 grudnia w TVP1.

 • Czy zmiana statusu z wolnej na mężatkę to zmiana na lepsze? Czy od tej pory przyszłość będzie świetlana a związek satysfakcjonujący? W przekonaniu niezamężnych tak. A jak jest naprawdę?

 • Małżeństwo z gwarancją na życie - do faceta

  Małżeństwo nie jest produktem objętym gwarancją. Jeśli takiego poszukujemy, lepiej rozpocząć wspólne życie np. z... akumulatorem. I faktycznie trudno się dziwić, że ludzie martwią się o trwałość i długość swego związku, zwłaszcza współcześnie, gdy dramatycznie szybko rośnie liczba rozwodów, dotykających w niektórych krajach 50 proc. związków.

 • W świecie porozumienia bez przemocy

  Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji.

 • Gdy teściowa wkracza między nas...

  ...w rodzinie. Nie unikaj kontaktów Chociaż nie masz ochoty widywać mamy męża zbyt często, nie pozwól, by wasza komunikacja odbywała się wyłącznie poprzez twojego partnera. Bo wtedy złość na męża będzie...

 • 5 najcięższych grzechów popełnianych w związkach

  Fakt, że bycie w związku, szczególnie wieloletnim, jest trudną sztuką, potwierdzają ostatnie statystyki, z których wynika, że już co trzecie małżeństwo w Polsce się rozwodzi. ​Dlaczego współcześnie tak trudno jest utrzymać dłuższą relację z partnerem?

 • Problemy w związkach międzykulturowych

  Przeciwieństwa się przyciągają? Być może, ale za najtrwalsze i najszczęśliwsze uchodzą związki osób zgodnych i idealnie do siebie dopasowanych. A co, jeśli różnice między partnerami wykraczają poza cechy osobowości czy upodobania, a dotyczą kultury i pochodzenia? Na jakie trudności natykają się takie pary? Czy można zbudować udane małżeństwo z obcokrajowcem?

Dyskusje na temat: komunikacja w malzenstwie