• Informacje na temat:

  jak wychować dziecko po rozwódzie

Artykuły na temat: jak wychować dziecko po rozwódzie
 • Krajobraz po rozwodzie

  Trach! Ciach! I po małżeństwie. Po rozwodzie możesz wyciąć nożyczkami twarz byłego męża ze wszystkich zdjęć. Ale z życia go przecież nie wymażesz. Tak jak nie wymażesz jego rodziców, którzy zaprzyjaźnili się z twoimi. Nie każesz też dziecku zapomnieć o wujku i cioci. Wszystkich powiązań nie da się przeciąć. I nie warto. O zerwanych więziach rozmawiamy z Anną Tanalską-Dulębą, psychoterapeutką.

 • Moje dziecko robi, co chce

  Projektują dziecko według własnych wyobrażeń. wkładają w jego wychowanie mnóstwo pracy, pieniędzy i marzeń. A kiedy syn czy córka wybiera własna drogę, ma inne pasje, cierpią. Przeżywają smutek, złość i rozczarowanie.

 • Jak się porozumieć w sprawach dzieci i finansów?

  Nie dogadywałaś się z partnerem, kiedy byliście razem, więc czy jest to możliwe po rozwodzie? Tak. Czasem jest nawet łatwiej, bo zmieniły się wasze relacje. Dobrze jest wyciszyć emocje zarówno w sytuacji, gdy chodzi o twojego eks, jak i o byłą twojego obecnego partnera.

 • Jak dorastają niegrzeczni chłopcy

  ...świat mnie dostrzegał. Dzisiaj, z perspektywy czasu, wiem, jaki byłem śmieszny, głupi. Jak prymitywnie myślałem o życiu. To nie była żadna dojrzałość, tylko mrzonki. Dla moich pierwszych dwóch synów byłem kiepskim ojcem. Chyba nawet nie wiedziałem, co to znaczy nim być. Zachowywałem się raczej jak starszy brat albo kumpel. Pozwalałem na wszystko, kupowałem, co chcieli, nie stawiałem żadnych...

 • Jak odnaleźć pewność siebie, gdy wszyscy wokół cię oceniają

  Mąż, dziecko, ciotka, kuzyn, koledzy z pracy... Każdy ma ciągle uwagi do tego, co robisz. Mówi, co mogłabyś robić lepiej. Częściej powinnaś nosić spódnicę, ostrzej przyprawiać pomidorową, bardziej zdecydowanie rozmawiać z szefem... Jak nie dać się zwariować i ochronić swoje poczucie wartości?

 • Jak pogodzi karierę z wychowaniem 3 dzieci?

  ...w brzuchu. Okazało się, że jest mężczyzną, którego szukam. Jarek w wielu cechach przypomina Annie ojca: komandora-porucznika marynarki wojennej. Miała 16 lat, kiedy umarł. - Był takim mężczyzną, o jakim(...) pociech wychodzi mi to lepiej niż przy jednym. A jak będzie przy trójce? Mimo że oboje są zapracowani, dzielą się obowiązkami. Ale nie po równo. Ani przypadła codzienność: pierze, sprząta, gotuje...

 • Chcą mieć dzieci, ale nie mężów

  ...podejmuje swojej roli, nie interesuje go los dziecka. Matka wtedy jest niejako zmuszona do samotnego macierzyństwa. I druga sytuacja - gdy kobieta, rodząc dziecko, podejmuje decyzję, że chce wychować(...) takiego nie trafiłam, to co dopiero po dziecku, o parę lat starsza i z dzieckiem przy boku. Jak nawet pójść na randkę? Już nie wspomnę, że taki związek musi być trudny, ktoś musi akceptować dziecko...

 • Nie przytulaj mnie przy dzieciach

  Samotna kobieta po przejściach ma prawo się zakochać. Ale gdy przyzna się do tego swoim dzieciom, sprawa się komplikuje. Syn albo córka często nie akceptują "taty bis". Czują lojalność wobec swojego ojca, mężczyznę mamy traktują jak konkurenta, który odbiera im jej uwagę i czas. Ale jest i dobra wiadomość: z czasem wszystko się układa.

 • Bunt starszej pani

  Kobiety 60+ czują się młodo i dużo oczekują od życia. Wychowały dzieci, zajmowały się domem, pracowały. Dziś mogłyby pomyśleć o sobie, ale... Dzwoni telefon: "Mamo, jestem w ciąży, zajmiesz się wnukiem, żebym mogła po urlopie wrócić do pracy?". Niektóre przyjmują tę wiadomość z radością, inne nie chcą być babciami na pełen etat. Tylko jak tu odmówić?

 • Maja Ostaszewska: Czuję i widzę więcej

  ...stos. Ale potem, gdy obserwowałam niektórych rodziców, nie podobało mi się to, jak sztywno trzymają się zasad. Trzeba odkładać dziecko do łóżeczka, gdy płacze. Nie wolno z nim spać. Chrzanić takie(...). Wychowałaś się w liberalnej rodzinie, w której każdy mógł powiedzieć, co myśli, w domu, gdzie nie było tabu. Czy to w człowieku zostaje? Maja Ostaszewska: - Na pewno. Już jako dziecko za czasów komuny...