• Informacje na temat:

  jak zadbać o kręgosłup

Artykuły na temat: jak zadbać o kręgosłup
 • Bóle kręgosłupa - jak im zapobiegać?

  Problem bólów kręgosłupa dotyczy niemal każdego z nas i przeważnie wynika z niewłaściwych zachowań, jak m.in. nieprawidłowe, kilkugodzinne siedzenie przy biurku, przeciążanie podczas noszenia zakupów czy chodzenie w nieodpowiednim obuwiu.

 • Jak zadbać o kręgosłup w podróży?

  Przed nami okres letniej kanikuły i częstych podróży. Spędzimy niejedną godzinę w samochodzie, autobusie czy pociągu, a niektórzy w samolocie. Specjalista podpowiada, jak możemy wówczas ochronić kręgosłup i zapobiec dolegliwościom. Niech nasze plecy także mają wakacje! Sprawdź więc, o czym powinien pamiętać każdy podróżnik!

 • Joga - ratunek dla kręgosłupa

  Według statystyk 80 proc. Polaków cierpi na bóle kręgosłupa, a co trzecie dziecko ma wady postawy, a zaledwie co piąty Polak stara się utrzymywać prawidłową postawę ciała. Jak dowodzą liczne badania, te statystyki można zmienić, stawiając na jogę.

 • Grzechy przeciwko kręgosłupowi

  Niestety, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: za ból kręgosłupa najczęściej odpowiadasz sama! Jego dolegliwości są wynikiem przede wszystkim złych nawyków.

 • Kręgosłup pod codzienną ochroną

  Sprawdź, jak w prosty sposób możesz zadbać o plecy, by ustrzec się urazów i zwyrodnień. Doceń siłę prawidłowych nawyków. Postaraj się też o właściwą dietę i... szczupłą sylwetkę.

 • Zadbaj o nerki

  Pierwsze symptomy zaburzenia ich pracy są trudne do wychwycenia. Choroba nerek może w ukryciu rozwijać się latami! Sprawdź, jakie sygnały ostrzegawcze wysyła ci twój organizm.​

 • Zadbaj o nogi wiosną

  ...wstaje i chodzi. To ważne, bowiem każde zaleganie krwi związane ze znieczuleniem (do kręgosłupa, czy ogólnym), prowadzi do zastoju krwi i sprzyja powstawaniu mikrozakrzepów. Nie tylko wybór metody(...) wyciąga chorą żyłę.  Operację zwykle wykonuje się w znieczuleniu do kręgosłupa, czasem w pełnej narkozie - dlatego stripping jest przeprowadzany w szpitalu i wiąże się z kilkutygodniowym...

 • Kłopoty z kręgosłupem? Winne mogą być zęby!

  Kolejny dowód na to, że prawidłowa praca zgryzu to nie tylko kwestia estetyki, ale także naszego zdrowia. Jeśli dokuczają ci bóle głowy, karku, poranne napięcie w mięśniach twarzy, zgrzytanie zębami lub problemy z kręgosłupem, stomatolodzy doradzają, byś sprawdził stan swoich zębów. Te bowiem mogą mieć bezpośredni wpływ na naszą postawę, a nawet motorykę.

 • Rusza kampania „Zadbaj o zdrowie – kompleksowo!”

  ...treningowy nie zadziałają, jeśli organizm nie funkcjonuje tak, jak powinien - mówi Ewa. Dietetyczne kroki do zdrowia opracowała Małgosia Różańska. Dietetyk, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki(...) treningowy umożliwi poprawę kondycji, wspomoże metabolizm, doda energii i wzmocni kręgosłup. - Opracowałam skuteczne, urozmaicone i bezpieczne ćwiczenia o wszechstronnym działaniu. Zaczynamy od...

 • Jak o kondycję swoich stóp dbają celebrytki?

  Aż 49 proc. młodych kobiet na co dzień zakłada szpilki. Tymczasem chodzenie w butach na obcasach może powodować nie tylko dyskomfort, obtarcia czy odciski, ale też ból kręgosłupa.

Dyskusje na temat: jak zadbać o kręgosłup