• Informacje na temat:

  kacik do nauki

Artykuły na temat: kacik do nauki
 • Montessoriański kącik przyrody

  Dzieci eksplorując otoczenie przynoszą różne znaleziska: pióra, porzucone gniazda, jajka, robaki, polne kwiaty. W montessoriańskim przedszkolu znajduje się w każdej sali kącik przyrody, który możesz także zrobić w domu w dziecięcym pokoju.

 • Punktowe oświetlenie Na uczniowskim biurku powinna znaleźć się lampka o regulowanym ramieniu, dającym możliwość precyzyjnego skierowania...

 • Pokój nastolatka „bez rozproszeń”, czyli jak urządzić przestrzeń, żeby ułatwić mu naukę?

  Przestrzeń do nauki Jednym ze sposobów na zmotywowanie nastoletniego dziecka do nauki jest stworzenie mu odpowiedniego miejsca, specjalnie do pracy. Wydzielenie części pokoju pomoże mu "oddzielić(...) poszczególnych elementów potrafią całkowicie dopasować się do sylwetki i wzrostu dziecka. Urządzając w pokoju dziecka przestrzeń do nauki postarajmy się zapewnić jak najlepszy dostęp do naturalnego światła...

 • Zmotywować dziecko do nauki

  Dzieci rodzą się z naturalną, wręcz instynktowną, potrzebą i chęcią nauki. Maluchy z zadziwiającym uporem po każdym upadku wstają i podejmują kolejne i kolejne próby, aż wreszcie postawią pierwszy samodzielny krok.

 • Aura dnia zachęcać będzie do nauki i ćwiczeń umysłu. Jeśli dawno nie czytałeś, dziś zorganizuj sobie kącik czytelniczy. Ubieraj się dziś ciepło dbając...

 • Pokój dla dziecka na poddaszu. 5 wskazówek aranżacyjnych

  Urządzenie pokoju dla dziecka na poddaszu to niełatwe zadanie. Z jednej strony dostępna przestrzeń daje sporo możliwości, z drugiej jednak trzeba pamiętać o uciążliwych skosach i zakamarkach. Jak zaaranżować poddasze, by stworzyć dziecku przytulną sypialnię i kącik do nauki? Przedstawiamy 5 pomysłów na urządzenie pokoju dziecięcego na poddaszu.

 • Zmotywować dziecko do nauki

  Dzieci rodzą się z naturalną, wręcz instynktowną, potrzebą i chęcią nauki. Maluchy z zadziwiającym uporem po każdym upadku wstają i podejmują kolejne i kolejne próby, aż wreszcie postawią pierwszy samodzielny krok.

 • Urządzenie pokoju dziecięcego zgodnie z zasadą color blocking. Jak się do tego zabrać?

  Pokój dziecięcy powinien sprzyjać wypoczynkowi, a jednocześnie dostarczać niezbędnych bodźców, zachęcać do nauki i zabawy. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego kompromisu jest urządzenie pokoju młodzieżowego w myśl zasad color blockingu – nowego trendu wnętrzarskiego. Na czym to polega i jak wprowadzić kolory do pokoju dziecka?

 • Rozwijaj koncentrację swojego dziecka!

  Pierwsze lata nauki w szkole wymagają od dziecka w sposób szczególny skupienia i koncentracji uwagi. Jest to etap intensywnego rozwoju pamięci, wyobraźni, zdobywania wiedzy i umiejętności. Uczeń poznaje nowe słownictwo, opanowuje umiejętność poprawnego pisania, czytania oraz liczenia. Dlatego tak ważne jest wsparcie rodziców w prawidłowym rozwoju dziecka w tym wymagającym i pełnym wyzwań czasie.

 • Sześciolatki idą do szkoły. Jak uzyskać odroczenie

  Poradnie psychologiczno-pedagogiczne w całym kraju przeżywają oblężenie. A to dlatego, że wielu rodziców prosi o pomoc specjalistów, mając wątpliwości co do tego, czy ich dzieci są gotowe do rozpoczęcia nauki.

Dyskusje na temat: kacik do nauki
 • Re: Sześciolatki idą do szkoły. Jak uzyskać odroczenie

  . Nauczycielka w klasie ma asystentke, czyli nie jest sama. Dzieci nie siedza w lawkach caly czas. Sa stoly do pracy grupowej (na 6 osob) i krzeselka bez stolow przed tablica. Jest kacik do czytania, kacik do zabawy. Dzieci pisza nie w zeszytach, tylko na specjalnych kserowkach, ktore pozostaja caly czas w szkole. Do domu rodzice dostaja dzienniczek z informacjami co dziecko przerabia w danym

 • To co lubię :) kacik kulturalny

  Interesujący plan do realizacji, ja na początek "Dziewczynę z tatuażem", teraz dużo nauki mnie czeka, nie będę miała czasu. Koncert najwspanialszy, zupełne oderwanie:))

 • Re: To co lubię :) kacik kulturalny

  Spokojnej nauki zycze :) A. Interesujący plan do realizacji, ja na początek "Dziewczynę z tatuażem", teraz dużo nauki mnie czeka, nie będę miała czasu. Koncert najwspanialszy, zupełne oderwanie:))