• Informacje na temat:

  jak stosować przyprawy do potraw

Artykuły na temat: jak stosować przyprawy do potraw
 • Przyprawy, które leczą

  Łyżeczka kminku zamiast kropli żołądkowych, cynamon przy bólu stawów, żucie goździków, gdy boli gardło. Sprawdź, które z używanych na co dzień kuchennych przypraw działają jak lekarstwa.

 • Znane zioła i przyprawy wzmacniają stawy!

  Gdy używasz ich do doprawiania potraw, raczej nie myślisz o tym, że mogą działać jak… leki. Odkrycia naukowców sprawią, że będziesz używać ich jeszcze częściej!

 • Przyprawy dodadzą urody

  Na co dzień dodają charakteru ulubionym potrawom. Ale warto też poznać ich właściwości pielęgnacyjne.

 • Rozmaryn i oregano - przyprawy dla cukrzyków

  Nowe badania pokazują, że zioła mogą być potężnym narzędziem, w walce z cukrzycą. Naukowcy wykazują , że takie przyprawy jak rozmaryn czy oregano działają jak leki na tę chorobę.

 • Jak zapobiegać demencji?

  Z upływem lat coraz częściej zdarza się nam zapomnieć, gdzie zostawiliśmy klucze, że mieliśmy coś kupić czy jak się nazywa znany aktor. Takie objawy mogą świadczyć o demencji, która jest związana ze(...) krwionośnych, także tych, które odżywiają mózg. Jeśli powstają w nich złogi cholesterolowe, pogarsza się pamięć - popularnie nazywamy to sklerozą. Unikaj więc potraw tłustych, bogatych w tłuszcze zwierzęce...

 • Słodkie, korzenne, mocno pachnące. To jedna z głównych przypraw kuchni chińskiej i tajskiej oraz jeden ze składników przyprawy 5 smaków.

 • Przyprawy nie takie zdrowe?

  Przyprawy są jednym z najczęstszych dodatków roślinnych, jakie można znaleźć nie tylko w żywności, lecz również w produktach kosmetycznych i stomatologicznych. Według szacunków naukowców, są(...) zareagować na przyprawy alergicznie. Może to być zarówno alergia pokarmowa, jak wziewna lub kontaktowa. Za najbardziej uczulające uważa się sezam, czosnek, curry i cynamon, mniej groźne są czarny pieprz...

 • Zioła w kuchni stosowane były zawsze, ale tradycje kulinarne danego kraju czy narodu decydowały, jakie do czego dodawano.

 • Jak poprawić przemianę materii?

  ...kawy czy potraw na słodko. Stabilizuje on poziom cukru we krwi oraz obniża stężenie trójglicerydów i złego cholesterolu (LDL). Uwaga! Pikantnych przypraw nie powinny stosować osoby cierpiące na(...). Wtedy zdecydowanie wolniej organizm spala kalorie. Ma to związek z wygasaniem produkcji estrogenów, tj. żeńskich hormonów płciowych. Jak temu zaradzić? Zamiast rygorystycznych diet odchudzających...

 • Zioła i przyprawy dodawane do potraw powinny podkreślić naturalny smak produktów, a nie zdominować go lub zmienić. Dlatego dobieraj je starannie i stosuj z umiarem.

Dyskusje na temat: jak stosować przyprawy do potraw
 • Re: Są rzeczy, których nie jadam!

  Szanowna Pani Gessler Ameryki to pani nie odkryła z tą chemią w żywności, ale przecież sama Pani dodaje rózne przyprawy z torebek do potraw, co widać w programach pseudokulinanych. Trochę Pani(...) nie stać. Jak uprawiasz pomidory to musisz zastosować opryski i inne środki żeby Ci plony robale bądź pleśń nie zeżarły a owoc był ładny. Trzeba jednak stosować odpowiednie okresy karencji.które są