• Informacje na temat:

  jak prawidłowo przechowywać zywnosc

Artykuły na temat: jak prawidłowo przechowywać zywnosc
 • Prawidłowe przechowywanie żywności

  Czy wiesz jak prawidłowo przechowywać żywność?

 • Jak prawidłowo przechowywać żywność?

  W czym przechowywać wędlinę, mięso, a w czym ser? Jak ustrzec się przed listerią i śluzowcami? O tym, jakie najczęściej popełniamy błędy pakując jedzenie, opowiedziała dietetyk Agnieszka Piskała. Dlaczego niektóre pojemniki do przechowywania żywności są niebezpieczne?  

 • Bardzo ważne jest to, gdzie i jak układasz produkty w lodówce. Będą dłużej świeże!

 • Żywność, która może powodować raka

  ...​Nikt dziś nie neguje związku sposobu odżywiania z ryzykiem rozwoju nowotworów. Temu tematowi był poświęcony II Narodowy Kongres Żywieniowy zorganizowany przez Instytut Żywności i Żywienia. Eksperci przedstawili najnowszy stan wiedzy na ten temat. Mówiono o przyczynach powstawania nowotworów oraz o tym, jak im zapobiec.

 • Jak nie marnować żywności?

  Marnowanie jedzenia to problem wręcz globalny! Na świecie wyrzuca się 1,3 mld ton jedzenia, co stanowi 1/3 całości produkowanej żywności. Ta liczba przeraża, a jednak w codziennym życiu nawet nie zauważamy sytuacji, w których zamiast odpowiednio wykorzystać zakupione produkty, nieświadomie je marnujemy. Jakie zmiany warto wprowadzić w swoim postępowaniu z żywnością, by jej nie marnować?

 • Jak czytać etykiety? Poradnik świadomego konsumenta

  Dwa największe grzechy, jakie popełniamy podczas zakupów? Przesadne uleganie emocjom (nastrojowi, promocjom) oraz nieczytanie etykiet. A te o produktach mówią więcej, niż (czasami) chcielibyśmy wiedzieć.

 • Zupowy detoks

  Zupy to przykład slow food „ery pośpiechu” – gotowane na przysłowiowym „niczym”, łatwe do odgrzania przez domowników po powrocie ze szkoły czy pracy, praktyczne, bo można je przechowywać przez 2–3 dni.

 • ...co miesiąc traci w ten sposób ok. 50 zł. Jak temu zapobiec? Planuj posiłki i na zakupy wybieraj się z listą potrzebnych produktów. Kupioną żywność prawidłowo przechowuj. Gotuj tyle, ile zjesz...

 • Chemii w jedzeniu nie da się uniknąć

  Chemii w naszym jedzeniu nie unikniemy. Jest ona niezbędna choćby do tego, by jedzenie wytrzymało transport i przechowywanie - zarówno przez wytwórcę czy sklep, jak i przez nas w lodówce. Radzimy jednak, jak do minimum wyeliminować niezdrowe substancje w naszym codziennym jadłospisie.

 • Czy „eko” zawsze jest zdrowe?

  ...chemicznych nie może przekraczać bezpiecznych norm. Ponieważ jednak wchłaniamy takie substancje z wielu źródeł, warto jak najczęściej sięgać po produkty eko, które ich nie zawierają. Trzeba jednak(...) „ekoetykiet” nie posiadają. Prócz tego, co „naturalne”, artykuł ten może więc zawierać sporo chemii, o czym pro- ducent na wszelki wypadek nie informuje. Inna technika to zapewnianie klientów o tym, że jakiś...

Wideo na temat: jak prawidłowo przechowywać zywnosc
 • Jak mrozić i jak przechowywać żywność, czyli lodówka bez tajemnic

  Czym różni się lodówka od zamrażarki? Kiedy lodówka zużywa najmniej energii? Jak prawidłowo przechowywać żywność? Wszystko wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN" kucharz Jan Kuroń. Jak porcjować mięso? (DDTVN/X-news)

 • Ile jedzenia wyrzucamy do kosza?

  robić zakupy i prawidłowo przechowywać jedzenie? (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).(...). Jak można zachęcić właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych do tego, aby nie wyrzucali jedzenia? Jak to wygląda w innych krajach? Na te pytania odpowiedziały w studiu programu Aneta Kuroń, która

 • Ile jedzenia wyrzucamy do kosza?

  robić zakupy i prawidłowo przechowywać jedzenie? (DDTVN/X-news)(...). Jak można zachęcić właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych do tego, aby nie wyrzucali jedzenia? Jak to wygląda w innych krajach? Na te pytania odpowiedziały w studiu programu Aneta Kuroń, która