• Informacje na temat:

  kamienie nerkowe usuwanie

Artykuły na temat: kamienie nerkowe usuwanie
 • Szybka pomoc w kolce nerkowej

  ...się przemieszczać z nerki do pęcherza moczowego wywołując dolegliwości. Jednak, gdy tylko ból ustąpi, zgłoś się do lekarza. Kamienie nerkowe najczęściej powstają, gdy występuje przewlekłe zakażenie(...) przemieści się w dół pęcherza i ból minie.  Zwiększ ilość płynów. W dniu ataku wypij nawet 3 litry napojów. Najlepiej niegazowaną wodę mineralną.  Usuwanie kamienia  Pij 1,5 litra płynów dziennie...

 • Męcząca kamica nerkowa

  ...złogi zwane kamieniami. Sprzyjają temu m.in. zakażenia bakteryjne układu moczowego, nadmiar złuszczonych komórek czy zastoje płynu w nerkach. Często kamień lub kamienie nie dają objawów przez lata. Powoli rosną i to do dużych rozmiarów (największy usunięty ważył prawie 2 kg). Gdy twór przemieszcza się z nerki do moczowodu, podrażnia go i zatyka ujście. Dochodzi wówczas do ataku kolki nerkowej...

 • Nowoczesne metody leczenia kamicy nerkowej

  Masz kamień w nerce i boisz się operacji? Niepotrzebnie. Obecnie w ponad 80 proc. przypadków kamienie usuwane są metodami nowoczesnymi, mało inwazyjnymi.

 • Sposoby na kamienie nerkowe

  Owoce i warzywa przyspieszą przemianę materii oraz pomogą w usuwaniu toksyn. Ale nie tylko dieta może ci pomóc!

 • Rodzaje kamicy nerkowej

  Ostry ból w lędźwiach, gorączka, krwiomocz – te dolegliwości zwykle są objawami kamicy nerkowej. Jednak samo nazwanie choroby nie oznacza końca diagnostyki. Do podjęcia skutecznego leczenia potrzebne jest również określenie rodzaju schorzenia.

 • Medyczne prawdy i mity o kamicy nerkowej

  Oto najczęściej zadawane pytania na temat kamicy nerkowej i największe mity wokół niej.

 • Jak leczyć kamicę nerkową

  Częstą przyczyną wystąpienia kamicy nerkowej jest zbyt mała ilość wypijanych płynów. Chorobie sprzyja także stosowanie diety bogatej w białko i minerały, przyjmowanie niektórych leków, a także(...) wszystkie przypadki kamicy nerkowej wymagają leczenia. Gdy choroba przebiega bezobjawowo, wystarczą regularne wizyty kontrolne u specjalisty. Leczenie zachowawcze Jeśli kamień nerkowy jest niewielki...

 • Rodzaje kamicy nerkowej

  Ostry ból w lędźwiach, gorączka, krwiomocz – te dolegliwości zwykle są objawami kamicy nerkowej. Jednak samo nazwanie choroby nie oznacza końca diagnostyki. Do podjęcia skutecznego leczenia potrzebne jest również określenie rodzaju schorzenia.

 • Sok z rzodkwi na kamienie żółciowe

  W wielu przypadkach usunięcia kamieni żółciowych skutkuje kuracja z soku rzodkwi, chyba że chodzi o rzadko zdarzające się, całkowicie nierozpuszczalne kamienie. Wtedy konieczne jest przeprowadzenie operacji. Ale to nie wszystko - rzodkiew polecana jest również osobom odchudzającym się, a dostarczana organizmowi regularnie przyspiesza porost włosów.

 • Czy Księżyc ma wpływ na twoje zdrowie i nastrój?

  ...​Gdy Księżyc jest w pełni, więcej kobiet rodzi dzieci - to wiemy od dawna. Ale Księżyc ma też wpływ na nasze samopoczucie, migrenowe bóle głowy i atak kolki nerkowej!