• Informacje na temat:

  jak wybrać zabawki dla dwulatka

Artykuły na temat: jak wybrać zabawki dla dwulatka
 • Jest taki dzień w roku, na który w napięciu oczekują wszystkie dzieci. 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka, to święto dzieci dużych i małych, które czekają na upominek. O ile z wyborem prezentu dla kilkulatka zwykle nie mamy problemu, o tyle trudniej jest nam zdecydować się na atrakcyjną zabawkę dla maluszka. Zanim więc kupisz prezent, przyjrzyj się naszym propozycjom.

 • Jak przetrwać bunt dwulatka?

  ...odrębną istotę, niezależną od swego otoczenia (mamy, taty, rodzeństwa). Malec wie już, że ma coś takiego jak "własne ja", ale nie potrafi jeszcze właściwie go wyrazić, dlatego okazuje bardzo silne, często(...) ubrania, talerzyki, kubeczki czy zabawki. Ułatw mu jednak dokonanie wyboru. Jeśli dziecko ma np. wybrać sobie skarpetki, niech nie przegląda wszystkich par - każ mu dokonać wyboru jedynie pomiędzy...

 • Jak uczyć dziecko samodzielności

  ...maluch wyjmuje wszystkie zabawki, jakie ma w pokoju. Kiedy ma sprzątnąć, mina mu rzednie. Zrobi wszystko, żeby nie ruszyć małego pobojowiska, ale nie dlatego, że nie chce, tylko dlatego, że nie wie, od(...) coś sam, z niepokojem zauważasz, że masz więcej pracy niż kiedyś. Odbierasz mu więc łyżkę i karmisz, myjesz go i ubierasz, sprzątasz jego zabawki. To błąd - ciągłe wyręczanie sprawi, że w przyszłości...

 • Narodziny buntownika

  Ulubione słowo dwulatka? Oczywiście - nie! Psycholog dziecięcy radzi, jak wybrnąć z różnych sytuacji, w których twój malec uparcie je powtarza.

 • Jak mówić, żeby dziecko słuchało?

  Malec zachowuje się jak głuchy. Tańczy i śpiewa, zamiast sprzątnąć klocki, Bawi się kaszką, zamiast ją jeść. Co zrobić, by przykuć jego uwagę?

 • ...z najpopularniejszych. Oglądała ją większość dziewczynek - tych młodszych i starszych. Zabawki sygnowane tą bajką przeznaczone są w większości dla tych dzieci, które skończyły trzy lata. Można wybrać opartą(...) doskonała zabawa zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Zestawów z Minionkami jest kilka. Do wyboru są pojazdy, zestaw z wyspą, z telewizorem i wiele innych. Przeznaczone są zazwyczaj dla dzieci powyżej...

 • Dom bezpieczny dla malucha

  Dlaczego brudny odkurzacz jest dla dziecka bardziej fascynujący od plastikowej ciężarówki, parkującej koło łóżeczka? Nie wiadomo. Ale dla ciebie to sygnał, że malec niekoniecznie będzie interesował się tym, co dla niego bezpieczne.

 • Kupujemy fajny prezent

  Idealny podarunek powinien pasować (np. gumowe) klocki. nie tylko do wieku i upodobań malca, ale też mieć dobry wpływ na jego rozwój. Podpowiemy ci, co wybrać.

 • Mądrze zaplanuj wyjście z maluszkiem

  Dla malucha każde wyjście to ważne nowe doświadczenie. Unikniesz stresu, jeśli dobrze się przygotujesz.

 • Poznaj moc rytuałów

  Maluchy kochają codzienne, stałe zwyczaje. Jeśli jeszcze ich nie wprowadziłaś, podpowiemy, jak to zrobić.