• Informacje na temat:

  jak zrobić abażur

Artykuły na temat: jak zrobić abażur
 • Abażury wymagają częstego odkurzania i czyszczenia. Jeśli są szklane, nie sprawi nam to kłopotu, ale jeśli z innego materiału, to zadanie staje się trudne. Co zrobić, by sobie ten przykry obowiązek ułatwić?

 • Jak czyścić abażury

  Abażury wymagają częstego odkurzania i czyszczenia. Jeśli są szklane, nie sprawi nam to kłopotu, ale jeśli z innego materiału, to zadanie staje się trudne. Co zrobić, by sobie ten przykry obowiązek ułatwić?

 • Przygotuj: stary abażur, nożyczki, cążki, pistolet do klejenia (lub klej do tkanin), paski materiału lub wstążki, taśmy wyszywane cekinami, lub wyhaftowane złotą nicią, koraliki, szklane sople.

 • Gdy piłeczki wyschną, przyklej je klejem na gorąco wokół abażura, formując rzędy. ... Podstawka pod imbryczek: Przygotuj tyle piłek, by ułożone rzędem miały długość nieco większą niż obwód dna czajnika. Piłki pomaluj (jak wyżej), gorącym gwoździem zrób w nich po 2 dziurki. Nawlecz na sznurek i zwiąż.

 • ...górną i dolną część, tak aby uzyskać kształt abażura do nasadzenia na kieliszek. Dół klosza udekoruj kolorowymi taśmami pasmanteryjnymi, koronką lub wstążeczką. Do kieliszka wstaw podgrzewacz, nałóż abażur i dekoracja gotowa!

 • Zrób sobie prezent (przed)świąteczny – nadaj mieszkaniu ciepła

  Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z ciepłą, domową atmosferą, charakterystycznymi aromatami, przytulnym, nastrojowo udekorowanym salonem i oczywiście podarunkami. W tym roku warto zrobić sobie wyjątkowy prezent – ocieplić swoje wnętrza, nie tylko na święta. Jak to zrobić, aby meblowanie i zmiany aranżacyjne były czystą przyjemnością?

 • Dom jak rajski ogród

  Słońca i bujnej przyrody nigdy za dużo. Soczyste kolory tropików, motywy egzotycznych ptaków i owoców ożywiają dom. Podpowiadamy, jak zrobić z nich stylowe dekoracje, za grosik!

 • Jak odnowić mieszkanie nie robiąc remontu

  Nawet jeśli w tym roku zabrakło pieniędzy na remont, nadal możesz łatwo i tanio odświeżyć mieszkanie. Jak to zrobić, radzi Małgorzata Kalenik, architekt.

 • Architekt wnętrz: okno jest jak rama naszego domu

  Kolorowe kwiaty cebulowe w doniczkach, podobnie jak tkaniny czy świece, nadadzą subtelny urok każdemu wnętrzu. Schowajmy zimowe czernie, smutne szarości. Bawmy się kolorem, otwierajmy okna na wiosnę - radzi architekt Magdalena Miśkiewicz.

 • Chandra, nerwica, depresja - jak je rozpoznać?

  ...i zaczynasz mieć problemy ze snem, brakuje ci energii, a wykonywanie prostych czynności, jak gotowanie czy pomaganie dzieciom w lekcjach, wymagają od ciebie wielkiego wysiłku. Może częściej wpadasz(...), przyjrzyj się sobie, swojemu zachowaniu i relacji z innymi ludźmi. Pomyśl o tym, jaka byłaś miesiąc temu i jak funkcjonujesz teraz. Bądź ze sobą szczera, tylko wtedy będziesz mogła szybko temu zaradzić...

Dyskusje na temat: jak zrobić abażur
 • Re: Jak zaoszczędzić na jedzeniu

  W czasopismach z lat 60. bywały rady, jak zrobić schabowego z podrobów i abażur ze starych rajstop. Bieda wyzwalała kreatywność. A obecna względna zamożność wyzwala rozrzutność. Rzekomo marnujemy(...), a marka, opakowanie, zapach. "Jesteś tego warta! " - krzyczy reklama. W czasopismach z lat 60. bywały rady, jak zrobić schabowego z podrobów i abażur ze starych rajstop. Bieda wyzwalała kreatywność