• Informacje na temat:

  jakie kwiaty są jadalne

Artykuły na temat: jakie kwiaty są jadalne
 • "Jadalne kwiaty"

  Słodkie pierwiosnki, kwaśne begonie, goryczkowe aksamitki, pikantne nasturcje- kwiaty mogą nie tylko przepięknie wyglądać, ale doskonale...smakować! Małgorzata Kalemba Drożdż wprowadza je do swojej kuchni nie tylko jako ozdobę, ale i danie główne.

 • Kwiaty jadalne. Więcej niż ozdoba talerza

  Jakie odmiany znajdują się w jej posiadaniu? Jakie mają właściwości prozdrowotne? - Wymiatają wolne rodniki z naszego organizmu - powiedziała Zienkiewicz. - Jest 300 gatunków kwiatów, które można jeść. Ludzie nie są jeszcze przekonani do zjadania kwiatów - dodaje pani Zosia. Ceny detaliczne jadalnych kwiatów wahają się od 10 do 40 złotych, w zależności od gatunku. Zobacz również:

 • Bukiety na talerzu. Jak jeść kwiaty?

  Czy można jeść kwiaty? Tak, można i to bardzo wiele różnych gatunków.

 • Jak jeść kwiaty? Bez obaw i z apetytem!

  Wielu osobom może się wydawać barbarzyństwem jedzenie kwiatów. Ale kwiaty rzeczywiście mogą nie tylko zdobić, ale też wzbogacić nasze menu. Nikogo nie dziwi spożywanie kalafiora, brokułu, a przecież to są właśnie kwiaty jadalne. Są oczywiście kwiaty, których pod żadnym pozorem nie można jeść, bo są trujące. Jakie bez obaw można jeść, które nie tylko będą ucztą dla oczu, ale i przynoszą korzyści...

 • Na żylaki i opuchliznę

  Ekspert odpowiada Ponoć pierwszy kasztan przynosi szczęście. Jakie właściwości mają kasztany? G Kasztany mają silne działanie energetyczne, ale w nadmiarze mogą zaszkodzić. Jeden-dwa kasz - tany(...), brak apetytu, a trzymasz kasztany w pobliżu telewizora lub kanapy - lepiej pozbądź się ich.  Nasze brązowe kasztany znalazły zastosowanie w ziołolecznictwie. Podobnie jak kora, kwiaty i liście...

 • Niezwykłe kompozycje owocowo-kwiatowe w produktach Łowicz

  Truskawka i kwiat czarnego bzu To połączenie ulubionego owocu większości Polaków z wyrafinowanym rarytasem kulinarnym, jakim są kwiaty czarnego bzu. Jego smażone kwiaty są wyjątkowym przysmakiem cenionym na całym świecie. W nowym, wyjątkowym produkcie dżemowym Łowicza orzeźwiający smak kwiatu uzupełnia słodycz truskawki. Wiśnia z płatkami róży Płatki róży cenione są za niepowtarzalny...

 • Zrób sobie farmę okienną

  Niecodzienną koncepcję domowej uprawy roślin jadalnych stanowią farmy okienne. Rozwiązanie to umożliwia uprawę świeżych, ekologicznych warzyw, ziół i owoców, nawet gdy nie dysponujemy tradycyjnym ogrodem, tarasem czy balkonem.

 • Rośliny doniczkowe, które kwitną przez cały rok

  Wystarczy jedna kwitnąca roślina, by pokój stał się „cieplejszy” i pełen życia. Podpowiadamy, jakie rośliny kwitną prawie bez przerwy i są łatwe w pielęgnacji.

 • Kwiatki nie tylko od święta

  Róże, goździki, tulipany - która kobieta ich nie lubi? Kwiaty mogą wyrażać nie tylko uczucie, jakim darzy się obdarowywaną osobę, ale i wdzięczność. Pięknie ozdabiają stół i sprawdzą się jako prezent - choć dane bez okazji są zaskakująco miłe.

 • Zioła w miejskim zgiełku

  Uprawa ziół nie jest skomplikowana. Nie są to rośliny wymagające. Jeśli twój ogródek jest zaciszny i osłonięty krzewami, można je już siać do gruntu. Ich uprawa uda się także w doniczkach lub skrzynkach. Jakie zioła warto mieć w ogródku?