• Informacje na temat:

  kapelusze damskie

Artykuły na temat: kapelusze damskie
 • Odmienione kapelusze

  Stereotyp monotonnego kapelusza postanowił obalić David Jones. W związku z tym, jego najnowsza kolekcja to nowoczesne, damskie nakrycia głowy.

 • Krótka historia damskiej torebki

  Od Gucciego czy „no name” – z elegancką torbą kobiecie zawsze do twarzy. Dziś modne są niemal wszystkie torebki, ale to, po jaką ostatecznie sięgniesz, wiąże się z podświadomością i temperamentem. Nie bez przyczyny jedne z nas wybierają kwadratowe z połyskiem, a inne – etniczne z cekinami…

 • Królowa damskiej szafy

  ...zaprojektowana w taki sposób, aby nie było na niej widać żadnych plam i aby każda kobieta, niezależnie od sylwetki, wyglądała w niej dobrze. To podstawa każdej damskiej szafy. Może służyć jako baza, po...

 • Letnie nakrycia głowy - praktyczne i stylowe

  Na przestrzeni wieków damskie czapki, kapelusze i wszelkie nakrycia głowy miały daleko większe zastosowanie niż ma to miejsce obecnie. Poza względami estetycznymi, do głosu dochodziły bowiem kwestie obyczajowe. Z odkrytą głową zwyczajnie nie wypadało pokazać się publicznie. Kapelusz aż do lat 50. XX był swoistym symbolem statusu towarzyskiego i ekonomicznego, widocznym znakiem przynależności do...

 • Co mogłabyś wziąć z szafy Jackie tego lata?

  Duże, przeciwsłoneczne okulary, jedwabny szal we włosach i flagowe elementy garderoby lat 70. Jackie Kennedy na nowo stworzyła podstawową damską garderobę, wybierając letnie ubrania. Niektóre z nich mogą zainspirować cię i tego lata.

 • Odpłynąć z Diorem

  Kapelusze, biżuteria, okulary i buty. Wszytko okraszone perfumami z 1947 roku. Takiej szansy na spotkanie z mistrzem kobiecego wizerunku nie można przegapić. "Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi to uczta dla koneserów mody.

 • Stylowe rzeczy, które warto pożyczyć z męskiej szafy

  Kobiety doskonale wyglądają w męskich ubraniach. Od dawna wiedzą o tym ikony stylu, takie jak choćby Coco Chanel, która po raz pierwszy ubrała panie w garnitury. Damskie kolekcje obfitują w stroje i dodatki zainspirowane szafą panów. W artykule podpowiadamy, po które elementy garderoby warto wybrać się do działu męskiego, by wyglądać klasycznie i stylowo.

 • Dekady pięknej mody

  Tańczą swing, noszą torebki z lat 30., nylonowe pończochy, szyją sukienki według wykrojów ze starych żurnali. O historii damskiej mody i rosnącej popularności stylu vintage rozmawiamy z Agnieszką Śmieją, założycielką bloga Retrostyl.

 • Blog o modzie - dzień 8 (Part II)

  ...stawała się coraz bardziej wyrafinowana. W 1727 roku szwajcarski podróżnik, Charles de Saussure , pisał : ‘Wszędzie widać małe kapelusze ze słomy . Panie, nawet te z najwyższych warstw społecznych, noszą je podczas spacerów lub, gdy wychodzą na zwykłe, nieoficjalne spotkania’. Anglicy wysyłali swoje słomkowe kapelusze i czepki, damskie i męskie, do amerykańskich kolonii. Amerykanie zaś...

 • W fioletach

  Śliwka, bakłażan, lawenda, winogrona, jagoda, fiołek - tej jesieni i zimy odcienie fioletu robią w modzie - zarówno damskiej jak i męskiej - prawdziwą furorę!

Dyskusje na temat: kapelusze damskie