• Informacje na temat:

  jak pozbyć się kurzu z powietrza

Artykuły na temat: jak pozbyć się kurzu z powietrza
 • Jak pozbyć się kurzu?

  ...problem cię nie dotyczy, potraktuj zasłony jak pierwszą przeszkodę dla kurzu, który dostaje się do domu przez okna. Aby osiadało go mniej, piorąc je, do ostatniego płukania po prostu dodaj kilka łyżek(...)Zakurzone mieszkanie irytuje nie tylko perfekcyjne panie domu. W dodatku nie jest to wyłącznie problem estetyczny. W kurzu znajdują się roztocze, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie...

 • Najwięcej kurzu w mieszkaniu przyciągają sprzęty rtv, np. telewizor. Na ciemnych obudowach widać każdy pyłek! Najlepszym rozwiązaniem jest przecieranie ich specjalnymi ściereczkami do tego typu urządzeń lub... szmatką delikatnie skropioną płynem do płukania.

 • Jak przygotować się do sezonu grzewczego?

  ...i przygotować piece, piecyki i farelki, tak aby pozbyć się zarówno brudu, jak i bakterii?(...)Wraz z nadejściem jesieni nadchodzą także pierwsze przymrozki. Tym samym w naszych domach robi się coraz chłodniej i nieprzyjemnie... Aby nieco się ogrzać wyciągamy z szafy ciepłe koce, rozpalamy...

 • Alergeny kurzu domowego

  Roztocze, zarodniki pleśni, pyłki roślin, alergeny kota, psa, gryzonia - to wszystko można znaleźć w domowym kurzu. A w mieszkaniach spędzamy prawie połowę życia...

 • Jak dbać o zasłony?

  Kurz i zabrudzenia nie dodają uroku finezyjnie upiętemu lub opadającemu obok okna materiałowi, a pielęgnacja i czyszczenie zasłon to tak na prawdę bardzo łatwy proces. Po upewnieniu się, co wolno, a czego nie, pranie tkanin nie będzie utrapieniem. Jak zatem dbać o zasłony zdobiące nasze okna od wewnątrz i zewnątrz?

 • Jak o nie dbać, żeby przetrwały niejedną jesienną słotę i zimowe śniegi?

 • Kiedyś będziesz alergikiem

  ...​Dziś nic cię nie uczula, ale to wcale nie oznacza, że nie zacznie. Jak odróżnić zwykły katar od objawów alergii i jak się jej pozbyć, gdy już się pojawi?

 • Bakterie, roztocza, pasożyty i alergeny – to wszystko można znaleźć w kurzu domowym oraz na przedmiotach codziennego użytku: blatach kuchennych, gąbkach do mycia naczyń, a nawet pilotach do telewizora. Jak zatem sprzątać, by zwalczyć chorobotwórcze drobnoustroje, a przy tym nie zrobić sobie krzywdy detergentami?

 • Czym jest rekuperator i jakie ma zastosowanie w nowoczesnym domu

  Rekuperator stanowi element instalacji wentylacyjnej. Zadaniem tego urządzenia jest odzyskiwanie ciepła z powietrza odprowadzanego poza budynek przez wentylację. Dzięki zastosowaniu rekuperatora, możliwe jest zatrzymanie ciepła wewnątrz i tym samym mniej intensywne ogrzewanie budynku, co przekłada się na mniejsze zużycie energii.

 • Częsty katar to nie zawsze wina infekcji

  Zwykle jako pierwsze podejrzane stają się wirusy. Tyle ich teraz krąży w powietrzu... Ale nie tylko one mogą nas ukradkiem osaczać i powodować nieprzyjemne objawy ze strony układu oddechowego.